Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Jak zařídit dívčí pokoj? 5 praktických tipů

Jak zařídit dívčí pokoj? 5 praktických tipů

07. 04. 2022, SCONTO Nábytek
Dětský pokoj je pro naše ratolesti útočištěm a také jejich prvním vlastním prostorem. Měl by se jim líbit a zároveň obsahovat přesně to, co potřebují. Na co myslet při zařizování pokoje pro dívky?

1. V oblíbené barvě

Růžová je oblíbená barva, která se objevuje v mnoha dívčích pokojích. Nemělo by se to s ní ale přehánět. Pokud ji vaše malá princezna miluje, vneste ji do pokoje doplňky a hračkami. Ty se snadno vymění, když se dítěti změní vkus. Případně ji zakomponujte do pokoje pěknou tapetou, velkou nálepkou nebo jednou nabarvenou stěnou. To samozřejmě platí také o jiných oblíbených barvách – ať už má dítě rádo jakoukoli, je třeba myslet prakticky. Zejména velké, základní kusy nábytku volte raději v neutrálních odstínech, jako jsou bílá či béžová. Menší solitéry mohou být klidně i v žádané růžové nebo jiné barvě.

2. Země her

Hrací koutek patří do každého dětského pokoje. Ten holčičí by měl odpovídat typickým aktivitám, kterým se věnuje snad každá malá slečna. Patří k nim například hry na čajová posezení a paní učitelky, zábava s domečky pro panenky nebo kuchyňkami pro hospodyňky. Při zařizování je tedy dobré myslet i na to, jak jim přizpůsobit pokoj. Praktickým doplňkem mohou být malé příruční stolky doplněné o dětskou židli, taburet nebo polštář k sezení, které dívenky využijí nejen při hře na „pohoštění“, ale také při kreslení a jiných činnostech. Odkládací stolek může být také vhodným solitérem pro umístění domku nebo jiných větších hraček, které chce dítě mít vystavené na očích, i když si s nimi zrovna nehraje.

3. Zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světě nejkrásnější?

Pro každou dívku je zrcadlo když ne povinnou, tak určitě velmi žádanou výbavou pokoje. Malé slečny se rády předvedou nejen ve svých, ale i maminčiných outfitech, případně si rády odzkouší nějaké grimasy, teenagerky bez pohledu do nich už sotva vyjdou z domu. Pořídit jim tedy závěsné zrcadlo určitě nebude na škodu. Místo to v podstatě nezabírá a ještě ním i opticky dokážete zvětšit pokoj. Řešením je také zvolit šatní skříň se zrcadlovými dveřmi.

V teenagerovském věku stojí za zvážení i toaletní stolek. Některé modely dobře poslouží i jako psací stůl, získáte tak řešení 2v1.

4. Šatník a jiný praktický nábytek

V první řadě je dobré si říct, že čím neutrálnější nábytek koupíte, tím lépe. Nejde přitom jen o design, ale také o rozměry a praktické využití. S přibývajícími roky bude růst i potřeba na úložný prostor. Hračky se postupně začnou ztrácet, nahradí je však zvětšující se spousty oblečení a doplňků, učebnice a knihy, počítač, kosmetika, možná hudební nebo sportovní náčiní atp. Základní kousky nábytku je proto vhodné rovnou vybírat tak, aby optimálně sloužily i poté, co dítě nahradí hračky jinými zájmy.

Co se týče dívčího pokoje, pozornost věnujte zejména šatní skříni. Určitě se vyplatí pořídit rovnou větší model, v kterém by neměly chybět police ani závěsné tyče. Vhodným doplňkem bude zásuvková komoda na drobný textil, ale také klasické ženské věcičky, jako jsou šperky, vlasové a kosmetické doplňky a podobně. Prostor na komodě lze využít pro dekorace, případně stojanové zrcadlo, což může být náhradou toaletního stolku.

Zejména v menších dětských pokojích je vhodné sáhnout po posteli s úložným místem. Pokud však plánujete dovolit, že u vás občas přespí i nějaká kamarádka, pak může být dobrou volbou postel se zabudovaným extra lůžkem. Pokud hledáte něco výjimečného, ​​romantické duše dívek zajisté potěší i méně tradiční designy postelí, které lze doplnit o závěsy, různé dekorace nebo světýlka. Vybírejte postel s vyměnitelnou matrací – tu podle váhy a potřeb dítěte nebo stupně opotřebování snadno vyměníte, když to bude nutné.
Dívčí nebo chlapecký, v dětském pokoji by neměl chybět ani psací stůl s židlí. V tom je třeba hledět zejména na ergonomii. Pohlaví nehraje roli – důležitější může být, jestli jde o praváka nebo leváka, aby byl přístup k odkládacímu prostoru stolu pro dítě pohodlný.

5. Užitečné doplňky a dekorace

Pokoj není nutné zbytečně přeplňovat, proto to s dekoracemi nepřehánějte. Malé děti příliš nezajímají a dospívající si vyberou to, co se jim líbí. Zaměřte se spíše na užitečné doplňky jako závěsy, koberec, polštářky a úložné boxy. Pokud jste vybrali nábytek v neutrálních barvách, právě tyto doplňky mohou být těmi, kterými do pokoje vnesete oblíbené barvy dítěte. Prostor jimi také zjemníte a zútulníte. Pro příjemnou večerní atmosféru můžete dívčí pokoj doplnit o světelné řetězy – ty ocení mladší i starší děti.

Rychlé a jednoduché řešení

Moderní dětské pokoje pro dívky můžete zařídit velmi prakticky a rychle dětskými nábytkovými programy. Jejich výhodou je, že inspirují a rovnou vám poskytují možnost sestavit stejný nebo podobný dětský pokoj jako na obrázku. Vybrat se ale dá i z různých nábytkových programů „pro dospělé“, které nabízejí různé varianty jednotlivých nábytkových kousků. Pokud jste kreativní, klidně sáhněte i po solitérech a nakombinujte si je podle svých představ.

Pamatujte: univerzální barvy a nadčasový nábytek jsou do dětského pokoje optimální alternativou. Zařízení bude vypadat i za několik let moderně a dítě z něj hlavně „nevyroste“. Vaše holčička si tak může přizpůsobovat pokoj postupně s měnícím se vkusem i zájmy.

Čtěte také

Ukázat další články

Konferenční stolek: co zohlednit při výběru?

Jaký by to byl obývací pokoj bez konferenčního stolku? Vybrat si ten správný ale může být pořádná fuška. Stolek by měl stylově zapadat do interiéru, plnit svou funkc…

5 důležitých bodů pro výběr šatní skříně do dětského pokoje

Výběr skříně do pokojíčku vyžaduje pečlivý přístup. Nejdůležitější je bezpečnost a zdravotní nezávadnost. Následuje variabilita, díky které se skříň bude snadno použ…