Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Věšákové panely jsou ideálním řešením do malé chodby

Věšákové panely jsou ideálním řešením do malé chodby

15. 05. 2020, SCONTO Nábytek
„Lidé soudí knihy podle obalu, weby podle jejich domovských stránek a budovy podle vestibulů,“ zhodnotila Ludvika Kanická, pedagožka a teoretička zaměřená na problematiku nábytku a designu, důležitost zařízení vstupních prostor v jedné ze svých publikací. V minulosti hrály vstupní prostory důležitou roli i proto, že prezentovaly materiální status rodiny a sloužily jako „výkladní skříň“ bytu nebo domu. Dnes tomu již tak není, navzdory tomu ale není třeba vstupní chodby funkčně nebo esteticky podceňovat.
Důležitou funkcí vstupních prostor je právě ta úložná. Kapacitu úložných prostor je potřeba nadimenzovat tak, aby si svršky měli kam odložit domácí i případná návštěva. Jelikož předsíně jsou často úzké chodby, na zbytečně robustní řešení zde není místo. Předsíně mívají průměrně rozlohu do 7 m2 a jejich šířka by neměla být menší než 1,1 m. Při minimálním prostoru se jako praktické ukážou předsíňové panely. Montují se přímo na stěnu.

V JEDNOTNÉM DESIGNU

Samotný věšákový panel s háčky na zavěšení svršků využívá vertikálního rozměru místnosti. Můžete ho doplnit dalšími kusy ze stejného nábytkového programu. Aby byly předsíňové stěny opravdu praktické a multifunkční, měly by kromě věšáku na bundy obsahovat také úložný prostor na obuv, vrchní polici na odkládání kabelek nebo klobouků a zrcadlo. V ideálním případě poslouží část skříňky na obuv k posazení během obouvání.
Program GOLF

ÚLOŽNÝ PROSTOR NAVÍC

Předsíňové panely bývají často vyrobeny z laminátu nebo dřevotřísky. Jejich výhodou je, že se lehce udržují, jsou poměrně odolné a díky široké nabídce dekorů je dokážete bez problému sladit s podlahami nebo dveřmi.
Předsíňové panely
Předsíňové panely
Extra prostor na odložení bund a kabátů získáte, pokud si vyberete model se šatní tyčí na zavěšení ramínek pod horní policí, která doplní klasické háčky.
Předsíňový panel QUEST
Kromě standardních závěsných panelů jsou dostupné i robustnější modely panelů, které disponují různými odkládacími, některé i skrytými úložnými plochami.
Předsíňový panel CLIF
Věšákové panely jsou ideálním řešením do malé chodby
Výhodou hotových panelů, které si můžete objednat z e-shopu nebo zakoupit v obchodě, je, že při jednom nákupu vybavíte a sladíte prakticky celou místnost. Díky jejich jednoduchosti se dají kombinovat i s nábytkovými solitéry, výtvarnými doplňky a zelení, která příjemně zpestří vstupní prostory každého domu a bytu.

Čtěte také

Ukázat další články

Mám boty. Hodně bot... Kam s nimi?

Botníky jsou nedílnou součástí předsíní. Bez nich by ve vstupních prostorách vznikl doslova chaos, protože obuv už není jen o nutnosti a pohodlnosti, ale je také sou…

Inspirujte se: 7 designů kuchyně

Kuchyně je doslova mikrosvět, který by měl být uspořádán podle vašich představ a jehož návrh i zařizování vyžadují svůj čas. Interiérový styl, který v kuchyni prefer…