Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Kuchyňská linka: lesklá, nebo matná

Kuchyňská linka: lesklá, nebo matná

23. 06. 2021, SCONTO Nábytek
Lesklá, nebo matná kuchyňská linka? To je časté dilema těch, kteří se chystají vylepšit svou kuchyni a koupit si novou kuchyňskou linku. V moderních interiérech najdete matné textury i povrchy s vysokým leskem, a oba styly vypadají skvěle. Tak jak si vybrat, když jedno i druhé řešení má své kouzlo?

Lesklá kuchyně

Kuchyně s leskem vytvoří světlý prostor, který vyzařuje styl, hladká povrchová úprava je moderní, elegantní, ba až luxusní a místnost prosvětlí. Takový materiál není pórovitý, je proto hygienický. Čím světlejší barvu má vaše lesklá kuchyňská linka, tím větší bude odraz světla. Bez ohledu na denní dobu nebo část roku bude místnost působit jasněji a více prosvětleně. Oblíbená bílá lesklá kuchyň je stále výbornou volbou, působí neutrálně a jde dobře kombinovat s ostatním nábytkem v interiéru. Pamatujte však na to, že v lesklých čelních plochách budou odrážet světlo a jiné barvy v místnosti a zároveň zrcadlit nábytek, což může opticky změnit barvu skříněk. Lesk a vysoký lesk je zároveň lapačem skvrn a otisků prstů.
Náš tip:

Lakovaná kuchyně
LUX s ručně dočištěnými hranami bude chloubou každého interiéru. Pro ještě čistší provedení zvolte bezúchytkové řešení LINE N. Elegantním povrchem bez ozdobných detailů okouzlí kuchyň FLASH, která je díky své praktičnosti a cenové dostupnosti bestsellerem. Přední plochy v ultra vysokém lesku nabízí i kuchyň FOCUS, která se skvěle hodí do moderních interiérů. Modelová řada PURA ve vysokém lesku je na rozdíl od ostatních vyráběna výsostně v bílé barvě. Ostatní modely nabízejí lesklé čelní plochy i v odstínech jako magnólie, písková, šedá nebo břidlicová.

Matná kuchyňská linka

Kuchyňská linka s matným povrchem neodráží světlo, matný povrch ho totiž absorbuje. Jeho výhodou je, že jakékoliv nedokonalosti jsou na něm méně viditelné než na lesklých površích. Matná povrchová úprava přináší klidnější decentní vzhled, který je ideální pro tradiční kuchyně a kuchyně ve venkovském stylu. Matné povrchy však výborně fungují i v moderních kuchyních v otevřených dispozicích. Poslední roky dokonce v rámci výstav udávají trendy – klasickými barvami zůstávají bílá a šedá. Pro ty odvážnější výrobci nabízejí černou nebo pastelové barvy, či dokonce základní barvy, jako je červená, žlutá a zářivě modrá. Díky inovativním povrchovým úpravám se už dnes nemusíte bát otisků prstů a matný, super matný a ultra matný povrch vám přinesou i různé haptické vjemy.
Náš tip:

Nejvýraznějším prvkem kuchyně
EASYTOUCH je ultra matná povrchová úprava a technologie anti-fingerprint, díky které budou otisky prstů na předních plochách minulostí. Kuchyně RIVA se super matnými dekory dřeva a betonu ve více odstínech patří mezi nejoblíbenější v nabídce. Teplo domova vyzařují venkovské kuchyně CHALET s matnými předními plochami, zdobené římsami a pilastry. Pro odvážné je tu zase modelová řada ARTIS s neobvyklými dvířky se skleněnou optikou, nabízenými výhradně v matné titanové barvě.

Čtěte také

Ukázat další články

Kupujeme pro miminka: dětská postýlka a přebalovací pult

Čekáte přírůstek do rodiny a chcete své ratolesti připravit útulný a zároveň funkční dětský pokojíček? K jedněm z nejdůležitějších věcí, které jsou součástí výbavy d…

Tipy na zařízení obýváku, pokud rádi měníte atmosféru v místnosti

I vy patříte k lidem, kteří milují změny? Ani vás na dlouho neuspokojí aktuální vzhled obývacího pokoje a po krátké době už přemýšlíte, co upravit? Působivý redesign…