Domů / MAGAZÍN / ZKRÁŠLUJEME / V odrazu zrcadel

V odrazu zrcadel

23. 05. 2020, SCONTO Nábytek
Zrcadla dovedou v interiéru vytvořit skutečná kouzla! Musíte dodržet několik jednoduchých zásad, které maximalizují efekt zrcadla, ale jinak můžete být velmi kreativní a nechat fantazii „volnou ruku”. Věřte, že zrcadlo může být mnohem víc než užitečný pomocník, ve kterém si jen ráno v rychlosti zkontrolujete účes. Jak můžete zrcadla použít a čeho se držet, nebo naopak vyvarovat?
Jako každodenního pomocníka si zrcadlo nejčastěji představíte v koupelně. To je samozřejmě praktická a správná volba, je ale škoda omezovat se pouze na tuto místnost. Zrcadlo bez rámu je tak čisté, že ho můžete umístit prakticky kamkoli v bytě.

A pokud chcete, aby v interiéru opravdu zazářilo, pak vsaďte na nápadný rám, který podtrhne styl a eleganci vašeho stávajícího vybavení.
Zrcadlo GOA 3513

OPTICKY ZVĚTŠÍ PROSTOR

Zrcadla mají jednu nepřekonatelnou vlastnost – dokážou opticky zvětšit prostor. Jsou tedy ideálním doplňkem malých prostor, jakými mohou být třeba koupelny. Pokud chcete něco skutečně neobvyklého, můžete umístit dvě zrcadla proti sobě a vytvořit dojem nekonečné místnosti. Některým lidem se ovšem z tohoto pocitu může dělat špatně nebo se mohou cítit nepříjemně – pozor na to.

ROZZÁŘÍ ŠPATNĚ OSVĚTLENÉ MÍSTNOSTI

Program Spice

Zrcadla rovněž podporují hru světla, pokud je tedy umístíte např. proti nebo vedle okna, znatelně prosvětlí celou místnost. K tomuto záměru můžete použít i více než jedno zrcadlo, ale musíte si dát pozor, aby vás odraz světla v žádné části místnosti neoslňoval. Zrcadlo muže být i součástí jiného nábytku, například skříně. Zajímavého efektu rovněž dosáhnete, pokud zrcadlo odráží světlo svíčky – pak máte nakročeno k velmi intimní a romantické atmosféře.

TYPY ZRCADEL – VYBERTE SI TAKOVÉ, KTERÉ SE VÁM SKUTEČNĚ HODÍ

Nástěnná zrcadla jsou celkem klasickou volbou – hlavně proto, že mají nejednu výhodu. Vyrábějí se ve všech velikostech, tvarech a stylech, nezabírají žádné místo na zemi a můžete je libovolně přemísťovat, dokud jim nenajdete to pravé místo nebo ten správný úhel se světlem. Nikde však není psáno, že zrcadlo musí být vždy přibité ke stěně. Například volně stojící zrcadlo je vynikajícím designovým kouskem, který okamžitě zaujme všechny oči v místnosti. Je ideální do ložnic, šaten nebo obývacích pokojů. Nikdy by však nemělo bránit volnému pohybu nebo překážet! Skvělé a praktické může být i zrcadlo s úložným prostorem, například na šperky.

Stolní zrcadla se oproti tomu výborně hodí jako dekorace na komody, ale i do koupelny nebo na toaletní stolek. Ke kosmetickým účelům je vhodné zvolit si kosmetické zrcadlo, které má z jedné strany standardní a z druhé strany zvětšený obraz, popřípadě zabudované LED světlo.

Stojanové zrcadlo se šperkovnicí ESTELAR
V odrazu zrcadel

NĚKOLIK VYCHYTÁVEK, NA KTERÉ BYSTE NEMĚLI ZAPOMENOUT

  • Základní vlastností zrcadla je, že odráží cokoli, co stojí před ním. To je důležité si uvědomit, až budete vybírat, kam zrcadlo pověsit. Mělo by směřovat k otevřené části interiéru nebo nechat zrcadlit estetičtější část místnosti, případně cokoli, na co jste v interiéru pyšní. Dle feng-šuej vám právě tato praktika zajistí hojnost a bohatství.
  • Opatrně se zrcadly v ložnici – zrcadlo by nemělo být přímo naproti posteli, protože vás může rušit v klidném spánku. Stejně tak by zrcadlo nemělo odrážet druhou místnost, protože tak ubere pocit soukromí.
  • Zrcadla, která mají v interiéru praktickou funkci, by měla být přizpůsobena všem členům rodiny – měl by se v něm vidět nejvyšší i nejmenší člověk. Pokud máte v rodině velké výškové rozdíly, můžete si pomoci polohovatelným zrcadlem nebo volit skříně se zrcadlem na dvířkách.
Program Bonanza
Jak vidíte, zrcadla mohou ve vašem domě plnit mnohem větší úlohu než pouze roli praktických pomocníků. Nebojte se experimentování se zrcadly, protože vám může přinést mnohem více užitku než zklamání. A díky bohatému výběru na trhu můžete skutečně najít takové kousky, které vám budou do interiéru přesně pasovat.

Čtěte také

Ukázat další články

Nástěnné a stojanové věšáky – šikovní pomocníci do každého bytu

Dnes se blíže podíváme na užitečné, ale často opomíjené pomocníky v domácnosti – nástěnné a stojanové věšáky. Jsou vítané na více místech v domácnosti, nejen v předs…

Zútulněte terasu stromy, kterým se daří i v květináčích

Asi není nikdo, kdo by si v teplých měsících rád neposeděl na terase. V současnosti se tomuto prostoru věnuje hodně pozornosti. Stává se jakýmsi „obývákem na čerstvé…