Pro veřejnost jsou naše prodejny otevřené pro nákup domácích potřeb a pro výdej zboží, firmy a živnostníci mohou nakupovat bez omezení. Více informací zde. 

Málo místa v dětském pokoji? Zkuste pracovní koutek pod postelí

Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Málo místa v dětském pokoji? Zkuste pracovní koutek pod postelí
Zařízení dětského pokoje někdy může být velkou výzvou, obzvlášť v malých prostorách bytových domů. Jedním ze šikovných řešení se tak stává patrová postel, pod kterou může vzniknout praktické místo pro různé aktivity vašeho dítěte.

ŘEŠENÍ 2V1

Patrová postel není alternativou jen v případě rodiny s vícero potomky. Situováním ložní plochy do výšky totiž získáte cenné metry čtvereční navíc. Pod postel tak můžete umístit třeba skříň, rozličné úložné prostory, ale i celý pracovní koutek. Jaké jsou hlavní výhody takového řešení?

  • Vytvoříte kompaktní funkční zónu, což zabrání tomu, abyste nesmyslně zastavěli celý prostor pokoje – království vaší ratolesti tak bude působit mnohem vzdušněji.
  • Patrové postele děti milují – už samotné lezení nahoru je dobrodružstvím. O tento zážitek nemusí díky tomuto řešení přijít ani jedináčci. 
  • Pokud spánkovou část umístíte do výšky, bude to mít psychologicky pozitivní účinek – logicky i vizuálně ji pěkně odčleníte od „denních“ aktivit v dětském pokoji.
  • Vaše dítě získá větší prostor na hraní a relax.
Patrová postel FOR KIDS 614

JAKÁ POSTEL JE VHODNÁ?

Při výběru vhodného modelu patrové postele si dávejte pozor hlavně na dostatečnou světlou výšku v prostoru pod ložní plochou, která se odvíjí od přiměřené výšky dítěte. Ideální je rozpětí 150 až 160 cm. Takto se vaše dítě bude moci ve svém pracovním koutku pohybovat pohodlně a bezpečně. Důležitá je i vysoká pevnost celé patrové postele – prověřte si, zda jsou nosné části, resp. nohy silné a stabilní. Žebřík nebo schody do ložní části by měly být umístěny tak, aby nevytvářely bariéru pro samotnou pracovní zónu.
Patrová postel se skříní TUNIO
TIP

Nezapomeňte svému malému studentovi zajistit kvalitní umělé osvětlení. Pracovní plocha pod patrovou postelí má totiž méně přirozeného světla. Nejlépe uděláte, pokud tento kus nábytku pod patrovou postelí přesunete co nejblíže k oknu, zároveň však tak, aby postel nebránila přístupu k oknu a pronikání slunečních paprsků do dětského pokoje.

KOMPLET I VLASTNÍ SESTAVA

Při výběru nábytku máte dvě možnosti. Na jedné straně si můžete vybrat kompletní řešení od výrobce, v kterém je kromě patrové postele zahrnutý i patrový stolek, případně odkládací police se skříněmi. Takto si ušetříte starosti s vyměřováním prostoru pro vhodný stolek a police.
Málo místa v dětském pokoji? Zkuste pracovní koutek pod postelí
Samozřejmě, pokud chcete svému dítěti vytvořit pracovní koutek na míru, můžete si koupit samostatný model patrové postele, který doplníte vhodným psacím stolem a policemi, případně dalšími doplňky, jako jsou regály na kolečkách nebo taburety. Fantazii se v tomto případě meze opravdu nekladou – důležité je, aby s výsledkem bylo spokojené především vaše dítě.

MAGAZÍN

Zařizujete, nebo jen zkrášlujete bydlení? Inspirace není nikdy dost. V našem magazínu najdete spoustu zajímavých tipů a praktických rad, jak vylepšit a zútulnit jakoukoliv část vašeho domova.
všechny články
Chyby, kterých se často dopouštíme při zařizování interiéru

Chyby, kterých se často dopouštíme při zařizování interiéru

Jsou to maličkosti, na které často zapomínáme nebo s nimi nepočítáme. V konečném důsledku vedou ke snížení komfortu bydlení nebo k nespokojenosti se zařízeným interi…
Číst dál
Obývací stěna s dekorem dřeva – světlá, nebo tmavá?

Obývací stěna s dekorem dřeva – světlá, nebo tmavá?

Obývací stěny z masivu nebo s povrchovou úpravou imitující dřevo jsou dlouhodobě oblíbené. Na pohled totiž působí příjemně hřejivě, a některé kousky dokonce nikdy ne…
Číst dál
Cookies Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací