Domů / MAGAZÍN / INSPIRACE / Očima designéra: Zařízení pokoje pro 3 děti

Očima designéra: Zařízení pokoje pro 3 děti

10. 06. 2024, SCONTO Nábytek
Zařídit dětský pokoj pro tři děti může být náročné, zvláště vezmeme-li v úvahu rozdílný věk, pohlaví a zájmy dětí. Je třeba začít od nezbytných prvků, bez kterých se dětský pokoj neobejde, další jsou jakousi nástavbou, která závisí hlavně na velikosti prostoru.
Dětský pokoj by měl být zařízen prakticky a zároveň působit hravě a vesele. Je vhodné používat hlavně neutrální barvy a k oživení pak doplňkové pestřejší odstíny. Každé dítě by v pokoji mělo mít svůj prostor, respektive jisté soukromí. Pokud se chystáte k zařizování pokoje pro tři děti, inspirovat se můžete naší ukázkou.

Základní nábytek do dětského pokoje

Při zařizování pokoje je nejdůležitější zajistit kvalitní spánek pro všechny děti, které spolu budou danou místnost sdílet. Pro úsporu místa je určitě nejlepší možností použít patrovou postel. Tím se získá spaní 2 v 1. K vybrané palandě s nadčasovým a jednoduchým designem jsme v podobném vizuálu doladili jednolůžkovou postel, která navíc disponuje přistýlkou. Ve skutečnosti tedy v tomto pokoji mohou spát až čtyři děti.
Postele od sebe odděluje nástěnný regál, který nejenže částečně opticky rozděluje prostor, ale také slouží jako úložiště při odkládání osobních věcí u postele. Není tak potřeba pokoj doplňovat o noční stolky, čímž se také šetří místo v pokoji. Řešením, jak dopřát dětem trochu soukromí, je aplikování závěsu na patrové posteli. Mohou si tak vytvořit osobní prostor, kdykoli budou chtít. Navíc se večer nebudou vzájemně rušit nočním osvětlením – jedno dítě si může klidně číst, zatímco sourozenci už spí.
 
K postelím v tmavé barvě jsme doladili skříně, které svým designem v místnosti vytvářejí světlý kontrast. U tří dětí je nezbytné velké množství úložného prostoru, proto jsou zde vítány i různé policové regály. Doplnit je lze úložnými boxy, které se postarají o úschovu různých věcí a zároveň o pořádek. Klidně volte boxy ve třech barevných variantách, přičemž každá z barev bude přiřazena jednomu z dětí – tak bude i jim na první pohled jasné, v kterém boxu hledat své věci.

Rozdělení dětského pokoje do zón

Každý dětský pokoj by měl být rozdělen na zóny odpočinku, vzdělávání a zábavy. Zónu vzdělávání zastřešuje univerzální psací stůl pro dvě osoby, který je doplněn dvěma čalouněnými židlemi v příjemné zelené barvě. Děti se při psaní úkolů mohou vystřídat, případně můžete doplnit třetí a regál pod oknem posunout o něco dál. Nad stolem je doplňkový odkládací prostor ve formě nástěnné police ať už na knihy, nebo jiné potřebné věci na vzdělávání.

Zóna zábavy vyžaduje volný prostor. Zároveň je vhodné doplnit ji o regál pro odkládání her a hraček. Tato zóna může být doplněna sedacími vaky v různých barevných provedeních, aby děti nemusely sedět na zemi. Vaky jsou praktické, jelikož si je děti mohou snadno přesouvat tam, kam potřebují.
Tlumené barvy jsou vhodné nejen pro doplňky, ale také pro stěny. Osobitý charakter dodáte místnosti použitím fototapety a hravost přinese i výmalba jedné stěny v pestřejším odstínu.
Pokud jde o doplňky, nebojte se oživit prostor okouzlujícími vzory na kobercích. Je to dobrý způsob, jak dodat místnosti trochu barvy navíc. Veselý vzhled pokoje zajistíte také kruhovým nástěnným svítidlem, lezeckou stěnou nebo nápaditým nástěnným věšákem na oblečení. Hřejivý nádech zase dodávají různé textilie a čalouněné povrchy, které v našem pokojíčku reprezentují například záclony a závěsy, ložní prádlo nebo nábytek k sezení.

Na závěr vám nabízíme přehled vybraných produktů, které jsme použili v ukázce:

patrová postel Aurelius,
postel s výsuvným lůžkem Madge,
šatní skříň Imola 02,
policová skříň Imola 3,
regál Wall,
nástěnný regál Imola 10,
nástěnná police Beads,
regál Rena SC286,
psací stůl Calisma,
jídelní židle Amanza,
nástěnný věšák Ponpon,
koberec Little Hearts,
sedací vak Drops,
úložný box Zeller II,
stropní LED svítidlo Rondo 1.

Ukázku pro čtenáře magazínu Sconto vytvořila Mgr. art. Ludmila Lešánek z LL design interior.

Čtěte také

Ukázat další články

Vyrobte si s dětmi motýla z papíru

Ať už vám sychravé počasí nedovoluje vyběhnout s dětmi ven, nebo dostanete jen tak chuť si něco vyrobit spolu a pobavit se u toho, tyto jednoduché origami motýlci js…

Očima designéra: Jak rozdělit místnost na ložnici a obývák

Pokud jdete zařizovat jednopokojový byt, stojíte před nemalou výzvou. Potřebujete vytvořit funkční plnohodnotný prostor, který je přitažlivý, pohodlný a zároveň vzdu…