Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Šatní skříně s posuvnými dveřmi šetří prostor

Šatní skříně s posuvnými dveřmi šetří prostor

05. 04. 2020, SCONTO Nábytek
Hledáte dostatek úložného místa, ale zároveň potřebujete ušetřit každý centimetr čtvereční? Nebo potřebujete skříň, která esteticky pozvedne interiér? V tom případě můžete zvolit stylovou šatní skříň s posuvnými dveřmi.
Šatní skříně s posuvnými dveřmi nemusejí být pouze doménou ložnic a dětských pokojů. Hodí se i do hal nebo technických místností, například prádelen. Najdou prostě uplatnění všude tam, kde potřebujete věci přehledně uspořádat a zároveň schovat. Šatní skříně s posuvnými dveřmi navíc působí stylově. Většinou nemají ani madla, případně jen velmi subtilní kovové úchyty pro snadnější otevírání, takže celkový vzhled skříně neruší žádné prvky – na jednolité ploše ještě více vynikne samotný dekor. Jestliže naopak zvolíte bílou skříň, bude v interiéru vypadat nenápadně.
Náš tip

Pokud nemáte skříň se zabudovaným osvětlením, můžete svítidla umístit přímo nad samotný šatní solitér. Takto budete mít v úložných prostorách vždy přehled a nebudete muset rozsvěcovat lampy v celé místnosti.

Ačkoliv mají tyto šatní skříně minimalistický design, s jejich finálním vzhledem si můžete pohrát. Oblíbené jsou dřevěné dekory, eventuálně kombinace dřeva a laminované plochy, například v neutrální bílé barvě. Jako kontrastní element bývá většinou řešen zejména středový panel, ať už v podobě zrcadla nebo jiného dekoru. Skříni to dodá dynamiku a příjemnou vzdušnost. Zrcadlo místnost zase prosvětlí a opticky zvětší. Do dětského pokoje nebo interiéru s kreativním nádechem se pro změnu hodí skříně s různými grafickými motivy. V takovém případě se skříň stane dominantním prvkem interiéru.
Šatní skříň SAFI
Pozice zrcadla 


Pozor dejte na umístění zrcadla vůči posteli. Někteří lidé se při usínání naproti zrcadlu cítí trochu nepříjemně. Ověřte si tedy, jestli vám to nebude vadit.

Šatní skříně s posuvnými dveřmi šetří prostor

Ve finále záleží i na tom, kolik posuvných panelů si vyberete. Široké dveře místnost opticky rozšíří, úzké vysoké panely vytvoří efekt vyššího stropu. Ke zvýraznění šířky si můžete vybrat skříň s jemnými vodorovnými pásy nebo vodorovnou kresbou dřeva. Modely s posuvnými dveřmi mohou být vybaveny i dekorační rámovou lištou. Taková varianta je ideální i tehdy, pokud toužíte po skříni s posuvnými dveřmi, ale potřebujete kousek, který nepůsobí příliš minimalisticky.
Šatní skříň BELLEVUE

POŘÁDEK TAKÉ UVNITŘ


Výhodou je, že skříně s posuvnými dveřmi jsou v nabídce v různých šířkách. Existují skříně široké tři metry, jež hravě vyplní celou stěnu běžného panelákového bytu. K dispozici jsou však i užší modely, třeba o šířce 120 cm – s nimi rozumně vyřešíte úložné kapacity v malých prostorách, jako jsou haly. V neposlední řadě se dívejte na vnitřní vybavení šatní skříně a předem si ujasněte, zda raději věci ukládáte do polic, nebo upřednostňujete věšáky na šatní tyči. Praktickým doplňkem jsou také vestavěné zásuvkové elementy, do nichž ukryjete drobné šatstvo a doplňky jako jemné spodní prádlo, šátky, šály, kravaty nebo ponožky.
Šatní skříně s posuvnými dveřmi šetří prostor
Výhody šatních skříní s posuvnými dveřmi 
 
  • Jsou vhodné i do malých místností – šetří prostor díky posuvnému mechanismu, takže nemusíte myslet na dostatek místa pro otevírání dveří.  
  • Působí moderně a elegantně.  
  • Dvířky se snadno manipuluje a nikdy vám nebudou překážet.  
  • Můžete je sladit s jinými kusy nábytku – například s postelí, komodou nebo pracovním stolem.  
  • Nepotřebujete-li vyloženě řešení na míru, můžete si pořídit hezkou šatní skříň a ušetříte tak na práci truhláře.  
  • Lehce ji poskládáte i sami, případně za pomoci montážníka.

Čtěte také

Ukázat další články

Výbava každé kuchyně: Hrnce a pánve

Hrnce a pánve jsou základní nádobí do kuchyně, bez nichž si teplé jídlo v podstatě neuvaříme – nepočítáme-li tedy instantní polévky, které stačí zalít horkou vodou. …

Pro příjemný spánek: přikrývky, polštáře a matracové chrániče

Spánek je důležitý pro regeneraci těla a zdraví organismu. Na jeho kvalitu má vliv řada faktorů, včetně světla, tepla nebo samotného vybavení postele. Jak si vybrat …