Vsaďte na nesmrtelné ušáky a polohovatelná křesla

Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Vsaďte na nesmrtelné ušáky a polohovatelná křesla
Publikováno: 29. 04. 2020
Pohodlné ušáky patří k nesmrtelným kouskům nábytku a neměly by chybět v žádné domácnosti. Věděli jste ale, že vznikly již v 17. století? Dnes nabízejí všelijaký design a nejrůznější barevná provedení. Velkou dávku pohodlí vám ovšem nabídnou i praktická polohovatelná křesla.

NEJPOHODLNĚJŠÍ KŘESLO NA SVĚTĚ

V anglicky mluvících zemích je kdysi přezdívali „fireside chairs“, čili křesla ke krbu. Jejich tvar s typickou vysokou zádovou opěrkou a „postranními křídly“ měl umocnit pocit tepla a chránit sedícího před chladem. Slovo ušák se ujalo ve staré Anglii později, když lidé těmto křesílkům začali říkat lug chair (lug znamená ouško). A zatímco historicky se spojují zejména s odpočinkem pro seniory, v současnosti představují moderní a velmi stylové solitéry, které si do svých bytů s oblibou pořizují i ​​mladí lidé. S ušáky si rádi hrají také současní designéři, kteří neustále vymýšlejí nové a nové verze těchto populárních křesel
Vsaďte na nesmrtelné ušáky a polohovatelná křesla

JAK JE VYUŽÍT?

Vsaďte na nesmrtelné ušáky a polohovatelná křesla
Ušák je díky své výšce poměrně výrazný kus nábytku, proto byste měli dávat pozor na jeho umístění. Dokáže fungovat jako samostatné křeslo, třeba u krbu, nebo jako doplněk do ložnice, ale i v tandemu s křeslem jiného typu, s výraznějším taburetem nebo spolu s dalším ušákem. Může však doplnit i velkou sedačku. Ušáky slouží zejména ke sledování televize, čtení knihy nebo ke krátkému odpočinku během dne. Ouška totiž mohou fungovat i jako boční opěrky pro hlavu.

Ideální zátiší

V případě dvou stejných kousků, jež umístíte naproti sobě, můžete získat intimnější „poloskrytý“ prostor, ideální pro rozhovor. I proto ušáky s nadšením používají interiéroví designéři ve svých kavárenských konceptech či návrzích moderních otevřených kanceláří.  

KOLIK LIDÍ, TOLIK UŠÍ...

Existuje nespočet modelů relaxačních křesel. Samotná ouška mohou být výraznější a vytvářet jakousi boční clonu pro celou sedací část, nebo pouze naznačená v jemném oblouku. Případně jsou navržená tak, aby zadní opěrka místo ušatých výstupků vytvářela souvislý půlkruh a nabízela tak sedícímu jakousi ochrannou „skořápku“. Některé ušáky mají prodlouženou sedací část a fungují jako interiérová ​​lehátka. Chuti se proto meze nekladou, můžete si vybrat křeslo přesně podle svého gusta.

RELAX S POLOHOVÁNÍM

Pokud vám klasický nebo moderní design ušáku moc nevyhovuje, vyzkoušejte relaxační polohovatelné křeslo. Některá mají funkci pomoci při vstávání, což je vítané zejména u starších lidí, jiná potěší nastavitelným sklonem zádové opěrky, opěrky nohou či nastavením hloubky sezení. Tyto funkce lze ovládat manuálně, ale také elektronicky. Je jen na vás, jak náročný model si vzhledem ke svým potřebám a rozpočtu vyberete.
TV křeslo ATANA
Publikováno: 29. 04. 2020
Autor článku: SCONTO Nábytek

MAGAZÍN

Zařizujete, nebo jen zkrášlujete bydlení? Inspirace není nikdy dost. V našem magazínu najdete spoustu zajímavých tipů a praktických rad, jak vylepšit a zútulnit jakoukoliv část vašeho domova.
všechny články
Co s pokojem, když se z dítěte stane teenager?

Co s pokojem, když se z dítěte stane teenager?

Zařídili jste krásný pokojíček pro vaši princezničku nebo malého rošťáka, ale dnes už vašeho potomka jaksi neoslovuje? Když se z dítěte stane teenager, objeví se ind…
Číst dál
Toppery – kdy se vám hodí?

Toppery – kdy se vám hodí?

Pokud jste si koupili novou matraci, určitě vám leželo na srdci nejen to, aby byla pohodlná, ale také trvanlivá. Možná netušíte, že komfort během spánku a životnost …
Číst dál
Cookies Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací