Vážení zákazníci, omlouváme se za případné zdržení při výdeji zboží, které je způsobené vyšší nemocností našich zaměstnanců. Prosíme Vás o trpělivost.
Domů / MAGAZÍN / ZKRÁŠLUJEME / 5 tipů do kuchyně ve venkovském stylu

5 tipů do kuchyně ve venkovském stylu

15. 05. 2020, SCONTO Nábytek
Venkovský styl je jedním z těch, které přinášejí pravé teplo domova. Venkovská kuchyně nepatří jen na chaty nebo vesnice, ale suverénně si vydobyla své místo všude tam, kde se očekává útulnost spojená s funkčností. Jaké jsou její hlavní znaky a co by v ní nemělo chybět?

PATINA DODÁ RUSTIKÁLNOST

Venkovský styl miluje patinu. Pro tradiční venkovské kuchyně jsou typická masivní dvířka s patinou. Pokud vás odrazuje jejich vyšší cena, rozhodnout se můžete pro fóliovaná dvířka s dřevodekory, které v dnešní době dokáží věrně napodobit povrchy dřevin jako dub, borovice nebo jasan, a to včetně jejich unikátní plastické struktury nebo patiny. Dokonalý dojem podtrhnou úchytky s vintage vzhledem. Pokud chcete dodat venkovské kuchyni exkluzivní charakter, zkuste zkombinovat rustikální dekory dřeva s lakovanými dvířky. Chladná elegance lakovaných dvířek v kontrastu s teplými přírodními odstíny dřeva vnese do prostoru dynamiku. Pro „klasiky” jsou to bledé odstíny dřeva a elegantní světlé barvy ve vznešeném matném vyhotovení.

VSAĎTE NA VÝRAZNÉ DETAILY VENKOVSKÉ KUCHYNĚ


I když jsou momentálně trendem hladká dvířka v matném vyhotovení, ozdobné kazetové frézování k rustikálním kuchyním tak nějak přirozeně patří. Nadčasový styl zdůrazní jemné detaily jako ozdobné pilastry a římsy nebo dvířka se skleněnými výplněmi na horních skříňkách. Nebojte se takovou kuchyni se závanem nostalgie kombinovat s hi-tech zařízením. Pokud se přece jen obáváte, že v ní moderní spotřebiče budou působit nesouladně, výrobci dnes nabízejí i nejrůznější retro a vintage edice, od volně stojících ledniček až po kávovary a rychlovarné konvice.
Program York

KUCHYŇSKÝ OSTROV JAKO CENTRUM ŽIVOTA


Tradiční venkovská kuchyně se neobejde bez kuchyňského ostrůvku, který je doslova centrem kuchyňského prostoru. Tvar ostrůvku se obvykle přizpůsobuje tvaru kuchyně a jeho rozměry závisí na tom, jakou bude plnit funkci – mycí, varnou, jídelní nebo pracovní. Nebo na něm můžete vyčlenit plochu na servírování a přidáním barových stoliček rozšířit jídelní prostor. U tohoto stylu jsou na ostrůvku typické šuplíky a police (například na kuchařské knihy) nebo malá vinotéka. V menším prostoru dosáhnete podobné flexibility vozíkem na kolečkách, který přidá dodatečný pracovní prostor kamkoliv potřebujete.
5 tipů do kuchyně ve venkovském stylu

UKAŽTE, CO SE DÁ


Proč věci schovávat, pokud se nimi můžete pochválit – zvlášť pokud jde o rodinné dědictví! Venkovský styl přeje dvířkám se skleněnými tabulemi, nástěnným policím z masivního dřeva, otevřeným regálům i držákům na stěně, které se postarají o to, že nejčastěji používané kuchyňské náčiní budete mít stále po ruce. Také díky nim můžete vystavit na obdiv talíře, hrnečky nebo jiné kuchyňské pomůcky po babičce. Otevřené úložné prostory vás zároveň donutí udržovat věci v pořádku a přehledně uspořádané. Efektně budou v prostoru působit i mosazné pánve zavěšené nad kuchyňským ostrovem nebo pod poličkou na stěně s cihlovým obkladem.
5 tipů do kuchyně ve venkovském stylu

NEZAPOMÍNEJTE NA DOPLŇKY

Ve venkovsky laděné kuchyni by neměly chybět přírodní materiály, proto během volby doplňků upřednostněte dřevo, len, jutu, keramiku nebo hlínu. Vítaným pomocníkem se stanou proutěné koše, které využijete na zeleninu a ovoce ze zahrady nebo z farmářských trhů, nebo také jako úložné boxy. Pokud máte rádi textilie, venkovská kuchyně je pro vás jako stvořená. Vzor drobného kvítí na kuchyňských utěrkách můžete sladit se záclonami a sedáky na židlích za jídelním stolem. Stylově bude vypadat i závěs pod dřezem, kterým nahradíte dvířka skříňky. Takové řešení dodá vaší venkovské kuchyni kousek originality.
5 tipů do kuchyně ve venkovském stylu

Čtěte také

Ukázat další články
Přírodní odstíny v interiéru – neutrální i uklidňující

Přírodní odstíny v interiéru – neutrální i uklidňující

Přírodu do interiéru dostanete nejen materiály, tvary a strukturami, ale především barvami. Inspirujte se barvou mechu, jehličí, písku, oblohy, kamenů nebo půdy. Ukl…
Číst dál
4 důvody, proč mít koberec a trendy tip na závěr

4 důvody, proč mít koberec a trendy tip na závěr

Koberec je stylový doplněk každé domácnosti. Zajímavý design přitahuje pozornost a dokáže rozzářit i tu nejnudnější místnost. Jeho výhodou je, že má více funkcí. Kro…
Číst dál