Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Komody pro milovníky vintage stylu

Komody pro milovníky vintage stylu

14. 05. 2020, SCONTO Nábytek
Komoda je nezaměnitelný kus nábytku, který si najde své místo v obývacím pokoji, předsíni, koupelně i ložnici. Může mít hodně podob. Na své si samozřejmě přijdou i fanouškové vintage stylu. Jestli mezi ně patříte, nenechte si ujít naše tipy na praktické komody s atmosférou starých časů.
Málokterý kus nábytku v interiéru je tak využitelný a zároveň umí být vizuálně přitažlivý. Komoda původně vznikla z jednoduché truhly, do které sa odkládalo šatstvo nebo prádlo a měla tři zásuvky.

Svým názvem odkazuje na pohodlnost – pochází z francouzského slovíčka comode. Komody byly původně zdobené intarzií, dýhované exotickými dýhami či vykládané drahými kovy. Proto se pěkně vyjímaly ve společenských místnostech. Také však posloužily jako noční stolky. Dnes je členění komod rozmanitější, na trhu nenajdeme jen ty trojzásuvkové. Stále však platí, že tento nábytek je zajímavým solitérem, který by neměl zůstat skrytý před zraky návštěv.
Komoda LIMA 20

VINTAGE KOMODY MNOHA TVÁŘÍ

Pokud se díváte po malé komodě, pětizásuvková LISABON vás kromě rozměrů zaujme i bílou barvou, kterou kombinuje s dřevěným dekorem horní desky a také kovovými úchytkami, jimiž zvýrazňuje design. Výrazná vintage komoda YOU s dekorem písma a s jemnou podkladovou patinou bude v prostoru ladit s industriálními prvky. Krásná trojzásuvková televizní komoda MONACO sa vyznačuje mírně romantickým vzhledem a také korpusem z masivního dřeva, který unese vaše domácí kino s celým příslušenstvím.
Komody pro milovníky vintage stylu
Komody pro milovníky vintage stylu
Komodu můžete použít i místo nočního stolku nebo do koupelny, příkladem je JASMIN s jednou zásuvkou a dvířky. Pokud se nebráníte efektu starého, znovu použitého dřeva, dobrým tipem bude pro vás komoda CLIF. Má širokou zásuvku, otevřené police a ve spodní části je za dvířky rozdělená příčkou. V tomto moderním vintage stylu ji najdete v pěti různých velikostech s odlišným uspořádáním zásuvek a polic.
Komody pro milovníky vintage stylu

Čtěte také

Ukázat další články

Výbava každé kuchyně: Hrnce a pánve

Hrnce a pánve jsou základní nádobí do kuchyně, bez nichž si teplé jídlo v podstatě neuvaříme – nepočítáme-li tedy instantní polévky, které stačí zalít horkou vodou. …

Pro příjemný spánek: přikrývky, polštáře a matracové chrániče

Spánek je důležitý pro regeneraci těla a zdraví organismu. Na jeho kvalitu má vliv řada faktorů, včetně světla, tepla nebo samotného vybavení postele. Jak si vybrat …