Patrové postele – oblíbené nejen v malých pokojích

Patrové postele jsou v dětském pokojíčku výhodné z mnoha důvodů. Nemusíte na ně myslet jako na nutné zlo, ba právě naopak. Jde o vynikající řešení v místech, kde jakékoli jiné řešení selhává. Můžete si pořídit palandu pro dvě děti, ale také postel s jedním lůžkem v patře a s dalším využitelným prostorem dole. Jaké jsou výhody patrových postelí a jaké zajímavé doplňky jsou k nim k dispozici?

Výhody patrových postelí
  • Jde o ideální řešení, pokud je dětský pokojíček malý – a to v případě, že máte dvě (nebo více) dětí, anebo jen jedno. Patrovou postelí šikovně vyřešíte prostor na spaní, v případě jednoho dítěte ní můžete získat prostor navíc na hraní nebo učení.
  • Patrové postele mají řadu různých designů, takže si můžete vybrat skutečně takovou, která bude odpovídat vašim představám po praktické i estetické stránce.
  • Záleží pochopitelně na modelu postele, kterou si vyberete, ale společně s místem na spaní můžete získat navíc i další užitečné či herní doplňky, jako např. šuplíky, přistýlku, poličky nebo skluzavku.
Patrová postel FOR KIDS
Druhy patrových postelí

Vícelůžkové palandy

Palanda je ideální v případě, že do pokojíčku potřebujete dostat postele pro dvě nebo i tři děti. Obvykle jsou postele spojené žebříkem pro snadný přístup, ovšem fantazii se meze nekladou. Pokud dětem chcete udělat skutečně pořádnou radost, pořiďte jim navíc také skluzavku – po žebříku se dostanou nahoru a po skluzavce zase dolů.

Patrová postel MILOS
Patrová postel HANNA

Nahoře postel, dole víceúčelový prostor

Patrovou postel však můžete dát i do pokojíčku pro jedno dítě, obzvláště pokud místnost není moc velká a bojujete o každý centimetr. K tomuto účelu vám poslouží postel, která má lůžko jen nahoře. Pod postelí je extra prostor, který můžete využít podle potřeby jako pracovní nebo herní koutek, ale i jako úložný prostor.

Patrová postel se skříní TUNIO
Vychytávky, které potěší především děti

Pokud chcete udělat dětský pokojíček skutečně útulný, můžete k patrovým postelím přikoupit speciální vychytávky. Mimo výše zmíněné skluzavky můžete objednat textilní kapsáře, které připevníte na pelest postele a děti si do nich mohou ukládat oblíbené hračky.

Textilní kapsář FOR KIDS

Další možností je textilní domeček, který pod patrovou postelí vytvoří možnost si hrát a nebýt při tom viděn. Děti budou mít pocit soukromí, mohou si v něm hrát s kamarády nebo tam ukládat hračky. Nebo vyzkoušejte textilní tunel či závěs, který se připevňuje shora na postel. Skvěle oživí atmosféru pokojíčku a vaše děti určitě vymyslí tisíc způsobů, jak si s ním hrát.

Textilní domeček FOR KIDS

Patrové postele jsou optimální z hlediska ceny, velikosti i designu. Jejich největší výhodou je kompaktní využití prostoru, kde děti mohou nejen spát, ale také rozvíjet svou fantazii hraním na piráty nebo na dobývání hradu. S postelí ale můžete současně získat také šatník, šuplíky na hračky nebo místo na stůl. Proto zvažte, zda by se vám patrová postel nehodila i do vašeho dětského pokojíčku.

Postel ARNIKA
Tunel k posteli ARNIKA PIRAT