Domů / MAGAZÍN / ZKRÁŠLUJEME / Stojany s květinami ozdobí každý byt

Stojany s květinami ozdobí každý byt

28. 06. 2023, SCONTO Nábytek
Pokojové rostliny jsou v poslední době nesmírně populární. Trend „urban jungle“ v interiéru je nejviditelnější ve městech, kde lidé cítí potřebu být více ve spojení s přírodou. Kromě vhodného výběru rostlinných druhů si dejte záležet i na stojanech na květiny, a tedy na tom, jakým způsobem budou vaši zelení mazlíčci vystaveni na odiv.
Živé květiny a rostliny vnášejí do interiéru energii a pozitivně ovlivňují psychiku. Působí neutrálně a hodí se k jakémukoliv stylu zařízení a do každé místnosti, v které jsou vyhovující podmínky pro jejich pěstování. Podle toho, kolik máte místa, můžete volit větší i menší rostliny a rozmístit je v bytě jako solitéry, nebo v různých uskupeních.

Umisťování pokojových rostlin

Momentálně jsou oblíbené rostliny, které znáte z fotek skandinávských interiérů a možná se najdou i u vašich maminek a babiček, jako například asparágus, fitónie, fíkovník, kalatea, zelenec, monstera nebo obyčejné sukulenty. Pokud jste si pořídili velký exemplář, tak si samozřejmě vystačí i s pěkným obalem a umístěním přímo na podlahu. Kvůli případným „nehodám“ s vodou ale doporučujeme dát pod květináč nějakou podložku. Velké rostliny dobře vyplní zejména kouty místností, pěkně se ale budou vyjímat i jinde v prostoru.
Menší rostliny najdou své místo volně postavené na policích, komodách či jiných výše položených místech, ale také v různých stojanech na květiny, které ze zeleně umožňují vytvářet pěkné kompozice. Květiny můžete dát do designově rozličných nádob, abyste vytvořili potřebný kontrast a z takové skupiny vytvořili zajímavé zátiší. Seskupením rostlin do velkého stojanu na květiny vznikne ohniskový bod místnosti. Květina, květináč a stojan spolu mohou vytvořit krásný designový doplněk, proto je vybírejte opravdu pečlivě. Pokud toužíte po rostlinném koutku, můžete kombinovat i více stojanů, ať už ze stejné série, nebo takové, které prostě vzájemně ladí.
Tip pro vás

Byt mohou zkrášlit nejen květiny ve stojanech, ale také v závěsných držácích. Obzvlášť pokud nemáte dostatek místa na podlaze, může být využití místa „ve vzduchu“ ideální. I u závěsných řešení lze vytvářet zajímavé kompozice.

Stojany na květiny každého stylu

 
Stojany na květiny jsou dostupné v různých stylech, nebude tak problém vybrat si takový, který zapadne do vašeho interiéru. Na výběr máte z jednoduchých minimalistických modelů, industriálních a rustikálních kousků, venkovských i luxusních provedení. Obvykle jsou vyrobené ze dřeva nebo kovu, případně jejich kombinací.
Jako stojany můžete využít i příruční a odkládací stolky, dostupné také v různých rozměrech, materiálech a designech. Odkládací plocha vybraných modelů bývá dokonce i ze skla, takže se nemusíte bát o poškození stolku vodou.
Tip na závěr

Podobně jako odkládací stolky mohou posloužit i různé regály, konzolové stolky a při troše fantazie i jiné předměty původně sloužící jiným účelům, například staré židle. Záleží jen na tom, co vizuálně ladí se stylem vašeho interiéru.

Čtěte také

Ukázat další články

Dekorační polštářky pro stylový domov

Jako samostatné doplňky jsou v podstatě nenápadné, jako dekorace ale umí dělat velké zázraky a zcela změnit atmosféru koutku určeného k sezení nebo celého interiéru.…

Stojací lampa – tichý společník v domácnosti

Vybrat si dokonalé svítidlo je kumšt. V mnoha případech totiž nejde jen o potřebu osvětlení nějakého prostoru, ale o snahu vytvořit určitou atmosféru. A právě zde se…