Vážení zákazníci, omlouváme se za případné zdržení při výdeji zboží, které je způsobené vyšší nemocností našich zaměstnanců. Prosíme Vás o trpělivost.
Domů / MAGAZÍN / BYDLÍME / Častý problém: mastnota v kuchyni. Jak se jí zbavit?

Častý problém: mastnota v kuchyni. Jak se jí zbavit?

07. 05. 2020, SCONTO Nábytek
Mastnota v kuchyni je problém, s kterým se setkává každá domácnost. Pomalu se usazuje i na místech, které přehlížíte, aby pak spolu s nánosem prachu připravila vražednou kombinaci, která vás při uklízení nemálo potrápí. Jak osvobodit kuchyňskou linku od nánosu nečistot a mastnoty, abyste se příliš nenadřeli a zároveň se vyhnuli chemikáliím?
I v nejčistší kuchyni se najdou místa, která se neumývají pravidelně, protože jsou hůře přístupná nebo nejsou stále na očích, takže si je s mastnotou ani nespojujete. A pak jsou tu exponovaná místa, z kterých byste mohli mastnotu umývat klidně i každý den. Živočišné tuky se s oblibou usazují na úchytkách zásuvek, na digestoři, mezi skříňkami u sporáku, na zadní stěně trouby, na poličce blízko varné desky, na zástěně za varnou plochou…
Častý problém: mastnota v kuchyni. Jak se jí zbavit?
Nepříjemný lepivý povlak se umí vytvořit už po pár dnech, hlavně pokud často vaříte nebo rádi smažíte. V tu chvíli je nejpohodlnějším řešením sáhnout po specializovaných čisticích prostředcích, které obsahují chemické látky. My vám ale nabízíme několik ekologických alternativ, které potěší přírodu i vaši peněženku.


JAK SE ZBAVIT MASTNOTY V KUCHYNI EKOLOGICKÝM ZPŮSOBEM?

  • Na suchý hadřík naneste trochu oleje (může to být i obyčejný kuchyňský olej) a potřete ním zaschnuté mastné skvrny. Čerstvý olej rozpustí ten starý. 
  • Připravte si do nádoby s rozprašovačem směs 3 lžic jedlé sody a 1 hrnku teplé vody. Nastříkejte ji na mastné místo a nechte 10 minut působit. Nakonec setřete vlhkým hadříkem a následně osušte. 
  • Ze stejných ingrediencí – soda a voda – si můžete vytvořit i pastu. Tu naneste na mastný povrch digestoře a vyčistěte hrubší stranou houbičky na nádobí. Nakonec setřete a osušte.
Častý problém: mastnota v kuchyni. Jak se jí zbavit?
Častý problém: mastnota v kuchyni. Jak se jí zbavit?
  • Univerzálním čisticím prostředkem je i kypřicí prášek. Odstraní mastnotu podobně jako pasta ze sody, navíc ho s trochou vody můžete přisypat i do připálených hrnců. Směs povařte, připáleninu by měla uvolnit.
  • Mastnotu z kachliček na kuchyňské zástěně odstraní neředěný ocet. Umytá místa nakonec přetřete vlhkým hadříkem namočeným v čisté vodě.
  • Mastnou mikrovlnku nejjednodušeji očistíte citronem. Nalijte do poloviny skleněné misky studenou vodu a vytlačte do ní šťávu z půlky citronu. Zapněte mikrovlnku na přibližně 5 minut. Zkondenzovaná pára odstraní ze stěn mikrovlnky mastnotu. Nakonec ji utřete do sucha.

Čtěte také

Ukázat další články
Jak na voňavou domácnost?

Jak na voňavou domácnost?

Když přijedeme k někomu na návštěvu, přivítá nás specifická vůně domácnosti. Každá má tu svoji, jinak to voní u babičky, jinak u kamarádky. Mít domov bez nepříjemnýc…
Číst dál
Jak tyto Vánoce ozdobit stromeček?

Jak tyto Vánoce ozdobit stromeček?

Neodmyslitelný symbol Vánoc dnes můžeme vidět v nejrůznějších aranžmá. Jednoduché přírodní, třpytivé a pohádkové, elegantní a luxusní, supermoderní a extravagantní s…
Číst dál