Domů / Blog / Barvy a materiály

Barvy a materiály

Zařizujete, nebo jen zkrášlujete bydlení? Inspirace není nikdy dost. V našem magazínu najdete spoustu zajímavých tipů a praktických rad, jak vylepšit a zútulnit jakoukoliv část vašeho domova.

Barvy a materiály Štítek: Barvy a materiály

 • Zlaté detaily dodají bytu glanc

  Zlaté detaily dodají bytu glanc

  Vzácný kov se slunečním odleskem byl odjakživa symbolem prosperity, luxusu, úspěchu, ale také štědrosti, stálosti a trvanlivosti. Zlatá barva je díky svému teplému tónu vášnivá a přívětivá, v lidech vzbuzuje radost a pozitivní emoce. Zlaté dekorace a doplňky do bytu jso…
 • Jak do moderního designu obývacího pokoje včlenit černý kov?

  Jak do moderního designu obývacího pokoje včlenit černý kov?

  Při navrhování interiéru obývacího pokoje se lidé černé barvě spíše vyhýbají. Důvodem jsou často negativní konotace, které se s touto ponurou barvou pojí. Víte ale, že kovové prvky v černé barvě dodají vašemu obýváku šmrnc? Poradíme, jak s černými kovovými doplňky správ…
 • Jaký materiál vybrat na sedací soupravu

  Jaký materiál vybrat na sedací soupravu

  Při koupi pohovky nebo sedací soupravy máme obvykle hned na začátku jasno v tom, jakou by měla mít velikost, tvar a barvu. Když ale přijde řeč na materiál, nastává dilema. Vybrat si textilní čalounění, přírodní kůži, nebo koženku? Co je nejlepší?
 • Zelené sedačky jsou rozhodně dobrou volbou. Přesvědčte se

  Zelené sedačky jsou rozhodně dobrou volbou. Přesvědčte se

  Jsou oblíbené, stylové, okouzlující, hravé... Řeč je o pohovkách. A ne tak ledajakých. Zelené pohovky si podmanily domácnosti nejen u nás, ale po celém světě. Kde se vzal trend zelených sedaček a proč jsou rozhodně dobrou volbou?
 • Bílé obývací stěny jsou pořád trendy

  Bílé obývací stěny jsou pořád trendy

  Hledáte stylový nábytek do svého obýváku? Možná vás osloví právě bílé obývací stěny. Bílá je totiž nesmírně univerzální a nadčasová barva. Pokud se obáváte, že výsledek bude nudný, rádi vás vyvedeme z omylu.
 • Černá barva v interiéru – dramatická i elegantní

  Černá barva v interiéru – dramatická i elegantní

  Chcete se s černou trefit do černého? Tato barva vyžaduje odvahu, na druhou stranu je tak univerzální, že se hodí do interiérů všech stylů. Musíte ji ale umět použít.
 • Jednobarevný bytový textil má několik výhod

  Jednobarevný bytový textil má několik výhod

  Bytový textil dotváří interiér k dokonalosti. Jednobarevné textilie se lépe kombinují a zde jejich výhody rozhodně nekončí.
 • Nábytek z akácie, palisandru, mangovníku a týku je krásný a odolný

  Nábytek z akácie, palisandru, mangovníku a týku je krásný a odolný

  Jednou z největších výhod koupě nábytku z masivního dřeva je bezpochyby to, že získáte produkt, který dokáže přežít generace. Jelikož kvalitní nábytek z masivu vydrží tak dlouho, větší počáteční investice vám ve skutečnosti z dlouhodobého hlediska šetří peníze.
 • Přírodní odstíny v interiéru – neutrální i uklidňující

  Přírodní odstíny v interiéru – neutrální i uklidňující

  Přírodu do interiéru dostanete nejen materiály, tvary a strukturami, ale především barvami. Inspirujte se barvou mechu, jehličí, písku, oblohy, kamenů nebo půdy. Uklidňují a udělají váš domov dokonale nadčasovým.
 • Vybíráme barvu sedačky – který odstín je ten pravý?

  Vybíráme barvu sedačky – který odstín je ten pravý?

  Sedací souprava bývá obvykle klíčovým kouskem, dokonce srdcem obýváku. Jakou barvu pohovky ale zvolit? Pokud chcete najít ideální odstín, musíte si ozřejmit několik základních pravidel.
 • Kterou raději? Pohovky v šedé barvě

  Kterou raději? Pohovky v šedé barvě

  Šedá barva je v interiéru vždy vítána. Designéři ji rádi vidí na stěnách i na nábytku. Oblíbeným kouskem posledních let je hlavně šedá pohovka, která se hodí do interiérů různých stylů. Díky různorodým tvarům, použitému čalounění i podnožím může šedá pohovka vypadat pok…
 • Obývací stěna s dekorem dřeva – světlá, nebo tmavá?

  Obývací stěna s dekorem dřeva – světlá, nebo tmavá?

  Obývací stěny z masivu nebo s povrchovou úpravou imitující dřevo jsou dlouhodobě oblíbené. Na pohled totiž působí příjemně hřejivě, a některé kousky dokonce nikdy nevyjdou z módy. Může ale být problematické rozhodnout se, zda zvolit spíše obývací stěnu světlou, nebo tma…