Domů / MAGAZÍN / INSPIRACE / Tipy na typy: Komoda

Tipy na typy: Komoda

08. 03. 2021, SCONTO Nábytek
Komodu najdeme téměř v každé domácnosti. Oblíbený kus nábytku provází lidstvo už od starověku, i když původně měl podobu obyčejné dřevěné truhly na odkládání šatstva. Dnes se setkáváme s komodami ve všech možných podobách a stylech, pro různé místnosti a účely použití. Jaké různé podoby může mít tento typ nábytku?

V obýváku

Komoda Nizza
V obývacím pokoji trávíme chvíle odpočinku, proto by komoda v ní měla plnit především estetickou funkci. Samozřejmě je stále potřeba vyzdvihnout i její funkci úložného prostoru. Na výběr máte z různých druhů komod, od zásuvkových přes kombinované s dvířky a otevřenými policemi až po prosklené komody na vystavení rodinných pokladů a trofejí. Komodám v obýváku sluší především bílá barva, která vyzdvihne i dekorace na ní umístěné. Prvek moderny a minimalismu do interiéru vnese komoda do obýváku s designovým, nepravidelným tvarem dvířek.
 

Komoda jako statement piece

Atypická komoda může fungovat také jako „statement piece“ obývacího pokoje. Zakomponováním kousků, které jsou jedinečné a originální, vdechnete interiéru duši. Kus historie ukrývá komoda CITY s rustikálním vzhledem a s ručně opracovaným akáciovým dřevem. V tomto případě nechte komodu s velkým úložným prostorem samostatně vyniknout u zdi a zachovejte správný balanc mezi starým a novým. Doplnit ji můžete nástěnným regálem nebo skříňkou pod televizor ze stejného nábytkového programu.
Komoda City

Komoda v ložnici

Komoda Jasmin
Ložnice by neměla být místem na shromažďování věcí. Místo pro dokonalý oddech a odpočinek si naopak zaslouží designovou čistotu a jednoduchý nábytek. Ideálním doplňkem standardních i vestavěných skříní je komoda s více zásuvkami, která poslouží jako prádelník. Uložíte do ní věci, které se nevešly do skříně. Pokud máte rádi útulnost a v interiéru u vás převládá venkovský styl, ideální bude prostorná šedá komoda JASMIN se zásuvkami uprostřed a dvěma dvířky po bocích. Své využití najde také v obývacím pokoji, dětském pokoji, velké předsíni nebo v jídelně.

Stylová komoda do koupelny

Koupelnová komoda patří k nutnému vybavení koupelny a doplňuje skříňku pod umyvadlo, která poskytuje základní úložný prostor. Komoda je ideálním řešením pro uskladnění věcí, které chcete nechat skryté, například ručníky, fén, žehličku na vlasy a různou kosmetiku. Někteří v ní dokonce skladují čisticí prostředky. Ačkoliv jsou v této místnosti nejoblíbenější bílé komody, své místo si zde najdou i barvy nebo dřevěné dekory. Stylově bude působit koupelnová skříňka s dekorem starého dřeva, kovovými nohami a relingovými úchytkami. Dvě otevřené police můžete použít k vystavení kosmetiky nebo uložení věcí, které potřebujete mít po ruce.
Komoda Roof

Elegantní komoda do jídelny

Komoda Mallorca
Trendy v designu se mění, ale komoda je stále ikonou elegance. Zejména ta v jídelně. V období gotiky dostaly bohatě vyřezávané dřevěné truhly vysoké podnože, a tak vznikly první komody na vystavení stolního náčiní ze stříbra a zlata. Dnes označujeme komody v jídelnách jako příborníky. Místo u jídelního stolu vhodně doplní komoda v kombinaci dekorů ořechu a tmavého dubu s prosklenými dvířky a kovovými úchytkami. Pokud ji chcete ozvláštnit, umístěte do otevřených polic LED podsvícení, které i z obyčejné jídelní misky udělá umělecký objekt.
 

Čtěte také

Ukázat další články

Očima designéra: Obývací pokoj v eklektickém stylu

Jste kreativní a nemáte rádi uhlazenost ani stereotyp? Rádi se lišíte od ostatních a neláká vás jít ruku v ruce s aktuálními trendy, ale přesto chcete, aby vaše bydl…

Jaký typ skříně vybrat do pracovny?

Práce s notebookem na kolenou z gauče nebo u kuchyňského stolu je častou náhradou improvizované domácí kanceláře. Jakmile se ale začnou ozývat vaše přetížené trapézy…