Domů / MAGAZÍN / INSPIRACE / Očima designéra: Jak zařídit obývací pokoj v glamour stylu

Očima designéra: Jak zařídit obývací pokoj v glamour stylu

24. 02. 2022, SCONTO Nábytek
Co se týče intenzity využívání prostoru, obývací pokoj se nachází po kuchyni hned na druhém místě. Proto při zařizování vyžaduje hodně pozornosti. Jelikož se jedná o prostor, kde se tráví nejvíce času, musí být vybaven pro množství aktivit. Správně zařízený obývací pokoj je již na první dojem atraktivní a poutavý. S tím jde ruku v ruce i funkčnost, pohodlí a snadné používání. Někdy přitom stačí úplné detaily, které z ní vytvoří dokonalý prostor, případně stačí změnit jednu maličkost a prostor vnímáme úplně jinak.
Při zařizování obývacího pokoje je důležitá strategie dispozičního rozložení nábytku a doplňků a také výběr osobitého stylu. Správným sladěním docílíte, že si prostor zamilujete a už nikdy ho nebudete chtít opustit. Jak všude, tak i zde platí, že je třeba sahat po nábytku a kouscích, které jsou blízké vašemu srdci a stylu. Podlaha, nábytek a dekorace musí být ve vzájemném souladu, aby spolu vytvořily prostor pohodlí, intimity, přivítání, trvanlivosti a zároveň i komfortu.

Pokud se chystáte zařizovat obývací pokoj, ale zatím nemáte představu jak, pomůžeme vám alespoň jednou malou vizualizací. Ta ukazuje, jak může vypadat například i váš obývák, který bude splňovat základní parametry designu a funkčnosti.

Nápadité prvky v glamour stylu

Obývák jsme se rozhodli zařídit ve stylu glamour. Proč právě tento styl? Protože takové druhy interiéru působí luxusně a draze, ale ve skutečnosti na jejich zařízení nemusíte nutně sáhnout hluboko do peněženky. Stačí jen ovládat pár triků. Glamour styl přináší do prostoru eleganci, jemnost, šarmantnost a dokonalost. Vyznačuje se leskem, mramorem, honosnými a elegantními textiliemi, které na dotek přinášejí požitek. Typické barvy jsou černá s bílou, které se kombinují s modrou, červenou nebo zelenou. Samozřejmě, ten správný šmrnc vytvoříte jejich spojením se zlatými doplňky.

Společně se nyní podíváme na to, jak postupovat při zařizování. Pod „jednou střechou“ zde najdete vše pro vytvoření glamour obývacího pokoje.

Základní zařízení a doplňky

Základ obývacího pokoje tvoří pochopitelně pohodlná sedačka. Jedná se o druh nábytku, který je v daném prostoru nejpoužívanější a tvoří jeho dominantu. Můžete sáhnout i po doplňkovém sezení, jako je křeslo nebo taburet. Doladí celkový prostor a poslouží při krátkodobém odpočinku nebo při početnějších návštěvách jako další místo k sezení.
Jelikož sedačka je dominantou obývacího pokoje, můžete pro ni vybrat výrazné barvy typické pro glamour styl. Do ukázek jsme vybrali sedací soupravu v královské modré a petrolejově zelené barvě. Obě mají tu výhodu, že k nim dobře ladí zbylé doplňky. Pro zjemnění celého prostoru jsme k sedačce zkombinovali růžové čtecí křeslo a bílé stěny s ozdobnými lištami. Tímto krokem jsme dosáhli, že interiér nepůsobí těžkopádně a tmavě. Naopak, vyzdvihli jsme jeho jemnost, vzdušnost a eleganci.
Zlaté a mosazné glamour doplňky v provedení rustikálnějšího svítidla a minimalistického příručního stolku samozřejmě pouze podtrhují luxus tohoto stylu. Spojujeme přitom honosné, přezdobené prvky s jemnými, minimalistickými, které spolu vzájemně dobře fungují.

Na protilehlé stěně je televizní koutek, který jsme vyskládali ze sektorového minimalistického nábytku. Tento nábytkový systém nám umožňuje vybrat si z různých velikostí a barevností skříněk podle našich prostorových možností. Tvarová pestrost nábytku nám umožňuje vyskládat si vlastní originální kompozici. Není se třeba bát kombinovat více barev, materiálů nebo různorodé prvky. Doladěním s mramorem, stále aktuálními lamelami v antracitové barvě a jemným podsvícením působí celá stěna nadčasově a šarmantně. Podobné kombinování platí i u konferenčních stolků, kde ostré hrany čtvercového konferenčního stolku rozbíjejí oblé měkké linie kulatého přístavního stolku.

Předělení prostoru

Na vytvoření čtecího koutku jsme použili krásnou knihovnu v minimalistickém stylu, který je charakteristický i pro televizní stěnu. Knihovna má v prostoru rovnou dvě funkce. Nejenže slouží jako nábytek k odkládání knih a jiných doplňků, ale tvoří také přepážkový prvek v prostoru. Stanovuje jakousi bariéru a imaginární stěnu mezi obývacím pokojem a jídelnou. Vytváří a určuje soukromí dvou odlišných prostor. Tím, že knihovna nemá záda, je její zužitkování o to praktičtější. Umístěním v prostoru má oboustranné využití – je funkční z jídelní a zároveň obývací části.
Jídelní část je také navržena v elegantním glamour stylu, aby ladila k obýváku. Krásný jídelní stůl s mramorovou černou deskou na zlatých nohou působí nadmíru šik. Takový kousek sám o sobě působí honosně a velkolepě, proto ho stačí doladit už jen jemnými židlemi s jednoduchými liniemi. V tomto případě stačí vsadit pouze na jeden extravagantní prvek. Přece jen je cílem vytvořit elegantní interiér – a eleganci přezdobenost nesluší.

Obývací pokoj podle vlastních představ

Malá vizuální ukázka, kterou jsme si pro vás připravili, má za úkol vám pomoci při zařizování obývacího pokoje v netradičním stylu. Samozřejmě, každé zařizování a ladění nábytků nebo prvků v prostoru je o pocitu – poslouchejte proto vlastní emoce a sahejte po barvách, materiálech a takových provedeních nábytku, které ve vás budou vzbuzovat pozitivní naladění. Nezapomínejte ale, že méně je více. Není nutné hned sahat po každém kousku, který se vám zlíbí. Dobře si předem promyslete, jestli se vám do interiéru hodí a jak ho můžete sladit s ostatními prvky v prostoru.

Na závěr vám nabízíme přehled, jaké produkty z nabídky Sconto nábytku jsme použili v ukázce:
Ukázku pro čtenáře magazínu Sconto vytvořila Mgr. art. Ludmila Lešánek z LL design interior.

Čtěte také

Ukázat další články

Očima designéra: Zařízení pokoje pro 3 děti

Zařídit dětský pokoj pro tři děti může být náročné, zvláště vezmeme-li v úvahu rozdílný věk, pohlaví a zájmy dětí. Je třeba začít od nezbytných prvků, bez kterých se…

Vyrobte si s dětmi motýla z papíru

Ať už vám sychravé počasí nedovoluje vyběhnout s dětmi ven, nebo dostanete jen tak chuť si něco vyrobit spolu a pobavit se u toho, tyto jednoduché origami motýlci js…