Náš sortiment
Kategorie
Filtrace

Moderní sedací soupravy

0 Produktů:
Kategorie
Filtrace
Cena
ZpětCena
0 Kč
0 Kč
Akce / výprodej
ZpětAkce / výprodej
  • Výprodej
  • Akce
Řazení
ZpětŘazení
  • Obnovit vše

Podle čeho si vybrat moderní sedací soupravu

Potrpíte si na design a sladění všech prvků ve svém obývacím pokoji? Ukážeme vám, jak nové trendy snadno vpustíte i k vám domů. Sedací soupravy představují pro řadu lidí větší finanční investici. Proto máme tendenci od nich očekávat delší životnost než zrovna několik málo měsíců. Obecně se proto interiéroví designéři stále více a více přiklánějí k určitému minimalismu. Prostor bychom neměli zbytečně zaplňovat, obývací pokoj má sloužit primárně k odpočinku a my bychom tak neměli být zahlceni velkým množstvím různých prvků. Svoje místo proto v našich obývacích pokojích nacházejí hlavně čisté linie a jednobarevné materiály, ať již čalounění nebo kůže. Sedací soupravu bychom si vždy měli vybrat s ohledem na náš životní styl a naše potřeby.

Koupě konkrétního modelu se bude odvíjet od toho, jak vysokou požadujeme odolnost potahového materiálu, komu bude sloužit, zda bude sedačka využívána jen pro sezení nebo i pro příležitostné spaní, jestli chceme úložný prostor, jak velká má být vzhledem k rozměrům místnosti i v jakém stylu si ji přejeme.

Obecně má smysl se zaměřit na to, abychom v bydlení vytvořili určitý soulad. Do panelákového bytu se bude lépe hodit některý z menších modelů sedaček, abychom celý prostor zbytečně nepřeplnili. V rodinném domě najde využití robustnější sedací souprava - například ve tvaru L nebo U.

Extravagantní asymetrické či výrazně barevné soupravy obvykle potřebují k tomu, aby adekvátně vynikly, prostor. Pak se v bytě stanou takové moderní sedačky působivými solitéry. Jestliže si takovou pohovku pořídíte, zkuste méně tradiční uspořádání a postavte ji do prostoru, nikoli klasicky ke zdi.

Jak zacházet s designovými trendy

Naproti tomu vyberete-li si střídmější provedení v neutrálních barvách, obvykle vám doma úspěšně vydrží několik let. Ale nemusíte se ani tehdy vzdát vyladěného domova. Stačí si v takovém případě jen vyhrát s doplňky. Použijte polštáře nebo přehozy v různých barvách, klidně i ryze sezónních. Skvěle váš obývací pokoj oživí.

Vzhledem k pořizovací ceně celé sedací soupravy, a to i té z výprodeje, se jedná o zlomkovou sumu. Až vás omrzí například červená, jednoduše doplňky vyměníte. Při volbě a kombinování barev se stačí řídit několika základními pravidly: Nemícháme jich dohromady příliš (stačí nejvýše tři) a uvědomíme si rozlišení na teplé a studené tóny a jejich účinek na psychiku (zklidnění nebo naopak dodání dynamiky).