Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Toppery – kdy se vám hodí?

Toppery – kdy se vám hodí?

24. 06. 2021, SCONTO Nábytek
Pokud jste si koupili novou matraci, určitě vám leželo na srdci nejen to, aby byla pohodlná, ale také trvanlivá. Možná netušíte, že komfort během spánku a životnost matrace může zvýšit topper. Co to vlastně je a k čemu se používá?
Jde vlastně o doplňkovou matraci, která díky výšce 3 až 10 cm zvyšuje polohu lůžka, ale také chrání základní matraci před znečištěním i mechanickým poškozením. Zároveň vylepšuje vlastnosti postele, například změkčí příliš tvrdou matraci.

Vrchní matrace jako podložka

Užší „krycí matrace“ fungují jako podložky a dají se využívat k překrytí lůžka, ale i samostatně, například jako relaxační nebo cvičební pomůcky. Silnější toppery jsou vyplněné jádrem. V případě, že nemáte ideální matraci a neplánujete koupi nové, můžete jisté nevýhody vašeho aktuálního lůžka vyvážit právě takovou krycí matrací. Topper zvyšuje komfort během spánku.
Vrchní matrace NIGEL dodává spánku vysoký komfort. Zdroj: Sconto

Topper pro lepší spánek

Výběr topperu závisí na tom, jakou velikost potřebujete a jaké vlastnosti od něj očekáváte. Vrchní krycí matrace z paměťové pěny mají ortopedický charakter, dokonale se přizpůsobí křivkám těla, takže přinesou úlevu lidem, kteří trpí bolestmi zad, beder a kloubů. Jejich výhodou také je, že mění svou tvrdost podle teploty a tlaku, které tělo vyvíjí.
 
Krycí matrace ze studené HR pěny jsou maximálně prodyšné, tvarově stálé a elastické. Některé toppery, například modely vyrobené z PUR pěny, mohou být doplněny masážními výstupky, díky kterým se vaše svalstvo uvolní a zrelaxuje. Krycí matrace mohou také obsahovat speciální gelovou pěnu, která vás bude během spánku příjemně chladit.
Vrchní krycí matrace Latex Medium Punto s antibakteriálním vzdušným jádrem. Zdroj: Sconto
Náš tip
Pokud nechcete mít pocit chladu nebo se v posteli potit, upřednostňujte matrace potažené jersey pleteninou. Potah se může skládat i z vrstvy dutých vláken, které vytvářejí tzv. klimatizační vrstvu, takže se starají o optimální termoregulaci lidského těla. Vynikající prodyšnost zároveň ocení alergici.

Komfort pro hosty

Topper se obvykle používá na kontinentálních postelích nebo v modelech typu boxspring. Některé druhy však můžete položit i na běžné postele, resp. matrace. Dokonce vám mohou posloužit jako vrchní krycí matrace rozkládací postele pro hosty, čímž z méně pohodlného příležitostného místa na spaní vytvoříte komfortní lůžko. Rozkládací pohovky mohou mít totiž četné nerovnosti a prohlubně právě v ohýbaných částech. Topper dokáže tyto nedostatky pěkně vyvážit.
Krycí matrace Topper HR je dostupná v pěti různých velikostech. Zdroj: Sconto
Náš tip
Velký topper pomůže i s problémovým předělem manželské postele, na níž partneři využívají dvě samostatné matrace.

Hygiena je základ

Z hygienického hlediska upřednostňujte topper se snímatelným potahem, který snadno svléknete a vyperete na 60 °C. Abyste zachovali přirozené vlastnosti krycí matrace co nejdéle, každý měsíc ji na posteli otočte. Vyměnit za novou byste ji měli zhruba každých pět let.

Čtěte také

Ukázat další články

Kupujeme pro miminka: dětská postýlka a přebalovací pult

Čekáte přírůstek do rodiny a chcete své ratolesti připravit útulný a zároveň funkční dětský pokojíček? K jedněm z nejdůležitějších věcí, které jsou součástí výbavy d…

Tipy na zařízení obýváku, pokud rádi měníte atmosféru v místnosti

I vy patříte k lidem, kteří milují změny? Ani vás na dlouho neuspokojí aktuální vzhled obývacího pokoje a po krátké době už přemýšlíte, co upravit? Působivý redesign…