Moderní sedací soupravy

Moderní sedací soupravy odpovídají současným požadavkům na bydlení a vysokým nárokům uživatelů na vzhled i provedení. Pokud hledáte ideální sezení do obytného či komerčního prostoru, neváhejte si vybrat právě z těchto stylových a pohodlných sedacích souprav. Číst dál
Styl:
Dostupnost
Cena
Zobrazit 1471 produktů podle Máme pro vás 1471 produktů

Jak si vybrat moderní sedací soupravu

Rozmanitost moderních sedacích souprav odráží různorodé potřeby interiérů i jejich uživatelů. Jsou trendové, velmi komfortní a předurčeny stát se dominantou nejen obývacích pokojů. Díky pokrokovým materiálům a výrobním technologiím mají vysokou životnost a důmyslné systémy umožňují mnohé z modelů proměnit rychle a jednoduše na pohodlné lůžka. Jsou synonymem odpočinku během dne i večera, centrem společenských událostí a solitérem, který dokáže na sebe převzít roli ústředního designového prvku místnosti bez ohledu na styl, v jakém je zařízena.
 
Vybíráme si moderní sedačku
Nabídka sedacích souprav a pohovek je v současnosti opravdu široká. Abyste zúžily výběr a zároveň vybrali pro sebe tu optimální, je vhodné odpovědět si hned na začátku na několik otázek.
 
Jak velký prostor mám pro sedačku?
Obecně lze rozdělit moderní sedací soupravy do tří velikostních kategorií. Malé sedací soupravy s délkou do 250 cm, střední sedačky s rozměry od 251 do 298 cm a velké sedací soupravy od 299 cm. Do menších prostor se hodí sedačky s jemnějšími liniemi, na nožičkách, s nižšími opěrkami, které navozují vzdušnější dojem. Do větších prostor si můžete dovolit i robustnější modely, ke kterým patří například rohové sedací soupravy ve tvaru U. Moderní jsou sedačky různých barev, platí však, že menším dispozicím obyčejně více pasují bledší barvy, které opticky zvětší prostor. Vhodné jsou i do místností, které nedisponují dostatkem přirozeného světla.
 
Kolik míst k sezení potřebuji?
Moderní sedačky obvykle poskytují od 3 do 8 míst k sezení. Větší počet míst je typický zejména pro velké rohové soupravy, které jsou ideální pro mnohočetné rodiny, tak pro ty, kteří u sebe rádi hostí přátelé. Oblíbeným řešením jsou i sedací sestavy, které k sedačce typu pohovky nabízejí dvě křesla nebo taburety, které lze v prostoru naaranžovat přesně podle momentální potřeby uživatelů.
 
Jaké jsou mé speciální požadavky?
Moderní sedací soupravy nabízejí modely zvyšující komfort uživatele na maximum. K populárním patří polohovatelné opěrky hlavy a zad, nastavitelná hloubka sedu i odnímatelné polštáře. Kromě toho mohou plnit i praktické funkce, ke kterým patří rozložitelnost na lůžko a integrovaný úložný prostor. Tyto jsou ceněny zejména v interiérech, kde se snaží uživatelé využít každý centimetr plochy co nejefektivněji.
 
Ze zdravotního a časového hlediska, jakož i kvůli životnosti sedačky je třeba pohlížet i na materiál potahu. Moderní textilie jsou nenáročné na údržbu a připravené i na vysokou zátěž. Zde je třeba si všímat zejména parametr odolnost proti otěru. Platí, že čím vyšší číslo, tím vyšší odolnost. Vysoce kvalitní látky se pohybují v rozmezí 40 000 až 70 000 cyklů Martindale, přičemž cykly udávají vlastně to, kolikrát se posadíte na sedačku a vstanete z ní, dokud začne látka vykazovat známky opotřebování. Pro milovníky přírodních materiálů je jako stvořená kůže, která se může pyšnit nejen vysokou odolností vůči poškození a minimálními požadavky na údržbu, ale i elegancí a stárnutím do krásy. Kožené sedací soupravy jsou vynikající volbou pro alergiky a domácnosti s domácími zvířaty.
 
Bez ohledu na to, jaký materiál si zvolíte, při výběru je třeba všímat si, zda má sedací souprava celočalouněné provedení. Od toho závisí, zda ji bude možné umístit i volně do prostoru.
 
V jakém stylu je nebo bude zařízený interiér?
Dnes zažívá svou slávu několik stylů bydlení, přičemž každý je něčím charakteristický a výjimečný. Někomu je blízká strohost a praktičnost minimalismu, jiným zas umeleckosť a syrovost průmyslově laděných příbytků, romantika a přirozenost venkova, užitek a čistota Skandinávie či hravost a veselost retra atd. Moderní sedací soupravy reflektují tyto trendy a designově se hodí do různě laděných interiérů. Pokud si nejste jisti, k jakému stylu se přiklonit, případně rádi často měníte atmosféru pokoje, doporučují se jednodušší modely sedaček v neutrálních barvách. Celkový dojem tak bude možné snadno měnit pomocí doplňků, jako jsou dekorační polštáře a deky.
 
Trendové sezení pro každého
Ať už jste se rozhodli do svého nového sezení zainvestovat méně, nebo více, moderní sedačky zajisté budou ozdobou vašeho interiéru a přinesou vám komfort, po jakém toužíte. Jako levné sedačky, tak i luxusní sedací soupravy jsou vybírány do naší nabídky od ověřených dodavatelů s cílem nabízet zákazníkům kvalitu za přiměřenou cenu. Neváhejte si vybrat a dopřejte si příjemné chvíle na sedačkách, které potěší na pohled, na dotek i na posezení.
 

Inspirujte se

Letošní trendy pro terasu nejsou jen o nábytku a venkovním sezení

Vždy, když se přiblíží letní sezóna, začne se řešit údržba nábytku na terase, případně nákup nového. Co kdybyste se letos podívali na celkový vzhled vaší terasy? Letošní trendy říkají, že terasy budou hlavně o spojení s přírodou, propojování interiéru a exteriéru, ekolo…

Typy postelí: z jakých máte na výběr?

Dobrá pohodlná postel je k nezaplacení. Každý den v ní strávíme alespoň šest až osm hodin, což není zanedbatelný čas. Kvalitní spánek totiž člověku dává energii do nového dne, schopnost soustředit se a zvládat každodenní nápor stresu. Postel musí odpovídat uživateli i p…

Nástěnné a stojanové věšáky – šikovní pomocníci do každého bytu

Dnes se blíže podíváme na užitečné, ale často opomíjené pomocníky v domácnosti – nástěnné a stojanové věšáky. Jsou vítané na více místech v domácnosti, nejen v předsíni. Přestože si je nikdo nekupuje na ozdobu, mohou být i skvělým dekorativním prvkem, který zdůrazní oso…

Filtry

Styl:
Antracitová
Béžová
Bílá
Černá
Červená
Fialová
Hnědá
Modrá
Oranžová
Přírodní
Růžová
Šedá
Tyrkysová
Vínová
Zelená
Žlutá
cm
cm
cm
cm
cm
cm