Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Veselé a hravé: Pusťte pastelové barvy do interiéru

Veselé a hravé: Pusťte pastelové barvy do interiéru

10. 05. 2020, SCONTO Nábytek
Pastelové barvy jsou momentálně v kurzu, a to nejen v královstvích malých slečen. Po vymalování vaší stěny takovými odstíny budete mít pocit, že se jaksi více usmívá. Pastelové barvy jsou teplé a svěží zároveň, při zařizování je ovšem nutná opatrnost a vkus, aby výsledek nebyl katastrofální. Obzvláště v tomto případě platí, že se nic nemá přehánět. Na co myslet, pokud chcete pastelové barvy vpustit do svého interiéru?

KAM SE HODÍ


V nedávné minulosti jsme je mohli vidět zejména v dětských pokojích. Postupem času se ale dostaly i do dalších místností, kde při správném použití dělají velkou parádu. Pastelové barvy v kombinaci s bílou či béžovou váš byt zaručeně rozzáří, zvláště pokud máte problém s nedostatkem světla. A mají ještě jednu velkou výhodu – nemusíte si vybrat pouze jednu a sladit s ní celý byt. K docílení kýženého efektu můžete použít i kombinaci několika odstínů.
Veselé a hravé: Pusťte pastelové barvy do interiéru

POZOR NA MNOŽSTVÍ

Program LILO

Aby byl výsledek dokonalý, pastelové barvy by neměly zabírat více než třetinu místnosti. Ideální může být například pastelová kombinace závěsů s malými doplňky, nebo přikrývky přes postel s obrazy a svítidly. Pokud plánujete barvu na zdi, buďte opatrní dvojnásob, protože velká plocha bude působit velmi dominantně. Zvažte vymalování jen jedné stěny a dolaďte ji s doplňky a bytovým textilem ve stejném odstínu.
Pokud se na vymalování zdí necítíte, zvažte použití geometrické tapety. Geometrické prvky se k pastelovým barvám velmi hodí. Dávejte ale pozor, aby tapeta zároveň dobře ladila s celkovým stylem interiéru.

Aby byl výsledek proměny interiéru vkusný, je nutné držet se uvedených rad. Pouze tak bude dojem na první pohled svěží a okouzlí každého návštěvníka. Jestliže se zatím nechcete pouštět do velkých změn, a přesto byste v interiéru chtěli mít pastelové barvy, postačí výměna menších dekorací, textilií nebo obrazů. Hitem této sezóny jsou určitě barevné kombinace jako modrá a růžová, žlutá a fialová nebo zelená a bílá.
Program TOLEDO
Růžovým pohovkám, křeslům a stoličkám jsme se také věnovali v jednom z našich článků magazínu.

Čtěte také

Ukázat další články

Kupujeme pro miminka: dětská postýlka a přebalovací pult

Čekáte přírůstek do rodiny a chcete své ratolesti připravit útulný a zároveň funkční dětský pokojíček? K jedněm z nejdůležitějších věcí, které jsou součástí výbavy d…

Tipy na zařízení obýváku, pokud rádi měníte atmosféru v místnosti

I vy patříte k lidem, kteří milují změny? Ani vás na dlouho neuspokojí aktuální vzhled obývacího pokoje a po krátké době už přemýšlíte, co upravit? Působivý redesign…