Pro veřejnost jsou naše prodejny otevřené pro nákup domácích potřeb a pro výdej zboží, firmy a živnostníci mohou nakupovat bez omezení. Více informací zde. 

Veselé a hravé: Pusťte pastelové barvy do interiéru

Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Veselé a hravé: Pusťte pastelové barvy do interiéru
Pastelové barvy jsou momentálně v kurzu, a to nejen v královstvích malých slečen. Po vymalování vaší stěny takovými odstíny budete mít pocit, že se jaksi více usmívá. Pastelové barvy jsou teplé a svěží zároveň, při zařizování je ovšem nutná opatrnost a vkus, aby výsledek nebyl katastrofální. Obzvláště v tomto případě platí, že se nic nemá přehánět. Na co myslet, pokud chcete pastelové barvy vpustit do svého interiéru?

KAM SE HODÍ


V nedávné minulosti jsme je mohli vidět zejména v dětských pokojích. Postupem času se ale dostaly i do dalších místností, kde při správném použití dělají velkou parádu. Pastelové barvy v kombinaci s bílou či béžovou váš byt zaručeně rozzáří, zvláště pokud máte problém s nedostatkem světla. A mají ještě jednu velkou výhodu – nemusíte si vybrat pouze jednu a sladit s ní celý byt. K docílení kýženého efektu můžete použít i kombinaci několika odstínů.
Veselé a hravé: Pusťte pastelové barvy do interiéru

POZOR NA MNOŽSTVÍ

Program LILO

Aby byl výsledek dokonalý, pastelové barvy by neměly zabírat více než třetinu místnosti. Ideální může být například pastelová kombinace závěsů s malými doplňky, nebo přikrývky přes postel s obrazy a svítidly. Pokud plánujete barvu na zdi, buďte opatrní dvojnásob, protože velká plocha bude působit velmi dominantně. Zvažte vymalování jen jedné stěny a dolaďte ji s doplňky a bytovým textilem ve stejném odstínu.
Pokud se na vymalování zdí necítíte, zvažte použití geometrické tapety. Geometrické prvky se k pastelovým barvám velmi hodí. Dávejte ale pozor, aby tapeta zároveň dobře ladila s celkovým stylem interiéru.

Aby byl výsledek proměny interiéru vkusný, je nutné držet se uvedených rad. Pouze tak bude dojem na první pohled svěží a okouzlí každého návštěvníka. Jestliže se zatím nechcete pouštět do velkých změn, a přesto byste v interiéru chtěli mít pastelové barvy, postačí výměna menších dekorací, textilií nebo obrazů. Hitem této sezóny jsou určitě barevné kombinace jako modrá a růžová, žlutá a fialová nebo zelená a bílá.
Program TOLEDO

MAGAZÍN

Zařizujete, nebo jen zkrášlujete bydlení? Inspirace není nikdy dost. V našem magazínu najdete spoustu zajímavých tipů a praktických rad, jak vylepšit a zútulnit jakoukoliv část vašeho domova.
všechny články
Chyby, kterých se často dopouštíme při zařizování interiéru

Chyby, kterých se často dopouštíme při zařizování interiéru

Jsou to maličkosti, na které často zapomínáme nebo s nimi nepočítáme. V konečném důsledku vedou ke snížení komfortu bydlení nebo k nespokojenosti se zařízeným interi…
Číst dál
Obývací stěna s dekorem dřeva – světlá, nebo tmavá?

Obývací stěna s dekorem dřeva – světlá, nebo tmavá?

Obývací stěny z masivu nebo s povrchovou úpravou imitující dřevo jsou dlouhodobě oblíbené. Na pohled totiž působí příjemně hřejivě, a některé kousky dokonce nikdy ne…
Číst dál
Cookies Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací