Domů / MAGAZÍN / INSPIRACE / Očima designéra: Moderní kuchyně v bílém provedení

Očima designéra: Moderní kuchyně v bílém provedení

02. 05. 2023, SCONTO Nábytek
Bílé kuchyně jsou trendem, který jen tak neomrzí. Mají několik výhod, hodí se do různých stylů bydlení a lze je snadno dotvořit decentními i výraznými doplňky. Připravili jsme pro vás na inspiraci ukázku, jak moderně zařídit kuchyni, v které hraje hlavní roli bílá.
Bílou lze v každém interiéru navodit spoustu emocí. Svým minimalismem dokáže vyvolat chlad a strohost, svou éterickou svěžestí zase nevinnost, dokonalost a čistou eleganci. Kombinováním bílé s různými odstíny lze vzájemně spojovat několik různorodých stylů nebo trendů a zároveň vytvářet soudržný a harmonický interiér.

Máte například malý a tmavý prostor? V tom případě určitě sáhněte po bílé kuchyni. Nejenže prostor zesvětlí, ale také ho opticky zvětší. Tato barva vytvoří neutrální pozadí, na kterém vyniknou různé doplňkové prvky a detaily. Výhodou je i všeobecně známý fakt, že bílou barvu lze ladit ke všemu. A pokud vás zvolený doplňkový odstín omrzí, snadno jej vyměníte za jiný.

Ukázka, jak na elegantní bílou kuchyni

Do našeho návrhu jsme vybrali kuchyni v bílém provedení, přičemž lesklá úprava jí dodává luxusní vzhled. Jednoduché rovné linie působí chladně a stroze, na druhé straně vytvářejí dojem uspořádanosti a čistoty. Pro zjemnění a jako akcent jsme vybrali teplý dřevodekor. Použili jsme jej na zástěně, rámové liště, soklech i na sedací ploše lavice. Na akcenty se kromě dřevěných motivů mimořádně hodí také skleněné a černé prvky, které v kombinaci s bílou vytvářejí jakousi barevnou a pocitovou vyváženost. Do prostoru kuchyně jsme je zakomponovali zejména v podobě spotřebičů.
Pracovní desku jsme vybrali ve „slim“ provedení, což znamená, že je tenčí oproti běžně používaným deskám. I to dodává kuchyni celkově jemnější nádech. Ze spodní strany je podsvícená led páskem, čímž se odděluje horizontální linie kuchyně od vertikální. Díky takové malé hře se světlem se z jednoduchého a strohého kuchyňského koutku stane útulný prostor. A nezapomněli jsme ani na podsvícení vrchních skříněk. To uvítá každý, kdo v kuchyni tráví spoustu času. Využívá se jako doplňkové svícení k vytvoření atmosféry, ale také jako důležitý zdroj světla při vaření, protože osvětluje přímo pracovní desku.
Aby linka působila uhlazeně a čistě, zvolili jsme bezúchytkové řešení, aby úchyty zbytečně nezasahovaly do prostoru a nerušily minimalistický design.
Kuchyňský kout jsme ukončili lavicí, která přesahuje do jídelní části kuchyně. Jedná se o designový, ale také praktický kus nábytku. Svým laděním nepůsobí jako cizí prvek v prostoru a poskytuje více místa k sezení než klasické jídelní židle. Navíc slouží jako další úložný prostor kuchyně.
Pokud vám lavicové provedení nevyhovuje, dobrou volbou jsou také pohodlné čalouněné židle, kterými můžete celý prostor oživit a zároveň zjemnit. V ukázce jsou použity židle s černýma nohama, které vytvářejí s polární bílou akcent a zároveň ladí s ostatními černými doplňky v kuchyni. Čalounění jsme vybrali uklidňující zelené, vhodné by ale byly i jiné živější barvy.
Bílý jídelní stůl se rovněž nese v jednoduchém a elegantním stylu, přičemž na vyšší luxusnější úroveň ho posouvají chromové podnože stříbrné barvy ve tvaru U. Lesklý kov ve stříbrné úpravě jsme zvolili i u svítidel, jejichž linie podtrhují čistý a jemný vzhled prostoru. Nad jídelním stolem je vhodné a praktické použít visící svítidlo, které lépe zaměřuje světlo na požadované místo.

Jako akcent celého prostoru jsme vybrali dřevěný regál, který také obsahuje velmi žádoucí černé prvky. Takovým kouskem nábytku se propojila kuchyňská část s jídelní a vytvořil se pěkný uhlazený celek. Jedná se o nábytek vhodný na kuchařky nebo vázy či jiné dekorace.

Na závěr jsme roh kuchyně doplnili stojany na květiny, také v černé barvě, abychom prostor zkrášlili a ještě více zútulnili. Podobný efekt mají i textilní doplňky v podobě záclony, závěsů a dekoračních polštářků na lavici.
V návrhu jsme vám ukázali, že bílá kuchyně nemusí působit stroze a nudně. Právě naopak, vytváří prostor pro různé styly a ladění interiéru. Důležité je zapamatovat si, že doplňky rozhodují o pocitech, které samotná kuchyně vyvolává. Máte-li zájem o více foto inspirací, můžete navštívit stránku kuchyně na míru.

Na závěr vám nabízíme přehled produktů, které jsme použili v ukázce:

kuchyně Nobilia Lux,
● jídelní stůl Luis,
jídelní židle Hermosa,
regál/knihovna Mito,
stropní led svítidlo Epistar 2,
závěsné led svítidlo Lasana,
stojan na květiny Blackburn.

Ukázku pro čtenáře magazínu Sconto vytvořila Mgr. art. Ludmila Lešánek z LL design interior.

Čtěte také

Ukázat další články

Očima designéra: Obývací pokoj v eklektickém stylu

Jste kreativní a nemáte rádi uhlazenost ani stereotyp? Rádi se lišíte od ostatních a neláká vás jít ruku v ruce s aktuálními trendy, ale přesto chcete, aby vaše bydl…

Jaký typ skříně vybrat do pracovny?

Práce s notebookem na kolenou z gauče nebo u kuchyňského stolu je častou náhradou improvizované domácí kanceláře. Jakmile se ale začnou ozývat vaše přetížené trapézy…