Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / 5 tipů na dětskou patrovou postel

5 tipů na dětskou patrovou postel

03. 02. 2022, SCONTO Nábytek
Patrové postele patří k oblíbeným řešením mnoha domácností. Vypadají dobře, jsou moderní a šetří spoustu místa. Zatímco v minulosti byly rozšířené modely se dvěma lůžky, dnes naleznete i jiná, méně tradiční provedení. Z jakých máte na výběr?

1. Multifunkční prostor pro každé dítě

Dvoupatrové postele jsou ideálním řešením do malých i velkých dětských pokojů. Jejich zajímavý design přitahuje pozornost a lze je snadno sladit s ostatním zařízením. Standardní modely se dvěma či více lůžky nad sebou jsou klasikou, ale nemusíte zůstat jen u nich.

Dětem můžete pořídit také multifunkční prostor ve formě postele spojené se stolkem nebo skříňkami. V takovém případě se postel nachází nahoře a pracovní část dole. Nábytek je sice masivnější, ale přesto umí ušetřit prostor, čas i finance. Po koupi postele nemusíte přemýšlet, jaký psací stůl a komody ještě přikoupíte.
Patrová postel s PC stolem MSPACE a patrová postel s psacím stolem EMMET VI. Zdroj: Sconto

2. Hravý design pro nejmenší

Dětská postel by měla být něčím zajímavá, aby pokoj zkrášlovala a líbila se vaší ratolesti. Výhodou je, že patrové modely mají hravé designy. Univerzálním řešením pro nejmenší je postel s místem pro hraní ve spodní části. Zde může být umístěna také sedačka pro denní aktivity. Pokud je rozkládací, poslouží i jako doplňková postel, například pro kamarády. Místo na hraní lze ale vyřešit i jednoduše – stačí vám jen malá matrace nebo koberec, polštáře a pár hraček.
Celou postel můžete zútulnit a zkrášlit několika doplňky. Skvělé jsou například textilní kapsy s možností zavěšení o rám postele nebo tunely (stříšky), které zútulňují spací prostor. Mimořádně oblíbené jsou také závěsy, které přemění postel v útulný domek, a skluzavka, kterou děti využívají při hraní i na běžné sjíždění z postele.
Postel Arnika i s příslušenstvím. Zdroj: Sconto
Dobrá rada: K palandě nezapomeňte dokoupit osvětlení. Je potřebné k lůžkové části i k pracovnímu nebo hracímu koutku pod postelí. Zejména stůl v takto řešeném prostoru nemusí mít dostatek přirozeného světla.

3. S odkládacím místem

Patrová postel nemusí být jen kombinací postele a pracovního koutku. Nejnovější modely bývají doplněny také o úložný prostor. Skříňky a poličky jsou nejpraktičtější, ale někdy pomohou i menší detaily jako skryté zásuvky. Fungovat mohou jako odkládací prostor pro drobnosti. Výhodou postele, která disponuje pracovním koutkem i úložným místem, je, že má dítě všechny věci u sebe. Během učení nebo práce na nějakém úkolu nemusí odbíhat.
Náš tip: Odkládací prostor sledujte i u klasických postelí. Jedna nebo dvě zásuvky navíc se v dětském pokoji určitě budou hodit. Zajistíte jimi pořádek a čistotu.
Patrová postel Emmet III a Emmet I. Zdroj: Sconto

4. Vyvýšená postel jako alternativa k patrové

Pokud máte o dítě „ve výšce“ strach, ale chcete mu dopřát něco hravějšího než klasickou postel, řešením je vyvýšená postel. Vede na ni malý žebřík, co dítě určitě potěší, ale zároveň není třeba mít obavy, že by spadlo z větší výšky. Pro školáky budou praktické modely se zabudovaným psacím stolem, který poslouží zároveň jako noční stolek s úložným místem pro vše, co potřebuje mít dítě po ruce.

5. Nestárnoucí klasika

Pokud jste příznivci minimalismu, v nabídkách obchodů pořád naleznete i klasické patrové postele, které oplývají jednoduchým designem. Ušetříte jimi místo, zároveň ale mohou být při troše kreativity ozvláštněny různými textilními doplňky a místo pod postelemi lze využít jako úložiště například použitím pěkných boxů. Dostupné jsou také modely s rozšířenou spodní částí, určené pro 3 děti, resp. manželský pár a dítě.
Postel MilosHanna. Zdroj: Sconto

Skvělé řešení do každého pokoje

Patrové postele jsou skvělou volbou pro každého, kdo chce ušetřit prostor. Na výběr máte z mnoha provedení. Nehledě na to, jakou variantu zvolíte, můžete si být jisti, že si ji děti zamilují. Vyřešte nedostatek místa zajímavým a trendy kouskem.

Čtěte také

Ukázat další články

Kupujeme pro miminka: dětská postýlka a přebalovací pult

Čekáte přírůstek do rodiny a chcete své ratolesti připravit útulný a zároveň funkční dětský pokojíček? K jedněm z nejdůležitějších věcí, které jsou součástí výbavy d…

Tipy na zařízení obýváku, pokud rádi měníte atmosféru v místnosti

I vy patříte k lidem, kteří milují změny? Ani vás na dlouho neuspokojí aktuální vzhled obývacího pokoje a po krátké době už přemýšlíte, co upravit? Působivý redesign…