Domů / MAGAZÍN / VYBÍRÁME / Z jakých typů postelí máte na výběr?

Z jakých typů postelí máte na výběr?

23. 04. 2020, SCONTO Nábytek
Dobrá pohodlná postel je k nezaplacení. Každý den v ní strávíme alespoň šest až osm hodin, což není zanedbatelný čas. Kvalitní spánek totiž člověku dává do nového dne energii, schopnost soustředit se a zvládat každodenní nápor stresu. Postel ovšem musí odpovídat i parametrům a designu místnosti. Jak tedy vybrat tu ideální? Na výběr máte z několika možností.

JEDNOLŮŽKOVÉ POSTELE A VÁLENDY


Nejjednodušší modely postelí se hodí do dětských pokojů nebo pokojů pro hosty, případně do garsoniér či menších ložnic. Některé mají šířku 85 cm, jiné nabízejí nadstandardní ložnou plochu o šířce matrace až 120 cm. Takové postele dokáží přechodně posloužit i dvěma osobám najednou. Některé jednolůžkové postele dokonce lehce rozložíte, univerzální provedení umožňují pravé i levé složení.
Z jakých typů postelí máte na výběr?
Z jakých typů postelí máte na výběr?

V otevřených dispozicích, v nichž se na jednom místě setkávají a prolínají různé funkce, najdou uplatnění jednolůžkové postele s čalouněnými zády. Nemusí totiž být postavené výhradně u zdi, ale vyniknou i v prostoru. Praktická jsou také provedení, která zastoupí funkci válendy i pohovky. Postele a válendy krom toho bývají na zádech vybavené účelnými textilními kapsami, kam lze vložit noviny a časopisy, dálkový ovladač nebo jiné věci, které potřebujete mít vždy po ruce. Takováto varianta je v omezených dispozicích rovněž velkou pomocí.
Skrytá, když není potřebná

V případě malých prostor jsou vhodným řešením výklopné postele, jež se na zeď upevňují pomocí držáků. Díky pružinovému mechanismu a kovovým relingovým úchytům jdou snadno sklopit. Když je postel složená, jejímu náhodnému otevření zabraňuje speciální bezpečnostní mechanismus.
Výklopná postel CONCEPT PRO CP-01

DĚTSKÉ POSTELE


Samostatnou kapitolou jsou postele pro nejmenší a pro dospívající děti. Stále jsou oblíbené i palandy – při jejich výběru dbejte na pohodlný a bezpečný výstup na horní lůžko, zábranu proti spadnutí z horní postele, zaoblené hrany a dostatek úložných prostor. Atypické patrové postele v univerzálním designu mají dokonce rozšířené spodní lůžko, díky čemuž poslouží i třem osobám najednou, například mladému páru s větším děťátkem.
Patrová postel HANNA

POSTELE S ÚLOŽNÝM PROSTOREM

Postel s nočními stolky PARVATI

V bytech, kde se počítá každý centimetr, jsou takovéto modely velmi vítané. Úložné prostory mohou být umístěny v čelní části, jakož i na bočních hranách, a vybavené mohou být zásuvkami nebo otevřenými policemi. Manipulaci se zásuvkami vám usnadní mechanismus na kolečkách – v tom případě se nemusíte bát uložit před takovou postel koberec. Na stejném principu bývají do postelí zabudované i praktické výsuvné noční stolky.

POSTELE PRO NÁROČNÉ

Do klasických ložnic nebo větších pokojů pro hosty jsou vhodné dvoulůžkové, resp. manželské postele. Nejvyšší třídu kompletních lůžkových programů představují postele typu boxspring. Na rozdíl od standardních modelů sestávají z několika vrstev, aby dokázaly vyvážit tlak těla a anatomicky se dokonale přizpůsobily liniím spící osoby v jakékoliv poloze.
Postel boxspring FENDY
Z jakých typů postelí máte na výběr?

Spodní část postele obvykle tvoří takzvané jádro – matrace s bonelovými pružinami, které zajišťují pevnost a pružnost. Následuje nosná taštičková matrace, starající se o rovnoměrné rozložení tlaku těla. Poslední vrstvu uzavírá krycí pěnová matrace, jíž se říká topper. Jde o vzdušnou matraci s potahem, který snadno vyperete. Díky několikavrstvému řešení mají boxspring postele vyvýšenou ložnou plochu, což usnadňuje vstávání. Nezřídka nabízejí i elektrické ovládací prvky, pomocí nichž lze pohodlně nastavit polohu lůžka, ale i velkorysé a snadno dostupné úložné prostory.

Při výběru postele do ložnice, dětského pokoje nebo pokoje pro hosty nezapomeňte myslet v první řadě na komfort a zdraví, na dispoziční řešení místnosti, ale i na styl, v němž je interiér zařízen. Kvalitní postel vám bude sloužit dlouhé roky. 

Čtěte také

Ukázat další články

Co všechno byste měli vědět, pokud vybíráte taštičkovou matraci?

Taštičková matrace je skvělou volbou pro většinu spáčů. Je dokonale prodyšná, proto se v ní netvoří plísně a vy si tak užíváte spánek v maximálně hygienickém lůžku. …

Moderní noční stolek: jaký je pro vás ten pravý?

Moderní noční stolek představuje pěkný a zejména praktický doplněk postele. Slouží totiž k odložení věcí, které máme před spánkem nebo krátce po probuzení rádi po ru…