Ve dnech 5. a 6.7. jsou naše obchodní domy otevřené.
Domů / MAGAZÍN / VYBÍRÁME

Vybíráme nábytek a vybavení domácnosti - články

 • Vybíráme jednolůžkovou postel

  Vybíráme jednolůžkovou postel

  Jednolůžkové postele jsou obvykle součástí dětských a studentských pokojů, využití ale najdou také v pokojích, pracovnách nebo menších bytech, které obývají svobodní lidé. Vybírat si můžete z několika druhů, nejprve je však dobré ujasnit si své priority.
 • Seriál Radíme: Jak si vybrat křeslo

  Seriál Radíme: Jak si vybrat křeslo

  Křeslo má poskytovat dostatečný relax, lahodit oku a dělat svým majitelům radost po dlouhou dobu. Co všechno ovlivňuje komfort sezení v křesle a jak si vybrat to správné pro vás?
 • Radíme: Jak vybrat předsíňový program

  Radíme: Jak vybrat předsíňový program

  Vstupní prostory můžete vybavit buď nábytkem na míru, nebo sáhnout po hotových sestavách, které máte dostupné prakticky ihned, přes internet i na několik kliknutí. Předsíňový program je ideální pro ty, kteří preferují interiér tón v tónu nebo si netroufají sami jednotli…
 • Sedací soupravy a pohovky: Z jakých typů máme na výběr?

  Sedací soupravy a pohovky: Z jakých typů máme na výběr?

  Sedací souprava je základem každého obývacího pokoje. Představuje dominantní prvek, kterého si po vstupu do místnosti všimne každý jako první. S celkem musí pěkně ladit, doplňovat ho a tvořit určitou souhru. Kromě toho musí splňovat funkční požadavky a vyhovovat našim p…
 • RADÍME: Jak vybrat komodu

  RADÍME: Jak vybrat komodu

  Komoda je praktickým a stylovým kusem nábytku, který najde využití v každé místnosti domácnosti. Na co myslet při výběru?
 • RADÍME: Jak vybrat sedačku

  RADÍME: Jak vybrat sedačku

  Koupě sedačky představuje jednu z nejdůležitějších investic týkajících se nábytku. Jak vybrat sedačku, která se stane chloubou vašeho obýváku?
 • RADÍME: Jak vybrat šatní skříň

  RADÍME: Jak vybrat šatní skříň

  Jak vybrat šatní skříň, která splní vaše nároky do nejmenšího detailu? Zaměřte se na několik kritérií, která vám koupi pro vás vhodné šatní skříně usnadní.
 • RADÍME: Jak vybrat manželskou postel

  RADÍME: Jak vybrat manželskou postel

  Potřebujete novou manželskou postel a nevíte, co je důležité při jejím výběru? Tento manuál, jak vybrat postel, vás seznámí se vším potřebným.
 • Kuchyňská linka, nebo plánovaná kuchyně?

  Kuchyňská linka, nebo plánovaná kuchyně?

  Při rekonstrukci nebo zařizování nové kuchyně máte na výběr ze dvou možností. Buď si koupíte kuchyňskou linku, nebo si necháte vyrobit kuchyni na míru. Obě varianty mají plusy i minusy, které je třeba zvážit. Rozhodnutí by se nemělo brát na lehkou váhu, a proto vám s ní…
 • Co zvážit při výběru varné desky?

  Co zvážit při výběru varné desky?

  Pokud již máte v hledáčku svou vysněnou kuchyňskou linku, jistě přemýšlíte i nad výběrem spotřebičů. Snad nejdůležitější součástí technického vybavení kuchyně je varná deska. Co vše je třeba vzít do úvahy před její koupí?
 • Vybíráme barvu sedačky – který odstín je ten pravý?

  Vybíráme barvu sedačky – který odstín je ten pravý?

  Sedací souprava bývá obvykle klíčovým kouskem, dokonce srdcem obýváku. Jakou barvu pohovky ale zvolit? Pokud chcete najít ideální odstín, musíte si ozřejmit několik základních pravidel.
 • Jakou kuchyňskou pracovní desku vybrat?

  Jakou kuchyňskou pracovní desku vybrat?

  Pracovní deska je jedním z pilířů, na kterých stojí funkčnost kuchyně. Namáhaná kuchyňská linka si zaslouží materiál, který vyniká vzhledem i odolností. Důležitým kritériem při výběru kuchyňské pracovní desky je i jednoduchá údržba a hygieničnost. Jakou kuchyňskou linku…
 • Jaké židle do kuchyně nebo jídelny?

  Jaké židle do kuchyně nebo jídelny?

  Sed je nejčastější poloha těla během našeho bdění, proto by sedací nábytek měl být navržen tak, aby umožňoval pohodlné a ergonomické sezení. Výjimkou nejsou ani jídelní židle. Jaké židle do kuchyně vybrat, aby byla spokojená celá rodina?
 • Podle čeho vybírat kuchyňskou linku?

  Podle čeho vybírat kuchyňskou linku?

  Kuchyň si lidé obvykle zařizují na několik let až desetiletí. Při jejím výběru a zařizování se občas bojuje o každý centimetr. Jak a kdy začít, aby byla ta vaše ideální právě pro vás?
 • Jaký typ skříně vybrat do pracovny?

  Jaký typ skříně vybrat do pracovny?

  Práce s notebookem na kolenou z gauče nebo u kuchyňského stolu je často improvizovanou náhradou domácí kanceláře. Když se však začnou ozývat vaše přetížené trapézy nebo ztuhnutá záda a na konferenčním stolku se budou hromadit papíry a poznámky, začnete uvažovat nejen na…
 • Jaký materiál vybrat na sedací soupravu

  Jaký materiál vybrat na sedací soupravu

  Při koupi pohovky nebo sedací soupravy máme obvykle hned na začátku jasno v tom, jakou by měla mít velikost, tvar a barvu. Když ale přijde řeč na materiál, nastává dilema. Zvolit textilní čalounění, přírodní kůži, nebo koženku? Co je nejlepší?
 • Jaký noční stolek je pro vás ten pravý?

  Jaký noční stolek je pro vás ten pravý?

  Noční stolek představuje pěkný, a hlavně praktický doplněk postele. Slouží totiž k odložení věcí, které máme před spánkem nebo krátce po probuzení rádi po ruce, ať už je to budík, brýle, sklenice s vodou, kniha, mobil, zápisník, hygienický kapesník, nebo lék. Víte, jaký…
 • Jak vybírat pracovní stůl?

  Jak vybírat pracovní stůl?

  Pracovní stůl je velmi důležitý nástroj, který musíte vybírat opravdu pečlivě. Pokud totiž uděláte chybu a vyberete nesprávný stůl, negativně to ovlivní vaši práci. Před koupí je tedy nutné promyslet, k čemu přesně stůl potřebujete, kde bude stát, zda na něm budete mít …
1