Domů / MAGAZÍN / BYDLÍME / S vlhkostí v bytě vám pomůžou tyto rostliny

S vlhkostí v bytě vám pomůžou tyto rostliny

28. 03. 2020, SCONTO Nábytek
Máte-li neustále orosená okna, těžko se vám dýchá a trápí vás rýmy nebo alergie, příčinou může být vysoká vlhkost vzduchu. Ta přeje především plísním. Naštěstí existují pokojové rostliny, které vám pomohou vlhkost v bytě regulovat. Které to jsou?

KAPRADINA JE NENÁROČNÁ A VDĚČNÁ ROSTLINA


Kapradiny patří k nenáročným pokojovým rostlinám, mají rády vlhkost a nevyžadují moc světla. Ideální místo pro kapradinu je právě ve vlhkých koutech, v koupelně, v kuchyni nebo u oken.
S vlhkostí v bytě vám pomůžou tyto rostliny

TILANDSIE

S vlhkostí v bytě vám pomůžou tyto rostliny

Další rostlina, která vlhkost přímo zbožňuje, je tilandsie. Tato exotická kráska nepotěší jen vaše oči. Její listy absorbují vlhkost bezmála jako houba. Podobně, jako je tomu u kapradiny, si i tilandsie užije prostředí v koupelně. Potřebuje ale opravdu hodně světla, proto není vhodnou alternativou do koupelen bez oken.

BŘEČŤAN


Břečťan je spíše exteriérovou rostlinou zdobící vnější zdi. Hodí se však i do interiéru, kde může viset ze závěsného květináče. Jeho listy pohlcují vlhkost, je tudíž vhodné umístit jej ke stěnám, kde je vlhkost vyšší. Břečťan má rád teplo a díky svým úžasným vlastnostem chrání před vznikem plísní.
S vlhkostí v bytě vám pomůžou tyto rostliny

LOPATKOVEC

S vlhkostí v bytě vám pomůžou tyto rostliny

Lopatkovec je pokojová rostlina s nádhernými bílými květy. Pochází původně z Kolumbie, i proto je zvyklý na teplo a vlhkost. Lopatkovec absorbuje vodní páru z ovzduší, díky čemuž je skvělou rostlinou do koupelny nebo do kuchyně. Má rád polostín, přímé slunce a průvan mu naopak nevyhovují.

CHAMEDOREA


Chamedorea je exotická palma, která je v interiérech mimořádně populární. K přežití vlhkost vyloženě potřebuje. Pokud chcete, aby se jí dařilo, umístěte ji do koupelny, kde si může užívat vodních výparů. Odmění se vám za to krásnými listy i eliminací plísní.
S vlhkostí v bytě vám pomůžou tyto rostliny

DYPSIS

S vlhkostí v bytě vám pomůžou tyto rostliny

Další palma, která vlhkost doslova vyžaduje. Dypsis pochází z Madagaskaru, nepotřebuje moc světla, má velmi ráda teplo a vlhkost. Údajně z ovzduší odbourává i formaldehyd.
Máte doma některou z těchto rostlin? Podělte se s námi o vaše zkušenosti na Facebooku.

 

Čtěte také

Ukázat další články

5 rad, jak se zbavit pavouků v našich domovech

Spousta očí a množství končetin z nich pro mnohé lidi dělají na pohled nepříliš hezká stvoření. Ano, mluvíme o pavoucích. Celý život posloucháme, že se bojí více nás…

Co do kterého odpadkového koše aneb Jak třídit odpad

Pokud chceme zanechat tuto planetu i pro další generace, recyklace a třídění odpadu by měly být naší každodenní samozřejmostí a rutinou. Přesto ale mnozí z nás mají …