Toppery – kdy se vám hodí?

Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Toppery – kdy se vám hodí?
Publikováno: 24. 06. 2021
Pokud jste si koupili novou matraci, určitě vám leželo na srdci nejen to, aby byla pohodlná, ale také trvanlivá. Možná netušíte, že komfort během spánku a životnost matrace může zvýšit topper. Co to vlastně je a k čemu se používá?
Jde vlastně o doplňkovou matraci, která díky výšce 3 až 10 cm zvyšuje polohu lůžka, ale také chrání základní matraci před znečištěním i mechanickým poškozením. Zároveň vylepšuje vlastnosti postele, například změkčí příliš tvrdou matraci.

Vrchní matrace jako podložka

Užší „krycí matrace“ fungují jako podložky a dají se využívat k překrytí lůžka, ale i samostatně, například jako relaxační nebo cvičební pomůcky. Silnější toppery jsou vyplněné jádrem. V případě, že nemáte ideální matraci a neplánujete koupi nové, můžete jisté nevýhody vašeho aktuálního lůžka vyvážit právě takovou krycí matrací. Topper zvyšuje komfort během spánku.
Vrchní matrace NIGEL dodává spánku vysoký komfort. Zdroj: Sconto

Topper pro lepší spánek

Výběr topperu závisí na tom, jakou velikost potřebujete a jaké vlastnosti od něj očekáváte. Vrchní krycí matrace z paměťové pěny mají ortopedický charakter, dokonale se přizpůsobí křivkám těla, takže přinesou úlevu lidem, kteří trpí bolestmi zad, beder a kloubů. Jejich výhodou také je, že mění svou tvrdost podle teploty a tlaku, které tělo vyvíjí.
 
Krycí matrace ze studené HR pěny jsou maximálně prodyšné, tvarově stálé a elastické. Některé toppery, například modely vyrobené z PUR pěny, mohou být doplněny masážními výstupky, díky kterým se vaše svalstvo uvolní a zrelaxuje. Krycí matrace mohou také obsahovat speciální gelovou pěnu, která vás bude během spánku příjemně chladit.
Vrchní krycí matrace Latex Medium Punto s antibakteriálním vzdušným jádrem. Zdroj: Sconto
Náš tip
Pokud nechcete mít pocit chladu nebo se v posteli potit, upřednostňujte matrace potažené jersey pleteninou. Potah se může skládat i z vrstvy dutých vláken, které vytvářejí tzv. klimatizační vrstvu, takže se starají o optimální termoregulaci lidského těla. Vynikající prodyšnost zároveň ocení alergici.

Komfort pro hosty

Topper se obvykle používá na kontinentálních postelích nebo v modelech typu boxspring. Některé druhy však můžete položit i na běžné postele, resp. matrace. Dokonce vám mohou posloužit jako vrchní krycí matrace rozkládací postele pro hosty, čímž z méně pohodlného příležitostného místa na spaní vytvoříte komfortní lůžko. Rozkládací pohovky mohou mít totiž četné nerovnosti a prohlubně právě v ohýbaných částech. Topper dokáže tyto nedostatky pěkně vyvážit.
Krycí matrace Topper HR je dostupná v pěti různých velikostech. Zdroj: Sconto
Náš tip
Velký topper pomůže i s problémovým předělem manželské postele, na níž partneři využívají dvě samostatné matrace.

Hygiena je základ

Z hygienického hlediska upřednostňujte topper se snímatelným potahem, který snadno svléknete a vyperete na 60 °C. Abyste zachovali přirozené vlastnosti krycí matrace co nejdéle, každý měsíc ji na posteli otočte. Vyměnit za novou byste ji měli zhruba každých pět let.
Publikováno: 24. 06. 2021
Autor článku: SCONTO Nábytek

MAGAZÍN

Zařizujete, nebo jen zkrášlujete bydlení? Inspirace není nikdy dost. V našem magazínu najdete spoustu zajímavých tipů a praktických rad, jak vylepšit a zútulnit jakoukoliv část vašeho domova.
všechny články
Co s pokojem, když se z dítěte stane teenager?

Co s pokojem, když se z dítěte stane teenager?

Zařídili jste krásný pokojíček pro vaši princezničku nebo malého rošťáka, ale dnes už vašeho potomka jaksi neoslovuje? Když se z dítěte stane teenager, objeví se ind…
Číst dál
Toppery – kdy se vám hodí?

Toppery – kdy se vám hodí?

Pokud jste si koupili novou matraci, určitě vám leželo na srdci nejen to, aby byla pohodlná, ale také trvanlivá. Možná netušíte, že komfort během spánku a životnost …
Číst dál
Cookies Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací