Vážení zákazníci, dne 28.10.2021 budou naše obchodní domy zavřené. Pro nákup neváhejte využít náš e-shop.

Stojany s květinami ozdobí každý byt

Domů / MAGAZÍN / ZKRÁŠLUJEME / Stojany s květinami ozdobí každý byt
Publikováno: 29. 04. 2020
Pokojové rostliny se poslední dobou staly nesmírně populárními. Trend „urban jungle“ v interiéru je nejviditelnější ve městech, kde lidé cítí potřebu být více spojení s přírodou. Kromě vhodného výběru rostlinných druhů si dejte záležet také na tom, jakým způsobem budou vaši zelení miláčci vystaveni na odiv.
Živé květiny vnášejí do interiéru energii, osvěžují vzduch a vytvářejí kyslík. Kromě toho pozitivně ovlivňují psychiku. Pokojové rostliny jsou méně náročné než rostliny v exteriéru, vyžadují ale trochu vaší péče na týdenní bázi. Princip je jednoduchý – zalévat, hnojit, občas přesadit. V létě je roste rozprašovačem a jednou za čas osprchujte. Základem je znát jejich přirozené prostředí a potřeby. Jednoduché, že ano?

STOJAN NA KVĚTINY JAKO OHNISKO PROSTORU


Momentálně jsou populární rostliny, které znáte z fotek skandinávských interiérů.  Možná se najdou i u vašich maminek a babiček – asparágus, fitónie, fíkus, kalatea, zelenec, monstera nebo obyčejné sukulenty. Umístěte je do nádob různých velikostí, abyste vytvořili potřebný kontrast, a takovouto skupinku rostlin umístěte do stojanů na květiny. Na trhu jich v různých stylech najdete spousty. Zbývá už jen vybrat si takový, který zapadne do vašeho interiéru a zvýrazní jeho jedinečnost. Seskupení rostlin ve stojanu na květiny vytvoří ohniskový bod místnosti. Rostlina, květináč a stojan spolu mohou vytvořit krásný designový doplněk, proto je vybírejte opravdu pečlivě.
Stojany s květinami ozdobí každý byt

ZELENÁ DŽUNGLE I V MALÉM PROSTORU

Stojany s květinami ozdobí každý byt

Pokud bojujete s nedostatkem místa, použijte jako stojan na květiny originální poličku ve tvaru žebříku. Vejde se všude tam, kde potřebujete. Osobitý stojan na květiny v koloniálním stylu můžete využít i jako přístavný stolek. Masivní dřevo mangovníku a palisandru s patinou doplní interiér ve stylu vintage, provence nebo shabby chic a díky ručnímu opracování bude každý kus originálem.

Dáváte-li přednost minimalistickému designu, zamilujete si jednoduchý stojan na květiny z kovu. Ten můžete použít i na balkon nebo na terasu. Slaďte se stojanem i polštáře a ostatní dekorativní předměty v domácnosti a těšte se ze své vlastní zelené džungle bez ohledu na centimetry čtvereční!
Stojany s květinami ozdobí každý byt

TIP NA ZÁVĚR

Efektním stojanem na květiny se při troše fantazie mohou stát i předměty původně sloužící jiným účelům. Použít lze například staré bedýnky, sáňky nebo židle. Záleží jen na tom, co vizuálně ladí se stylem vašeho interiéru.
Stojany s květinami ozdobí každý byt
Stojany s květinami ozdobí každý byt
Publikováno: 29. 04. 2020
Autor článku: SCONTO Nábytek

MAGAZÍN

Zařizujete, nebo jen zkrášlujete bydlení? Inspirace není nikdy dost. V našem magazínu najdete spoustu zajímavých tipů a praktických rad, jak vylepšit a zútulnit jakoukoliv část vašeho domova.
všechny články
Co s pokojem, když se z dítěte stane teenager?

Co s pokojem, když se z dítěte stane teenager?

Zařídili jste krásný pokojíček pro vaši princezničku nebo malého rošťáka, ale dnes už vašeho potomka jaksi neoslovuje? Když se z dítěte stane teenager, objeví se ind…
Číst dál
Toppery – kdy se vám hodí?

Toppery – kdy se vám hodí?

Pokud jste si koupili novou matraci, určitě vám leželo na srdci nejen to, aby byla pohodlná, ale také trvanlivá. Možná netušíte, že komfort během spánku a životnost …
Číst dál
Cookies Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací