Domů / MAGAZÍN / INSPIRACE / Jaký typ skříně vybrat do pracovny?

Jaký typ skříně vybrat do pracovny?

29. 04. 2020, SCONTO Nábytek
Práce s notebookem na kolenou z gauče nebo u kuchyňského stolu je často improvizovanou náhradou domácí kanceláře. Když se však začnou ozývat vaše přetížené trapézy nebo ztuhnutá záda a na konferenčním stolku se budou hromadit papíry a poznámky, začnete uvažovat nejen nad ergonomickým pracovištěm, ale i nad úložnými prostory pro váš home office.
Ačkoliv studie Univerzity v Minessotě přišla se zjištěním, že chaoticky rozložené papíry a nepořádek na pracovním stole jsou znakem vysoké inteligence, úložné prostory by měla mít každá pracovna. Jen tak zabráníte hromadícím se štosům papírů, dokumentů, psacích potřeb nebo poznámek, a tedy nepořádku, nepřehlednosti a chaosu. Dnes už není problém vybrat si z různých druhů úložných skříněk, kontejnerů, polic a hotových sestav a poskládat si domácí kancelář tak, aby byla praktická a stylová.

JAKÝ TYP ÚLOŽNÝCH SKŘÍNĚK DO PRACOVNY VYBRAT, POKUD...

... máte děti? 

V tomto případě volte jednoznačně skříň na akta a zavírací skříňky s dvířky nebo zásuvkami. Tyto zavřené úložné prostory mají několik výhod. Nepráší se do nich, dokumenty jsou skryté před dětmi, takže si z nich neudělají podklad pro své malířské výtvory, a můžete je dokonce uzamknout a ochránit tak před úplně všemi kolem. O „nepořádku“ narychlo schovaném za dvířka skříňky snad ani není třeba hovořit.

Skříň na akta CUBE 70-005-66
Program CUBE

... máte rádi systém?

Sáhněte po praktickém regálu nebo otevřené polici, v kterých vyniknou uspořádané šanony, boxy a zakladače. Nejlépe seřazené podle barvy, důležitosti, intenzity používání nebo jiného systému, který vám bude vyhovovat. Jemně se usazující prach v otevřených skříňkách můžete čas od času oprašovat v rámci oddychu od monitoru nebo čekání na tvořivou inspiraci. Otevřené skříňky mohou být kombinované s uzavřenými skříňkami nebo zásuvkami, do kterých uschováte dokumenty nebo kancelářské předměty, které potřebujete jen příležitostně, případně by mohly na otevřených policích působit rušivě.

Rohový psací stůl TOKYO
Jaký typ skříně vybrat do pracovny?

... pracujete často z domu?

Pokud hledáte skříň do pracovny, v které budete trávit čas každý den, určitě jste si vybrali i vhodný pracovní stůl a židli. Využijte tedy prostor pod stolem a pořiďte si kontejner pod psací stůl. Budete tak mít vše potřebné po ruce, v praktických zásuvkách s kovovými pojezdy.

Kontejner RIO 225
Program Rio

... nemáte rádi stereotyp?

Existují typy lidí, kteří nemají rádi stereotyp. A to ani v interiéru. S oblibou pravidelně přesouvají nábytek a mění dekorace podle nálady. Pokud mezi ně patříte, oceníte kancelářský nábytek na nožičkách, případně subtilnější a menší kousky nábytku, které jsou jednodušší na přesun. Pojízdné vozíky a mobilní zásuvkové kontejnery mají mnohostranné individuální využití. Jednou je schováte pod psací stůl, jindy vytáhnete a použijete jako další odkládací plochu například na malé občerstvení. V případě, že kontejnery nepostačují na vše, co během práce potřebujete, doplňte je závěsnými nástěnnými policemi, které poskytnou odkládací prostor navíc.

Regál SYNERGY PLUS
Regál OPTIMUS 35-018-66

... nemáte samostatnou místnost na práci?

Luxus vlastní pracovny jako samostatné místnosti v domě nebo v bytě není dopřán každému. Pokud jste nuceni pracovat v různých částech obývacího pokoje nebo kuchyně, skříň do pracovny nahraďte regálovým dílem nebo knihovnou. Takovýto univerzální kousek bude součástí obývací sestavy, individuálně kombinovatelný a umístitelný v prostoru i jako oddělovací prvek. Pokud takový regál doplníte několika uzavřenými boxy, získáte elegantní řešení, jak skrýt dokumenty. Podobně může posloužit i komoda.

Program Quadro
Regál QUADRO 4

... jste nerozhodní?

Skříňka, regál nebo komoda, otevřené nebo zavřené, dvířka nebo zásuvky… Máte v tom všem chaos a nejraději byste se jen probudili a v papučích s kávou v ruce vstoupili do již zařízené domácí kanceláře? Žádný problém. Svůj home office si nemusíte sestavovat po jednotlivých kouscích. Zaměřte se na už hotové sestavy kancelářského nábytku. Výhodou bude jednotný design, takže nemusíte řešit, co se k čemu hodí, a nestane se vám, že se v jedné místnosti potkají čtyři různé dekory dřeva.

Regál BÁRA SC 203
Program Bára

Náš tip:


Osvěžte pracovnu dekoracemi, které v prostoru vytvoří pozitivní energii. Může to být zelená rostlinka v květináči na polici, váza s květinami na komodě, designový plakát na stěně, fotografie na stole nebo jiná drobnost, která ve vás vyvolá příjemné pocity nebo bude působit inspirativně či motivačně.

Čtěte také

Ukázat další články

Očima designéra: Jak zařídit menší kuchyni

Kuchyně je považována za jednu z nejdůležitějších místností v domácnosti. Nejenže slouží k vaření a stolování, ale často je i hlavním centrem dění celé domácnosti. P…

Jaké židle do kuchyně nebo jídelny?

Požitek z jídla ovlivňuje také pohodlí při jeho konzumaci. Židle do jídelny by proto měly být nejen vkusné, ale také ergonomické. Jak vybrat ty správné?