Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Umyvadlové skříňky do koupelny

Umyvadlové skříňky do koupelny

05. 06. 2021, SCONTO Nábytek
Umyvadlo je klíčovým prvkem koupelny. Dnes ho můžeme vidět v různých designových provedeních, stejně jako i skříňky, které ho doplňují, a poskytují tak úložný prostor na vše, co chceme mít v jeho blízkosti. Jaké skříňky pod umyvadlo se nám nabízejí?
Při výběru sanity do koupelny je praktické vsadit na modely tzv. nábytkových umyvadel. Jsou navrženy tak, aby dokonale sedly na koupelnovou skříňku. Tu je možné koupit samostatně, ale také jako součást nábytkové sestavy do koupelny. Díky tomu budete mít v jednom stylu vyřešené všechny úložné prostory ve vašem domácím hygienickém zázemí.

Zapuštěné, nebo samostatné umyvadlo?

Umyvadla vždy vybírejte podle tvaru a rozměrů samotné koupelnové skříňky (případně naopak, pokud jste si pořídili nejdříve umyvadlo, skříňku vybírejte podle typu umyvadla). Šířka dvojumyvadel se pohybuje nejčastěji v rozmezí 120 až 160 cm, vyžadují proto mnohem delší modely skříněk. Umyvadlo může být umístěno nad skříňkou tak, že bude mít přiznanou i část sifonu. Pokud však milujete čistý design, vyberte si raději umyvadlo umístěné přímo na desce skříňky, přičemž sifon bude šikovně ukrytý uvnitř. Při této verzi sestavy můžete dokonce hranatou skříňku hravě zkombinovat i s oválným či jiným atypicky tvarovaným umyvadlem.
Náš tip
Toužíte po dvou umyvadlech, ale vaše vybraná koupelnová skříňka má jen jeden otvor na sifon? Vaše dilema mohou vyřešit dvojumyvadla s vázanou mycí plochou a jedním odpadem, resp. odtokem.
Pokud chcete, aby koupelnová skříňka tvořila se sanitou jednolitý celek, sáhněte po tzv. zápustném umyvadle, které je elegantně zabudované v nábytkovém prvku. V tomto případě hledejte v nabídce prodejců a výrobců rovnou koupelnové skříňky s umyvadlem. Jelikož se dodávají vcelku, značně vám to usnadní výběr sanitárních prvků i koupelnového nábytku.
Závěsná koupelnová skříňka se zabudovaným umyvadlem Splash. Zdroj: Sconto

Krása se skrývá v detailech

Přestože koupelnová skříňka figuruje spíše jako doplněk umyvadla, dokáže vlastním designem podtrhnout jeho linie a celkový vzhled. Ke klasickým bílým umyvadlům se hodí v podstatě jakýkoliv typ skříněk a jakýkoliv druh materiálu. V současnosti jsou však v nabídce i umyvadla z kamene, mramoru či různé barevné a tvarově zajímavé modely, které povyšují umyvadlo na samostatný designový prvek.
Nejčastěji se koupelnové skříňky vyrábějí z laminovaného dřevěného materiálu nebo dřevotřískové desky opatřené fólií, které jsou speciálně upraveny tak, aby dokázaly vzdorovat zvýšené vlhkosti. Pokud toužíte po přírodním materiálu, ideální je zvolit skříňky z exotičtějších, odolnějších druhů dřeva, jako je akácie, bambus či mangovník.
Koupelnová skříňka pod umyvadlo Guru z akáciového dřeva a skříňka Roof z dřevotřísky potažené folií. Zdroj: Sconto

Zavěšené, nebo s nožičkami?

Velkým hitem jsou závěsné koupelnové skříňky, které prostoru dodávají pocit vzdušnosti. Snadněji pod nimi i setřete mokrou podlahu. Na druhé straně skříňky umístěné na zemi, resp. koupelnové skříňky na nožičkách využívají celou výšku prostoru pod umyvadlem, a tak poskytují i větší úložnou kapacitu. Navíc jsou ideálním řešením, pokud je složité skříňku osadit přímo do stěny, například do sádrokartonu. Koupelnová skříňka na nožičkách zároveň dodává vašemu hygienickému zázemí klasický „nábytkový“ vzhled, takže připomíná plnohodnotnou místnost v domě nebo bytě.
Tip na závěr
Pokud patříte k náročnějším zákazníkům, koupelnové skříňky si můžete nechat dát vyrobit na míru v rámci speciálnímu programu
Více než kuchyň přímo v kuchyňském studiu. Skříňky tak budou odpovídat nejen prostorovým nárokům, ale díky různým designovým možnostem i vašemu vkusu.

Čtěte také

Ukázat další články

Znáte nejnovější trendy v interiérovém osvětlení?

Svítidla v interiéru jsou nejen funkčním prvkem, ale svými tvary, velikostí a barvou se podílejí také na celkovém vzhledu místnosti a pomáhají vytvořit celkovou atmo…

Žlutá sedačka interiér prozáří. Proč se tato barva hodí do obývacího pokoje?

Žlutá barva většinou není první odstín, pro který se rozhodujeme při výběru sedačky. A je to škoda. Dokáže totiž obývací pokoj prosvětlit a rozzářit. Pokud právě uva…