Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Patrové postele – oblíbené nejen v malých pokojích

Patrové postele – oblíbené nejen v malých pokojích

13. 04. 2023, SCONTO Nábytek
Patrové postele jsou v dětském pokoji výhodné z mnoha důvodů. Nemusíte na ně pohlížet jako na nutné zlo, právě naopak. Jedná se o vynikající řešení na těch místech, kde jakékoli jiné selhává. Můžete si pořídit válendu pro dvě děti, ale také postel s jedním lůžkem v patře a s dalším využitelným prostorem dole. Jaké jsou výhody patrových postelí a z jakých typů máte na výběr?

Výhody patrových postelí

Patrová postel je praktický kus nábytku, který ukazuje své přednosti zejména v dětském pokoji, který je buď malý rozlohou, nebo se o něj dělí více sourozenců. Jaké jsou například její výhody?
 
  • Jedná se o ideální řešení, pokud je dětský pokoj příliš malý – a to bez ohledu na to, zda máte dvě děti (případně více), nebo jen jedno. S palandou totiž chytře vyřešíte prostor na spaní, v případě jednoho dítěte získáte navíc i místo na hraní, učení nebo odkládací prostor.
  • Lůžko mívá obvykle standardní velikost 90 x 200 cm, pohodlně se na něm tedy vyspí i větší dítě a v případě potřeby i dospělý (pokud to dovoluje nosnost).
  • Matrace nebývají pevnou součástí postele, proto je lze v případě potřeby snadno vyměnit za nové.
  • Záleží pochopitelně na modelu postele, kterou si vyberete, ale společně s místem na spaní můžete navíc získat i další užitečné doplňky, jako například poličky nebo stůl.
  • Patrové postele mají různý design, takže si můžete vybrat opravdu takovou, která bude v souladu s vašimi představami po praktické i estetické stránce.
  • Vybrané modely jsou vhodné i pro studenty.
  • Děti tyto postele mají v oblibě – už samotné lezení do postele je pro ně hrou.

Druhy patrových postelí

Jak jsme již v úvodu zmínili, patrové postele se dělají v různých variantách. Vybrat si tedy můžete přesně podle vašich potřeb. S jakými druhy postelí se můžete setkat:

Jednoduché vícelůžkové válendy

Válenda je ideální v případě, že do pokoje potřebujete dostat postel pro dvě nebo tři děti. Jednoduché modely vyrobené z masivního dřeva mívají dobrou stabilitu a vysokou nosnost, proto se na nich v případě potřeby bez problémů vyspí i dospělá osoba.
Patrová postel MILOS

Vícelůžkové válendy s úložným místem

Pokud se snažíte vytěžit z každého nábytku maximum užitku, zajisté oceníte patrové postele doplněné o úložné místo, například na lůžkoviny. Běžně je řešeno formou zásuvek pod postelí. U atypických modelů ale můžete nalézt i jiné formy úložišť, například v podobě skříněk.
V případě, že u vás přespávají návštěvy, může být vhodnou volbou i patrová postel s přistýlkou. Jedná se o doplňující lůžko, které se ukrývá v zásuvce a vysouvá zpod postele.

Nahoře postel, dole víceúčelový prostor

Patrovou postel můžete umístit i do pokoje pro jedno dítě, zvláště pokud místnost není příliš velká a bojujete o každý centimetr. V tomto případě vám poslouží postel, která má lůžko pouze nahoře. Pod postelí je extra prostor, který můžete využít dle potřeby jako pracovní koutek či úložný prostor. K dispozici jsou modely se zakomponovanou šatní skříní, případně menšími skříňkami a policemi. Oblíbeným doplňkem bývá také pracovní stůl, který se nachází přímo pod postelí, nebo je možné ho zpod postele vysunout.
Pokud hledáte postel pro studenta, zajímavou volbou mohou být různá designová provedení patrových postelí s psacím stolem, která jsou vybavena úložným místem a dalšími praktickými či estetickými doplňky (například rukojetí na zavěšení sluchátek, LED osvětlením). Teenageři jistě ocení i větší lůžko, jakým disponují vybrané modely.
Patrové postele jsou optimální z hlediska ceny, velikosti a designu. Jejich největší výhodou je kompaktní využití prostoru. Zároveň s postelí ale můžete získat i šatník, šuplíky na hračky nebo místo pro stůl. Proto zvažte, zda by se patrová postel nehodila i do vašeho dětského pokoje. Některé modely také bývají součástí dětských nábytkových programů, proto není problém je sladit s ostatním zařízením pokoje.

Čtěte také

Ukázat další články

Kupujeme pro miminka: dětská postýlka a přebalovací pult

Čekáte přírůstek do rodiny a chcete své ratolesti připravit útulný a zároveň funkční dětský pokojíček? K jedněm z nejdůležitějších věcí, které jsou součástí výbavy d…

Tipy na zařízení obýváku, pokud rádi měníte atmosféru v místnosti

I vy patříte k lidem, kteří milují změny? Ani vás na dlouho neuspokojí aktuální vzhled obývacího pokoje a po krátké době už přemýšlíte, co upravit? Působivý redesign…