Domů / MAGAZÍN / VYBÍRÁME

Vybíráme nábytek a vybavení domácnosti - články

 • Velká šatní skříň je snem každé ženy

  Velká šatní skříň je snem každé ženy

  Ne každá žena má to štěstí mít samostatnou šatnu. Naštěstí existují velké šatní skříně, které do velké míry tento prostor nahradí. Pokud hledáte skutečně velkorysou skříň na oděvy, vybírejte z modelů, které mají nejméně 5 dveří. Co dalšího při výběru zohlednit?
 • Co nesmí chybět žádnému gamerovi? Ergonomické herní křeslo

  Co nesmí chybět žádnému gamerovi? Ergonomické herní křeslo

  Herní židle se od klasických kancelářských židlí odlišují tím, že jsou navrženy speciálně pro pohodlí hráčů. Při jejich výrobě se zohledňuje nejen to, jak hráči sedí, ale také, jak se pohybují. Nejlepší herní židle má celou řadu ergonomických vychytávek, díky kterým vás…
 • Co byste měli vědět, pokud si vybíráte pěnovou matraci

  Co byste měli vědět, pokud si vybíráte pěnovou matraci

  Zorientovat se v široké škále matrací je poměrně náročné. Obzvlášť tehdy, pokud máte v plánu si pořídit pěnovou matraci. Existuje totiž velké množství druhů těchto matrací, přičemž mnohé z nich dokonce kombinují různé typy pěn. Jak se v nich tedy vyznat?
 • Jaký materiál vybrat na sedací soupravu

  Jaký materiál vybrat na sedací soupravu

  Při koupi pohovky nebo sedací soupravy máme obvykle hned na začátku jasno v tom, jakou by měla mít velikost, tvar a barvu. Když ale přijde řeč na materiál, nastává dilema. Vybrat si textilní čalounění, přírodní kůži, nebo koženku? Co je nejlepší?
 • Zelené sedačky jsou rozhodně dobrou volbou. Přesvědčte se

  Zelené sedačky jsou rozhodně dobrou volbou. Přesvědčte se

  Jsou oblíbené, stylové, okouzlující, hravé... Řeč je o pohovkách. A ne tak ledajakých. Zelené pohovky si podmanily domácnosti nejen u nás, ale po celém světě. Kde se vzal trend zelených sedaček a proč jsou rozhodně dobrou volbou?
 • Podle čeho vybírat kuchyni?

  Podle čeho vybírat kuchyni?

  Zařízení kuchyně vyžaduje více než jiné prostory pečlivé projektování a trpělivost. Kdy začít s plánováním a na co myslet při výběru a uspořádání kuchyně, aby pro vás byla ideální?
 • Co si můžete naplánovat u sedací soupravy na míru?

  Co si můžete naplánovat u sedací soupravy na míru?

  Pořídili jste si bydlení, ve kterém chcete strávit déle než jeden nebo dva roky? Vybavte jej kvalitní sedačkou, která vám bude perfektně sloužit řadu let. Pokud vám záleží na každém detailu, plánovaná sedací souprava je pro vás to pravé. Na co pamatovat při výběru sedač…
 • Plastová, nebo dřevěná krájecí deska? Důležitý není jen materiál

  Plastová, nebo dřevěná krájecí deska? Důležitý není jen materiál

  Krájecí deska nebo prkénko – ať už tuto kuchyňskou pomůcku nazýváte jakkoliv, výběr byste neměli podceňovat. Nevhodná deska rychle otupí vaše nože a může také zadržovat bakterie, které jsou nebezpečné pro zdraví vás i vašich blízkých. Přečtěte si, jak zvolit vhodný mate…
 • Jaké židle do kuchyně nebo jídelny?

  Jaké židle do kuchyně nebo jídelny?

  Požitek z jídla ovlivňuje také pohodlí při jeho konzumaci. Židle do jídelny by proto měly být nejen vkusné, ale také ergonomické. Jak vybrat ty správné?
 • RADÍME: Jak si vybrat zahradní sezení

  RADÍME: Jak si vybrat zahradní sezení

  Než se bezhlavě vrhnete do zařizování terasy a koupě zahradního sezení, měli byste si ujasnit, jaké máte požadavky na prostor, design i materiál. A nezapomeňte se zamyslet také nad tím, kam s nábytkem po skončení sezóny. I to může ovlivnit výběr.
 • Ručníky a osušky: z jakých máte na výběr a jak o ně pečovat?

  Ručníky a osušky: z jakých máte na výběr a jak o ně pečovat?

  Po sprchování nebo koupeli každý touží po měkkém objetí osušky – tak, jak to vidíme v televizních reklamách. Mnohdy však na naše tělo zaútočí drsná realita, a to doslova. Využíváme je denně, utíráme do nich tělo, sušíme vlasy, obličej. Věděli jste, že existuje skoro 20 …
 • RADÍME: Jak vybrat jídelní stůl

  RADÍME: Jak vybrat jídelní stůl

  Stolování má v naší kultuře důležitou funkci, již od dob antiky se na něj kladl velký důraz. I dnes je jídelní stůl přirozeným centrem domácnosti a plní několik úkolů. Víte ale, jak si vybrat ten pravý jídelní stůl, který zapadne do vašeho interiéru?
 • Vybíráme jednolůžkovou postel

  Vybíráme jednolůžkovou postel

  Jednolůžkové postele jsou obvykle součástí dětských a studentských pokojů, využití ale najdou také v pokojích, pracovnách nebo menších bytech, které obývají svobodní lidé. Vybírat si můžete z několika druhů, nejprve je však dobré ujasnit si své priority.
 • RADÍME: Jak si vybrat křeslo

  RADÍME: Jak si vybrat křeslo

  Křeslo má poskytovat dostatečný relax, lahodit oku a dělat svým majitelům radost po dlouhou dobu. Co všechno ovlivňuje komfort sezení v křesle a jak si vybrat to správné pro vás?
 • Radíme: Jak vybrat předsíňový program

  Radíme: Jak vybrat předsíňový program

  Vstupní prostory můžete vybavit buď nábytkem na míru, nebo sáhnout po hotových sestavách, které máte dostupné prakticky ihned, přes internet i na několik kliknutí. Předsíňový program je ideální pro ty, kteří preferují interiér tón v tónu nebo si netroufají sami jednotli…
 • Sedací soupravy a pohovky: Z jakých typů máme na výběr?

  Sedací soupravy a pohovky: Z jakých typů máme na výběr?

  Sedací souprava je základem každého obývacího pokoje. Představuje dominantní prvek, kterého si po vstupu do místnosti všimne každý jako první. S celkem musí pěkně ladit, doplňovat ho a tvořit určitou souhru. Kromě toho musí splňovat funkční požadavky a vyhovovat našim p…
 • RADÍME: Jak vybrat komodu

  RADÍME: Jak vybrat komodu

  Komoda je praktickým a stylovým kusem nábytku, který najde využití v každé místnosti domácnosti. Na co myslet při výběru?
 • RADÍME: Jak vybrat sedačku

  RADÍME: Jak vybrat sedačku

  Koupě sedačky představuje jednu z nejdůležitějších investic týkajících se nábytku. Jak vybrat sedačku, která se stane chloubou vašeho obýváku?
1