Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Nábytek do obýváku s lesklým povrchem

Nábytek do obýváku s lesklým povrchem

03. 06. 2021, SCONTO Nábytek
I když trendy pro rok 2021 hlásí matné povrchy, lesk má stále své věrné fanoušky a působí nadčasově i exkluzivně. Nábytek do obývacího pokoje s lesklým povrchem se hodí k mnohým interiérovým stylům a místnost doslova rozzáří.
Obývací stěnu můžete vybírat podle několika kritérií. Ohled byste v první řadě měli brát na další nábytek v bytě, zejména pokud máte obývák spojený s kuchyní nebo jídelnou. Obývací stěna by neměla rušit celkový dojem z interiéru. Důležité je i to, kolik úložného prostoru potřebujete. Kromě funkčnosti se zaměřte také na rozměry – obývací stěna by neměla zabírat více než dvě třetiny délky stěny. Pokud bude větší, obývací pokoj bude způsobit stísněně.

Obývací stěny jako puzzle

Moderní obývací stěny se mohou skládat z televizní skříňky, závěsných skříněk různých výšek, komod, vitrín a nástěnných polic, které si poskládáte jako puzzle právě na vaši zeď. Sektorové obývací stěny jsou vzdušné, variabilní a cenově dostupné. Větší výběr jednotlivých nábytkových kusů poskytují obývací programy, které umožňují sestavit si nejen obývací stěnu, ale i zařídit další místnosti, což je výhoda zejména v otevřených dispozicích. Skříňky s policemi využijete na knihy, fotky, pokojové rostliny či jiné dekorace. Do zavřených skříněk zase odložíte věci, které nemusí být na očích. Útulnou atmosféru obýváku dodá obývací stěna s LED osvětlením nebo LED páskem na spodní straně.

Lesklé čelní plochy

Skříňky s lesklými předními plochami se uplatní v moderních a ultramoderních interiérech, v interiérech se severským stylem a v tmavé variantě si je lze představit i v rámci industriálního, eklektického nebo boho stylu. Lesklý nábytek světlých barev jako bílá, krémová a béžová zvětší prostor a rozzáří i obývák, který nemá dostatek přirozeného denního světla. Při barevné verzi nechá lesk lépe vyniknout barvám a taková obývací sestava bude zajímavým akcentem celé místnosti.

Lesklý nábytek v obýváku

Lesklá obývací stěna vypadá dobře v kombinaci s dřevěným dekorem (na korpusu nebo jednotlivých poličkách). Povrchové úpravě ve vysokém lesku pomůže vyniknout i frézování na dvířkách, případně kontrastní úchytky. Pro nádech luxusu slaďte lesklou obývací stěnu s lesklým konferenčním stolkem či zajímavým svítidlem s kovovým odleskem. Rovněž sedačka může mít nerezové nebo pochromované nožičky. Vybrat si můžete ze dvou typů lesklých obývacích stěn – na trhu najdete samostatně stojící a závěsné modely. Výhodou prvního typu je méně vrtání do zdi a vyšší variabilita – uspořádání skříněk můžete snadno změnit a reorganizovat tak svůj obývací pokoj, pokud se časem změní vaše preference.

Čtěte také

Ukázat další články

Jaká je ta „nej“ a jaké vybavení do dětské postýlky je vhodné?

Sníte o tom, že postýlka vašeho miminka bude měkká, se spoustou hraček a baldachýnem nad ní? Je to sice pěkná představa, ale v tomto případě platí, že méně je více. …

Konferenční stolek: co zohlednit při výběru?

Jaký by to byl obývací pokoj bez konferenčního stolku? Vybrat si ten správný ale může být pořádná fuška. Stolek by měl stylově zapadat do interiéru, plnit svou funkc…