Levné pohovky

Pohovky z tohoto výběru jsou připraveny zdobit vaši domácnost, aniž byste museli sáhnout hluboko do kapsy. Najdete zde kousky různých tvarů, velikostí i barev, ideální k dovybavení dětského pokoje, pokoje pro hosty, haly nebo studentského nebo malého bytu. Číst dál
Dostupnost
Vyberte prodejny Vyberte prodejny
Cena
Seřadit
od nejlevnějšího
Zobrazit 205 produktů podle Máme pro vás 205 produktů
1 3 ... 6


Levně a přesto vkusně?

Důvodů, proč chtít na pohovce ušetřit, může být mnoho. Možná si zařizujete první bydlení v podnájmu, které bude spíše provizorní, takže nechcete investovat příliš. Nebo toužíte po výrazném designovém kousku, který se ale může brzy „okoukat“? Chcete pohovku vyměnit proto, že často inovujete celkový styl vašeho bydlení a stará sedací souprava už do původního konceptu jednoduše nezapadá? Ať už uvažujete o pořízení levnějšího sezení z jakéhokoliv důvodu, rozhodně se nemusíte vzdát představy o designovém a funkčním osobitém nábytku.

Vybíráme levnou pohovku

Klíčovou otázkou se stávají hlavně použité materiály. Pokud pochopíme, jaké jsou v nich rozdíly, zároveň si tak definujeme levnou pohovku a můžeme si správně vybrat. A podaří se nám tak najít i rovnováhu mezi cenou a kvalitou.

Nejdůležitější parametry si můžeme rozdělit v zásadě na dva typy:

  • Konstrukce a výplň, které na první pohled nevidíme, ale mohou nám napovědět, jaké nás čeká posezení

  • Vnější potah, který hraje zásadní roli v životnosti sedačky a měl by odrážet váš životní styl

Konstrukce jako nosný prvek pohovky

Na první pohled neviditelný, ale nenechte se mýlit. Rám a vnitřní konstrukční prvky pohovky patří mezi její nejdůležitější části.

Nejkvalitnějším typem rámu pohovky je masivní dřevo. Vzhledem k jeho vyšší pořizovací ceně se ale u levných pohovek vyskytuje jen zřídka.

Cenově výhodnějších kompromisem je dřevotříska a dá se říci, že pokud sedačku nebudete podrobovat zvláštně intenzivní zátěži, bez problémů vám vydrží v řádu několika let. Dřevotřísková konstrukce je lehčí, což vám usnadní manipulaci s pohovkou například při úklidu.

Dalším, tak trochu neobvyklým, ale dokonale univerzálním materiálem, který se využívá k výrobě konstrukce pohovky, je kov. Kovová konstrukce zajistí potřebnou stabilitu i snadnou mobilitu, kterou oceníte zejména tam, kde je potřeba optimálně využít každý prostor.

Levné pohovky bývají nejčastěji vyplněny molitanem, línou pěnou nebo běžnou teplou pěnou nízkých gramáží. Nabízí sice měkké posezení, které vám dopřeje ten blažený pocit zabořít se do měkké pohovky, na druhou stranu tato varianta není až tak vhodná pro každodenní užívání i s ohledem na přetěžování pohybového aparátu. Pokud budete tedy pohovku využívat příležitostně a je-li pro vás na rozhodující pořizovací nízká cena pohovky, není důvod tuto variantu zavrhovat.

Potah vám musí sedět! O co se tedy zajímat při výběru potahu?

Potahová tkanina může zásadně ovlivnit životnost pohovky. Samotná volba potahu by tedy měla brát ohled na váš životní styl. Z praktického hlediska by vás také mělo zajímat, jak je potah odolný vůči zašpinění. V případě, že máte děti nebo domácí mazlíčky, oceníte pohovky se snímatelným potahem, který můžete v případě potřeby vyprat nebo za čas vyměnit.

U levných pohovek se nejčastěji setkáte s nabídkou textilních plochých tkanin různé textury a barvy. Najdeme mezi nimi tkaniny přírodní, syntetické nebo směs obou dvou. Tento druh vláken vytváří velmi odolné tkaniny, které lze snadno barvit, takže se zde na rozdíl od kožených potahů setkáme s širokou škálou barev. Při potahování pohovek se nepoužívají 100% syntetické látky, ale míchají se s přírodními vlákny, aby byl jejich vzhled a povrch příjemný. Mezi nejběžnější syntetická vlákna patří akryl, lykra, nylon a polyester. Vzhledem k finanční náročnosti se u levných pohovek nesetkáte s potahem z přírodní kůže a syntetická kůže (ekokůže) se vyskytují jen minimálně. 

Dvě mouchy jednou ranou

Pokud počítáte v bytě každý centimetr, oceníte multifunkčnost levných rozkládacích pohovek, které představují kombinaci lenošky a lůžka v jednom.  Stačí jen pár kroků a pohovku si upravíte na provizorní lůžko, na kterém si můžete dopřát odpolední siestu nebo uložit k přenocování návštěvu. Rozkládací pohovky s úložným prostorem jsou ideálním řešením, pokud hledáte útočiště pro peřiny, hračky nebo třeba sezónní oblečení. 

Praktická i designová záležitost

I v případě pohovek, kde vás kromě příjemného posezení bude hýčkat i báječná pořizovací cena je potřeba zvážit osobní preference a vkus. 

Nevíte-li si rady s barvou a vzory potahu, spolehněte se na nadčasový jednobarevný potah, případně drobné vzory. Pohovku pak mohou zajímavé polštáře v kontrastní barvě, které pak můžete v případě potřeby snadno vyměnit. 

Na druhou stranu není třeba se bát barev. Jestliže máte zbytek obývacího pokoje zařízený v neutrálních tónech, případně plánujete pořídit pohovku do dětského pokoje nebo hostovského pokoje, může být výrazná barva příjemné oživení

Pohovky atypických tvarů se zase budou vyjímat v hale nebo kanceláři jako solitér, který zaujme na první pohled. Budou působit dojmem designových kousků, přesto nijak zásadně neohrozí váš rozpočet. 

Filtry