Lavičky nepatří jen na chodbu

Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Lavičky nepatří jen na chodbu
Publikováno: 17. 05. 2020
Lavice s úložným prostorem kombinují výhody příjemného posezení během přezouvání a úložného prostoru. Nejsou však vhodné jen do vstupní chodby – díky jejich praktičnosti je využijete v kterékoliv části domu.
Lavička je spolu s židlí jedním ze základních prvků, které tvoří součást každé domácnosti. V minulosti se lavice používaly jako přenosná sedadla, která plnila především funkci truhly na přenášení oděvů na delších cestách. Pokud bychom šli dále do historie, zjistili bychom, že Římané považovali lavici za místo na sezení pro otroky a sluhy. Kombinace lavice s úložným prostorem z toho období se ve středověku nazývala archibanco nebo cassapanca. Vypadala jako truhla s opěradlem dekorovaná ornamenty, malbou nebo reliéfy. Kromě sezení se využívaly i na uskladnění oblečení nebo obilí. Časem jim majitelé přidali opěradlo a sedadlo z kožešiny nebo polštáře, a právě díky tomuto spojení vznikl první čalouněný nábytek.

Praktická pro každou místnost

Z lavic v různých provedeních není problém vybrat si právě takovou, která odpovídá vašim požadavkům. Menší i větší, s úložnými prostory i bez nich, jednoduché i do detailů propracované kousky najdou uplatnění v interiérech rozličných stylů.
Lavice
Lavice
Kde všude dnes lavice najde své využití? Přisunutá ke stěně může být součástí jídelního koutku, umístěním v prostoru se zase stane stylovou dominantou jídelny. Komfort sezení zaručí čalouněný sedák, případně originální polštáře, které můžete sladit s aktuálním prostíráním. Další místností, kde oceníte praktičnost lavice, je dětský pokoj. Pokud si vyberete model s otevíráním víka směrem nahoru (s pneumatickými písty), úložný prostor bude lehko dostupný i dětem. Do lavice můžete schovat nejen lůžkoviny, ale i hračky.
Jídelní lavice GENT
Lavičky nepatří jen na chodbu
Moderní lavice s úložným prostorem si najdou své místo kromě předsíně také v ložnici jako doplněk k postelím. Na tomto multifunkčním kuse se vám bude pohodlně sedět při oblékání a jeho úložný prostor využijete na odložení přikrývky, deky nebo polštářů. Lavička, která výškou koresponduje s postelí, ji zároveň i prodlouží. Stejně tak si na ni můžete připravit oblečení na druhý den a ušetřit si čas strávený před otevřenou skříní s povzdechem, že opět nemáte co na sebe.
Lavice k posteli VINTAGE
Lavice BELLEVUE 185
Ať už svou vysněnou lavičku umístíte kamkoliv, určitě využijete praktické spojení sezení a úložného prostoru. Při jejím výběru doporučujeme zaměřit se nejen na design, ale i na hloubku sezení a celkovou nosnost.
 
Lavice FELINO 9
Publikováno: 17. 05. 2020
Autor článku: SCONTO Nábytek

MAGAZÍN

Zařizujete, nebo jen zkrášlujete bydlení? Inspirace není nikdy dost. V našem magazínu najdete spoustu zajímavých tipů a praktických rad, jak vylepšit a zútulnit jakoukoliv část vašeho domova.
všechny články
Co s pokojem, když se z dítěte stane teenager?

Co s pokojem, když se z dítěte stane teenager?

Zařídili jste krásný pokojíček pro vaši princezničku nebo malého rošťáka, ale dnes už vašeho potomka jaksi neoslovuje? Když se z dítěte stane teenager, objeví se ind…
Číst dál
Toppery – kdy se vám hodí?

Toppery – kdy se vám hodí?

Pokud jste si koupili novou matraci, určitě vám leželo na srdci nejen to, aby byla pohodlná, ale také trvanlivá. Možná netušíte, že komfort během spánku a životnost …
Číst dál
Cookies Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací