Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Vkusné a nadčasové šatníky s otočnými dveřmi

Vkusné a nadčasové šatníky s otočnými dveřmi

05. 05. 2020, SCONTO Nábytek
Šatní skříně s otočnými dveřmi patří k věčné klasice, kterou i přes vzrůstající popularitu vestavěných šatníků a skříní s posuvnými dveřmi mnozí lidé stále upřednostňují.
Skříně s otočnými dveřmi jsou přirozenou volbou zejména v místnostech, které jsou zařízené ve venkovském nebo historizujícím stylu. Některým se dokonce zdají sympatičtější i z hlediska manipulace, protože dveře jednoduše otevírají raději k sobě, než nimi posouvají. Výhodné jsou také v tom, že můžete využít i jejich vnitřní stranu, a to na různé háčky a kapesní organizéry k uložení pantoflů, šátků, kravat či jiných doplňků.

ÚZKOU, NEBO ŠIROKOU?


Z hlediska šířky máte – podobně jako v případě skříní s posuvnými dveřmi – na výběr od nejužších až po velkorysé široké modely. Šatní skříně mohou mít sudý i lichý počet segmentů, obvykle jde o jedno- až pětidveřové skříně. V závislosti na modelu pak vedle sebe můžete postavit i několik skříní, čímž získáte tolik segmentů, kolik potřebujete. Pamatujte na to, že díky členění vyniknou v šatnících s otočnými dveřmi jejich vertikální linie – strop ložnice nebo jiné místnosti tak opticky zvýší.
Šatní skříň CASE

DŮLEŽITÉ DETAILY

Šatníky s otočnými dveřmi mohou být doplněny o mnohé detaily. Ráz šatníku podtrhnou úchytky, které jsou dostupné v různých velikostech a tvarech. Mohou být ornamentální, ale i minimalistické, svislé i podélné, masivní i subtilní, krátké nebo na šířku celého jednoho dílu skříně, případně dřevěné nebo nerezové.
Šatní skříň GENUA


Bez úchytek

Pokud jste zastánci minimalismu, určitě vás potěší, že některé modely šatníků s otočnými dveřmi využívají moderní způsob dotykového otevírání bez úchytek.

Některé modely šatníků bývají na přední ploše opatřeny dekorativními rámovými lištami či pilastry (výstupky). Skříně jsou doplněny také o stylové nožičky, které pěkně dotvářejí jejich celkový vzhled. Oblíbené jsou i typy s moderními rovnými liniemi a klasickým profilováním materiálu, které působí romanticky.
Vkusné a nadčasové šatníky s otočnými dveřmi

Příjemným a praktickým prvkem je také zabudované zrcadlo nebo dřevěný dekor, například povrch imitující bílé nebo naplavené dřevo – podle toho, zda máte raději jemnější skandinávský styl, nebo surovější industriál. Přední stěny dveří mohou mít i potisk s pestrými motivy nebo zdobenými tabulemi, čehož využijete zejména v dětských pokojích.

Skříně s otočnými dveřmi navíc mohou být kombinovány s posuvnými dveřmi. Vybrané modely skříní lze rovněž přizpůsobit individuálním požadavkům a obohatit jejich vnitřní systém o police, zásuvky, komody a jiné zásuvkové elementy.
Vkusné a nadčasové šatníky s otočnými dveřmi
Vkusné a nadčasové šatníky s otočnými dveřmi


Náš tip

Máte-li otočné dveře se zrcadly, jež se otevírají k sobě, vznikne tak optický efekt, jaký vídáte i ve zkušebních kabinkách prodejen s oblečením – v lomeném obraze se můžete vidět zboku nebo zezadu, díky čemuž pohodlně prozkoumáte svůj outfit ze všech stran.

MYSLETE NA DOSTATEK MÍSTA

Jistou překážkou může být fakt, že pro šatní skříň budete potřebovat více prostoru. V praxi proto musíte počítat s větší vzdáleností mezi skříní a dalším kusem nábytku, třeba mezi šatníkem a postelí. Dvířka se totiž otevírají pod úhlem 90 stupňů, a tak logicky vystoupí do prostoru. Při vyměřování místnosti si tedy vždy spočítejte šířku dvířek skříně a přičtěte k ní prostor nezbytný k pohodlnému otevírání i bezproblémovému pohybu před skříní, tedy minimálně dalších 50–60 cm.

 

Čtěte také

Ukázat další články

Jaká je ta „nej“ a jaké vybavení do dětské postýlky je vhodné?

Sníte o tom, že postýlka vašeho miminka bude měkká, se spoustou hraček a baldachýnem nad ní? Je to sice pěkná představa, ale v tomto případě platí, že méně je více. …

Konferenční stolek: co zohlednit při výběru?

Jaký by to byl obývací pokoj bez konferenčního stolku? Vybrat si ten správný ale může být pořádná fuška. Stolek by měl stylově zapadat do interiéru, plnit svou funkc…