Domů / MAGAZÍN / INSPIRACE / Vyrobte si s dětmi motýla z papíru

Vyrobte si s dětmi motýla z papíru

30. 05. 2024, SCONTO Nábytek
Ať už vám sychravé počasí nedovoluje vyběhnout s dětmi ven, nebo dostanete jen tak chuť si něco vyrobit spolu a pobavit se u toho, tyto jednoduché origami motýlci jsou ideálním zpestřením dne. Zvládnou ho bez problémů i předškoláci a výsledkem může být nová dekorace dětského pokoje, na který budou vaše děti právem hrdé, protože si jej vlastnoručně vyrobí. S naším foto postupem to hravě zvládnete.

Budete potřebovat:

  • Barevné papíry s klasickou gramáží, nikoli výkresy – u silného papíru by bylo skládání náročné.
  • Nit, na kterou motýla zavěsíte.

Postup na složení motýla:

1. Připravte si barevný papír o velikosti čtverce. Přeložte ho na polovinu tak, aby vám vznikl trojúhelník (levý dolní roh přiložte k pravému hornímu rohu).
2. Potom ho rozevřete a přeložte opět na polovinu – nyní ale přiložte pravý dolní roh k levému hornímu rohu. Následně ho znovu rozevřete.
3. Nyní ho opět přeložte na polovinu – oba dolní rohy přiložte k horním rohům.
4. Papír znovu rozevřete. Nyní ho opět přeložte na polovinu – oba levé rohy přiložte k pravým rohům.
5. Papír opět rozevřete a přeložte všechny rohy čtverce směrem do středu.
6. Vzniklou skládačku překlopte na druhou stranu a opět přeložte všechny rohy do středu.
7. Vzniklou skládačku rozprostřete.
8. Přeložte levou a pravou stranu čtverce směrem do středu. Tím vám vzniknou jakoby „dveře“.

9. Uchopte pravý horní roh a potáhněte ho směrem doprava, poté uchopte levý roh a potáhněte ho směrem doleva – postupujte podle obrázků.

10. Rohy potáhněte směrem od sebe a přeložte horní část čtverce směrem do středu. Vznikne vám jakoby „stříška“. Potom obraťte skládačku stříškou dolů.
11. Zopakujte postup z kroků 8 a 9 – tj. uchopte pravý horní roh a potáhněte ho směrem doprava, poté uchopte levý roh a potáhněte ho směrem doleva. Rohy potáhněte směrem od sebe a přeložte horní část čtverce směrem do středu.
12. Vznikne vám tvar, jaký můžete vidět níže na obrázku. Ten přeložte na polovinu a vznikne vám jakoby „lodička“.
13. Uchopte pravý horní roh a překlopte ho směrem dolů. Pak to samé udělejte s levým rohem.
14. Na okraji obou částí, které jste v předchozím kroku překlopili dolů, udělejte záhyby – pravý i levý okraj obou částí zahněte směrem do středu.
15. Nyní vzniklou skládačku přeložte na polovinu.
 
16. Potom pravý horní roh ohněte, uchopte a skládačku znovu rozprostřete.
17. Motýlek je hotov. Teď už může poletovat po dětském pokoji. Stačí ho uchytit na nit a zavěsit například na lustr nebo nějakou větvičku. Můžete si vytvořit různé barevné variace a tvary, případně si ho děti mohou dokreslit podle své fantazie barvičkami.

Čtěte také

Ukázat další články

Očima designéra: Zařízení pokoje pro 3 děti

Zařídit dětský pokoj pro tři děti může být náročné, zvláště vezmeme-li v úvahu rozdílný věk, pohlaví a zájmy dětí. Je třeba začít od nezbytných prvků, bez kterých se…

Očima designéra: Jak rozdělit místnost na ložnici a obývák

Pokud jdete zařizovat jednopokojový byt, stojíte před nemalou výzvou. Potřebujete vytvořit funkční plnohodnotný prostor, který je přitažlivý, pohodlný a zároveň vzdu…