Nakupujte bezpečně on-line! Všechny informace o aktuálním provozu najdete zde.

Častý problém: mastnota v kuchyni. Jak se jí zbavit?

Domů / MAGAZÍN / BYDLÍME / Častý problém: mastnota v kuchyni. Jak se jí zbavit?
Mastnota v kuchyni je problém, s kterým se setkává každá domácnost. Pomalu se usazuje i na místech, které přehlížíte, aby pak spolu s nánosem prachu připravila vražednou kombinaci, která vás při uklízení nemálo potrápí. Jak osvobodit kuchyňskou linku od nánosu nečistot a mastnoty, abyste se příliš nenadřeli a zároveň se vyhnuli chemikáliím?
I v nejčistší kuchyni se najdou místa, která se neumývají pravidelně, protože jsou hůře přístupná nebo nejsou stále na očích, takže si je s mastnotou ani nespojujete. A pak jsou tu exponovaná místa, z kterých byste mohli mastnotu umývat klidně i každý den. Živočišné tuky se s oblibou usazují na úchytkách zásuvek, na digestoři, mezi skříňkami u sporáku, na zadní stěně trouby, na poličce blízko varné desky, na zástěně za varnou plochou…
Častý problém: mastnota v kuchyni. Jak se jí zbavit?
Nepříjemný lepivý povlak se umí vytvořit už po pár dnech, hlavně pokud často vaříte nebo rádi smažíte. V tu chvíli je nejpohodlnějším řešením sáhnout po specializovaných čisticích prostředcích, které obsahují chemické látky. My vám ale nabízíme několik ekologických alternativ, které potěší přírodu i vaši peněženku.


JAK SE ZBAVIT MASTNOTY V KUCHYNI EKOLOGICKÝM ZPŮSOBEM?

  • Na suchý hadřík naneste trochu oleje (může to být i obyčejný kuchyňský olej) a potřete ním zaschnuté mastné skvrny. Čerstvý olej rozpustí ten starý. 
  • Připravte si do nádoby s rozprašovačem směs 3 lžic jedlé sody a 1 hrnku teplé vody. Nastříkejte ji na mastné místo a nechte 10 minut působit. Nakonec setřete vlhkým hadříkem a následně osušte. 
  • Ze stejných ingrediencí – soda a voda – si můžete vytvořit i pastu. Tu naneste na mastný povrch digestoře a vyčistěte hrubší stranou houbičky na nádobí. Nakonec setřete a osušte.
Častý problém: mastnota v kuchyni. Jak se jí zbavit?
Častý problém: mastnota v kuchyni. Jak se jí zbavit?
  • Univerzálním čisticím prostředkem je i kypřicí prášek. Odstraní mastnotu podobně jako pasta ze sody, navíc ho s trochou vody můžete přisypat i do připálených hrnců. Směs povařte, připáleninu by měla uvolnit.
  • Mastnotu z kachliček na kuchyňské zástěně odstraní neředěný ocet. Umytá místa nakonec přetřete vlhkým hadříkem namočeným v čisté vodě.
  • Mastnou mikrovlnku nejjednodušeji očistíte citronem. Nalijte do poloviny skleněné misky studenou vodu a vytlačte do ní šťávu z půlky citronu. Zapněte mikrovlnku na přibližně 5 minut. Zkondenzovaná pára odstraní ze stěn mikrovlnky mastnotu. Nakonec ji utřete do sucha.

MAGAZÍN

Zařizujete, nebo jen zkrášlujete bydlení? Inspirace není nikdy dost. V našem magazínu najdete spoustu zajímavých tipů a praktických rad, jak vylepšit a zútulnit jakoukoliv část vašeho domova.
všechny články
Vybíráme jednolůžkovou postel

Vybíráme jednolůžkovou postel

Jednolůžkové postele jsou obvykle součástí dětských a studentských pokojů, využití však najdou i v pokojích pro hosty, pracovnách nebo menších bytech, které obývají …
Číst dál
Oživte pokoj geometrickými tvary

Oživte pokoj geometrickými tvary

Geometrické tvary jsou v interiérovém designu velmi oblíbené. Kruhy, čtverce, obdélníky, trojúhelníky, různé křivky a jejich kombinace v nespočetném množství barev v…
Číst dál
Cookies Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací