Domů / Blog / Barvy a materiály

Barvy a materiály

Zařizujete, nebo jen zkrášlujete bydlení? Inspirace není nikdy dost. V našem magazínu najdete spoustu zajímavých tipů a praktických rad, jak vylepšit a zútulnit jakoukoliv část vašeho domova.

Barvy a materiály Štítek: Barvy a materiály

 • Černá barva v interiéru – dramatická i elegantní

  Černá barva v interiéru – dramatická i elegantní

  Chcete se s černou trefit do černého? Tato barva vyžaduje odvahu, na druhou stranu je tak univerzální, že se hodí do interiérů všech stylů. Musíte ji ale umět použít.
 • Jednobarevný bytový textil má několik výhod

  Jednobarevný bytový textil má několik výhod

  Bytový textil dotváří interiér k dokonalosti. Jednobarevné textilie se lépe kombinují a zde jejich výhody rozhodně nekončí.
 • Nábytek z akácie, palisandru, mangovníku a týku je krásný a odolný

  Nábytek z akácie, palisandru, mangovníku a týku je krásný a odolný

  Jednou z největších výhod koupě nábytku z masivního dřeva je bezpochyby to, že získáte produkt, který dokáže přežít generace. Jelikož kvalitní nábytek z masivu vydrží tak dlouho, větší počáteční investice vám ve skutečnosti z dlouhodobého hlediska šetří peníze.
 • Přírodní odstíny v interiéru – neutrální i uklidňující

  Přírodní odstíny v interiéru – neutrální i uklidňující

  Přírodu do interiéru dostanete nejen materiály, tvary a strukturami, ale především barvami. Inspirujte se barvou mechu, jehličí, písku, oblohy, kamenů nebo půdy. Uklidňují a udělají váš domov dokonale nadčasovým.
 • Vybíráme barvu sedačky – který odstín je ten pravý?

  Vybíráme barvu sedačky – který odstín je ten pravý?

  Sedací souprava bývá obvykle klíčovým kouskem, dokonce srdcem obýváku. Jakou barvu pohovky ale zvolit? Pokud chcete najít ideální odstín, musíte si ozřejmit několik základních pravidel.
 • Kterou raději? Pohovky v šedé barvě

  Kterou raději? Pohovky v šedé barvě

  Šedá barva je v interiéru vždy vítána. Designéři ji rádi vidí na stěnách i na nábytku. Oblíbeným kouskem posledních let je hlavně šedá pohovka, která se hodí do interiérů různých stylů. Díky různorodým tvarům, použitému čalounění i podnožím může šedá pohovka vypadat pok…
 • Obývací stěna s dekorem dřeva – světlá, nebo tmavá?

  Obývací stěna s dekorem dřeva – světlá, nebo tmavá?

  Obývací stěny z masivu nebo s povrchovou úpravou imitující dřevo jsou dlouhodobě oblíbené. Na pohled totiž působí příjemně hřejivě, a některé kousky dokonce nikdy nevyjdou z módy. Může ale být problematické rozhodnout se, zda zvolit spíše obývací stěnu světlou, nebo tma…
 • Hnědá v interiéru: Je hnědá barva nová šedá?

  Hnědá v interiéru: Je hnědá barva nová šedá?

  Hnědá barva je neutrálním prvkem, který nechá zazářit jiné barvy. Je univerzální a spojuje nás s přírodou a jednoduchými věcmi. Vzniká kombinací červené a zelené barvy. Z přírody ji běžně známe jako barvu dřeva, půdy, plodů, suchých listů, srsti zvířat či barvu vlasů, o…
 • Rozhovor s designérkou: Klíčem k nadčasovosti jsou jednoduché linie a neutrální materiály

  Rozhovor s designérkou: Klíčem k nadčasovosti jsou jednoduché linie a neutrální materiály

  Ne každý se na interiér umí dívat jako na komplexní celek, který musí fungovat ve všech směrech. Jaké nejčastější chyby dělají lidé při zařizování, jaké klíčové prvky by měl mít nadčasový interiér a co je v oblasti interiérového designu momentálně největším trendem? O t…
 • Které radši? Sezení v růžové

  Které radši? Sezení v růžové

  Růžové sedačky, křesla a židle ovládly v posledních letech svět interiérového designu. Všechno to začalo Instagramem, na kterém si jeho uživatelé oblíbili odstín s názvem „millennial pink“. Růžová se už dnes neomezuje jen na dětské pokoje. Představujeme vám pět produktů…
 • Žlutá barva v interiéru – tvůrce dobré nálady

  Žlutá barva v interiéru – tvůrce dobré nálady

  Žlutá barva je při zavádění do schématu interiérového designu trochu oříškem. V přírodě se přitom přirozeně vyskytují stovky žlutých odstínů. Jak vybrat ten správný pro interiér a proč je vlastně žlutá barva v poslední době tak populární?
 • Výhody bílé ložnice

  Výhody bílé ložnice

  Bílá barva je psychologicky spojována s dobrem. Je symbolem světla, čistoty, nevinnosti, ale i nadpřirozenosti a božskosti. Vytváří dojem prostornosti, stejně tak ale dává vyniknout doplňkům. Jak bílá působí v místnosti, kam se večer co večer odebíráme do říše snů?