Taštičkové matrace

Zobrazit 11 produktů podle Máme pro vás 11 produktů

VŠE, CO VÁS ZAJÍMÁ O TAŠTIČKOVÝCH MATRACÍCH

 

Taštičkové matrace jsou stále oblíbenějším typem matrací, pro mnoho lidí je však taštičkový systém velkou neznámou. Přečtěte si odpovědi na nejčastější dotazy k taštičkovým matracím. 

 

Jaký je rozdíl mezi taštičkovými a bonelovými matracemi? 

V obou případech se jedná o pružinové matrace. Bonelové matrace obsahují systém pružin spojený drátky do jedné kovové konstrukce. Taštičkové matrace se oproti tomu vybavené několika sty až tisíci pružinami samostatně zabalených v textilních sáčcích tento systém je mimořádně tichý, stabilní a navíc zaručuje dlouhou životnost matrace. Narozdíl od od svých bonelových předchůdců jsou taštičkové matrace vysoce komfortní i po delší době používání a jsou vhodné pro každodenní zdravý spánek. Vrzání je u těchto novodobých  pružinových matrací dávno minulostí. Stejně tak je minimalizováno či dokonce zcela odstraněno dochvívání matrace při pohybu.  

Jaké jsou hlavní výhody taštičkových matrací? 

 Díky tomuto systému má povrch vysokou nosnost a pružnost, to umožňuje snadné vstávání a střídání spánkových poloh. Každá z pružin reaguje samostatně a díky tomu se výborně přizpůsobuje tvaru lidského těla, to je důležité, pokud se chcete vyhnout nepohodlí a nutnosti se často otáčet. 

Taštičkové matrace se svým jádrem, které se skládá převážně ze vzduchu a pružin perfektně větrá a odvádí vlhkost. Vzdušnost pružinových je v porovnání s pěnou nesrovnatelně vyšší.

Jsou taštičkové matrace komfortní? 

ANO. Krom vysoké bodové elasticity, tedy přizpůsobivosti pružin tvaru lidského těla, jsou vnější strany matrace obložené pěnovými deskami ze studené pěny, paměťově pěny či polyuretanu, které propůjčují matraci vysoký komfort pěnových matrací.

Jsou tyto matrace vhodné pro alergiky? 

ANO. Taštičkových matrací jsou totiž maximálně vzdušné a skvěle odvětrávají pot, pružinové jádro udržuje matraci v suchu a vytváří tak nehostinné podmínky pro plísně, viry a bakterie. Vysoké hygieničnosti napomáhají i kvalitní a prodyšné potahy. Možnost praní potahu je samozřejmostí.

Jak poznám kvalitní matraci? 

Kvalitní taštičkovou matraci poznáte primárně podle hustoty taštiček. Většinou jich bývá mezi 200 a 1000 kusy na metr čtvereční. Čím vyšší počet, tím samozřejmě lépe.

Pro dokonalé přizpůsobení tělu je vhodné vybrat matrace s anatomickými ložnými zónami, které jsou předem přizpůsobené pro různé potřeby jednotlivých částí lidského těla. Ramenní část je například měkčí než část hlavy.  Čím více zón, tím lépe. Obvykle se setkáte s členěním do 3 až 7 zón

Jak mám uložit taštičkovou matraci?

Zatímco u pěnových matrací napomáhá pružení a odvětrávání vlhkosti lamelový rošt, pružinové matrace toto zvládají sami. Ideální uložení pro ně je tedy laťkový rošt, pevná deska, nebo třeba paletový nábytek. 

Kdo ocení taštičkovou matraci nejvíce? 

  • Pružinové jádro je vysoce stabilní a odolné proti proležení, proto je ideální pro lidi vyšší váhové kategorie
  • Díky perfektnímu odvodu vlhka by je měli volit lidé, kteří se více potí. Vzdušnosti pružinových matrací se nevyrovnají ani matrace se studenou pěnou. 
  • Ti, kteří chtějí investovat do kvalitní matrace, která vydrží roky a poskytuje zdravý a komfortní spánek.