Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Nábytek do obýváku s lesklým povrchem

Nábytek do obýváku s lesklým povrchem

03. 06. 2021, SCONTO Nábytek
I když trendy pro rok 2021 hlásí matné povrchy, lesk má stále své věrné fanoušky a působí nadčasově i exkluzivně. Nábytek do obývacího pokoje s lesklým povrchem se hodí k mnohým interiérovým stylům a místnost doslova rozzáří.
Obývací stěnu můžete vybírat podle několika kritérií. Ohled byste v první řadě měli brát na další nábytek v bytě, zejména pokud máte obývák spojený s kuchyní nebo jídelnou. Obývací stěna by neměla rušit celkový dojem z interiéru. Důležité je i to, kolik úložného prostoru potřebujete. Kromě funkčnosti se zaměřte také na rozměry – obývací stěna by neměla zabírat více než dvě třetiny délky stěny. Pokud bude větší, obývací pokoj bude způsobit stísněně.

Obývací stěny jako puzzle

Moderní obývací stěny se mohou skládat z televizní skříňky, závěsných skříněk různých výšek, komod, vitrín a nástěnných polic, které si poskládáte jako puzzle právě na vaši zeď. Sektorové obývací stěny jsou vzdušné, variabilní a cenově dostupné. Větší výběr jednotlivých nábytkových kusů poskytují obývací programy, které umožňují sestavit si nejen obývací stěnu, ale i zařídit další místnosti, což je výhoda zejména v otevřených dispozicích. Skříňky s policemi využijete na knihy, fotky, pokojové rostliny či jiné dekorace. Do zavřených skříněk zase odložíte věci, které nemusí být na očích. Útulnou atmosféru obýváku dodá obývací stěna s LED osvětlením nebo LED páskem na spodní straně.

Lesklé čelní plochy

Skříňky s lesklými předními plochami se uplatní v moderních a ultramoderních interiérech, v interiérech se severským stylem a v tmavé variantě si je lze představit i v rámci industriálního, eklektického nebo boho stylu. Lesklý nábytek světlých barev jako bílá, krémová a béžová zvětší prostor a rozzáří i obývák, který nemá dostatek přirozeného denního světla. Při barevné verzi nechá lesk lépe vyniknout barvám a taková obývací sestava bude zajímavým akcentem celé místnosti.

Lesklý nábytek v obýváku

Lesklá obývací stěna vypadá dobře v kombinaci s dřevěným dekorem (na korpusu nebo jednotlivých poličkách). Povrchové úpravě ve vysokém lesku pomůže vyniknout i frézování na dvířkách, případně kontrastní úchytky. Pro nádech luxusu slaďte lesklou obývací stěnu s lesklým konferenčním stolkem či zajímavým svítidlem s kovovým odleskem. Rovněž sedačka může mít nerezové nebo pochromované nožičky. Vybrat si můžete ze dvou typů lesklých obývacích stěn – na trhu najdete samostatně stojící a závěsné modely. Výhodou prvního typu je méně vrtání do zdi a vyšší variabilita – uspořádání skříněk můžete snadno změnit a reorganizovat tak svůj obývací pokoj, pokud se časem změní vaše preference.

Čtěte také

Ukázat další články

Mám boty. Hodně bot... Kam s nimi?

Botníky jsou nedílnou součástí předsíní. Bez nich by ve vstupních prostorách vznikl doslova chaos, protože obuv už není jen o nutnosti a pohodlnosti, ale je také sou…

Inspirujte se: 7 designů kuchyně

Kuchyně je doslova mikrosvět, který by měl být uspořádán podle vašich představ a jehož návrh i zařizování vyžadují svůj čas. Interiérový styl, který v kuchyni prefer…