Domů / MAGAZÍN / INSPIRACE / 5x jinak: V předsíni

5x jinak: V předsíni

20. 04. 2021, SCONTO Nábytek
Předsíň reprezentuje celé obydlí, proto je důležité sladit ji se zbytkem interiéru. Její specifika napovídají, že je při výběru nábytku třeba být opatrný a respektovat zejména dispoziční možnosti. Hotové nábytkové sestavy a série nábytku nabízejí řadu variací, jak ji zařídit. Který styl je vám nejvíce sympatický?

Nadčasová vstupní chodba

Dobrým řešením při zařizování vstupní chodby je předsíňová sestava vyskládaná z panelu s háčky, velké víceúčelové komody a zrcadla. Dekor dřeva na panely a skříňka ve vysokém lesku v bílé barvě nebo v černé matné úpravě je nestárnoucí kombinací, která se postará o nadčasovost a designovou čistotu. Kontrast dřeva a černé s bílou se často objevuje v minimalistických skandinávských interiérech. Taková sestava bude výborným doplněním vestavěné skříně na míru. Uzavřené a polouzavřené řešení s nenápadnými úchytkami ocení ti, kteří mají rádi vizuálně čisté prostory.

Předsíň sladěná s obývákem

Při obouvání bude dobrým pomocníkem praktická lavice s textilním sedákem a úložnou plochou, která doplní stejně laděný nábytek. Industriální vzhled chodby navodí kombinace dřeva s výraznou kresbou a kovu v antracitové barvě. V otevřených dispozicích se pěkně ukáže, pokud předsíň propojíte s obytnou částí. Zároveň je to možnost, jak prostor opticky nafouknout. Přesně takovou možnost nabízí nábytkový program Manhattan, který do jednotného stylu ladí obývák, jídelnu i předsíň.

Chodba v tmavých tónech

První věcí, na kterou byste při zařizování předsíně měli myslet, je dostatek úložného prostoru. Vyhraďte si místo na odkládání bot a oblečení – ideálním nábytkem do chodby je předsíňová skříň na věšení kabátů, lavice s odkládacím prostorem a stylová komoda. V případě velkorysých prostor můžete volit i tmavé odstíny dřeva, mdlost se z předsíně vytratí, pokud do ní vnesete alespoň jednu doplňkovou výraznou barvu. Prostor krásně prosvětlí velké zrcadlo s rámem ve stejném stylu jako nábytek.

Předsíň plná detailů

Výhodou hotových sestav pro chodby a předsíně je jednoduchá manipulace a případné úpravy v uspořádání. Jejich světlé odstíny jsou typické nejen pro skandinávský, ale i rustikální styl. Série Kordula v čisté bílé barvě je inspirována stylem Provence, který se promítl do horního pilastru a ozdobných kovových úchytek, které vyniknou na světlém korpusu. Pokud má vaše předsíň jen pár metrů čtverečních, žádoucí mohou být i výklopné botníky. Prostor opticky rozšíří také zrcadlové dveře, jako je tomu například v případě skříně ve venkovsky laděné sestavě Antwerpen.

Předsíň pro ty, kteří nemají co skrývat

Originální řešení do malých prostor nelze upřít stojanům na oblečení s policemi nebo zásuvkou a šatní tyčí. Jejich stabilitu zaručuje kovová konstrukce. Otevřený odkládací prostor je zároveň možné využít i pro dekorativní účely. Pokud chcete mít věci ve vstupní chodbě přece jen přehledně uložené, doplňte stojan na oblečení dekorativním proutěným košíkem nebo odkládacím boxem. Díky jednoduché manipulaci stojan přesunete právě tam, kde ho aktuálně potřebujete.
Stojany Tucson, RufaFu124. Zdroj: Sconto

Čtěte také

Ukázat další články

Očima designéra: Zařízení pokoje pro 3 děti

Zařídit dětský pokoj pro tři děti může být náročné, zvláště vezmeme-li v úvahu rozdílný věk, pohlaví a zájmy dětí. Je třeba začít od nezbytných prvků, bez kterých se…

Vyrobte si s dětmi motýla z papíru

Ať už vám sychravé počasí nedovoluje vyběhnout s dětmi ven, nebo dostanete jen tak chuť si něco vyrobit spolu a pobavit se u toho, tyto jednoduché origami motýlci js…