Vážení zákazníci, dne 28.10.2021 budou naše obchodní domy zavřené. Pro nákup neváhejte využít náš e-shop.

5x jinak: Dětský pokoj

Domů / MAGAZÍN / INSPIRACE / 5x jinak: Dětský pokoj
Publikováno: 08. 12. 2020
Dětský pokoj se mění spolu s dětmi. Ony rostou, pokoj se ale nenafoukne. Jakými různými způsoby se dá zařídit a jaké potřeby mají děti v různých etapách jejich života?

1. Ve skandinávském stylu

Kluk, nebo holčička? Co to bude? Toto je jedna z prvních otázek, kterou si kladou budoucí rodiče. Pokud se chtějí nechat překvapit a na odpověď čekají až do dne, kdy děťátko poprvé spatří světlo světa, mohou mít dilema, v jaké barvě zařídit dětský pokoj. Pokojík pro miminko s nábytkem v neutrální bílé barvě se proto zdá být dobrým řešením. A nejen z tohoto důvodu.
 
Neutrální bílá je nadčasová, udržuje místnost jasnou a prosvětlenou, aniž by přemohla smysly vašeho miminka. Je zároveň tou nejlepší možností, pokud plánujete pokojík neustále aktualizovat – což se u rostoucích dětí hodí. Doplnit ji můžete o růžovou nebo modrou podle pohlaví dítěte, ale také šedou či mentolově zelenou na doplňcích, čímž vytvoříte pokojík ve skandinávském stylu.

2. Pro hravé sourozence

Jeden prostor, i když menší, musí někdy stačit jako dětský pokoj více dětem. V tomto případě je dobrým řešením volit nábytkový program s praktickou patrovou postelí nebo rozkládací postelí s peřiňákem. Ve věku dvou až tří let, když se u dětí plně projeví jejich hravá povaha, doplňte pokojík o textilní tunel, případně originální textilní domeček, který jde připevnit na zvýšenou dětskou postel. Pokud k ní přikoupíte i dětskou klouzačku, dostat děti z pokoje bude jistě problém.

3. Pokojík s vůní dřeva

Největší hit v poslední době? Přece dětská postel s nebesy ve tvaru domečku. Konstrukce z masivního dřeva s postranním rámem zajistí pevnost a bezpečnost během spánku. Postel se hodí pro děti různého věku. V pokoji s takovou postelí nesmí chybět světelný řetěz, pěkná tapeta nebo malba, dostatek úložných košů (s tematickým motivem) a na dotek příjemný koberec, který pokoj zútulní a poslouží jako hřejivá podložka, aby si děti mohly hrát i na zemi.

4. Království školáka

S nástupem do školy se toho hodně mění. Dětský pokoj bude potřebovat kvalitní psací stůl (ideálně výškově nastavitelný nebo s výklopným úložným prostorem v desce) a také praktický kontejner se zásuvkami. Využít můžete i pojízdný vozík na kolečkách s úložnými košíky. Hračky ani dětské knihy však ani v tomto věku z pokoje nezmizí. Své místo si najdou v barevných krabicích nebo dřevěných boxech, knížky zase v poličkách nebo v zajímavém regálu. K procvičování psaní bude vynikající pomůckou psací magnetická tabule.

5. Dětský pro velká děcka

Teenageři mají v rámci svého pokoje speciální nároky a jistě by jim nebylo příjemné bydlet v pokojíku, který jste zařídili pro malé dítě. Téměř dospělákům nezalichotíte množstvím pestrých barev ani dětskými vzory. Na nábytek bude ideální lehce udržovatelný laminový materiál s příjemným dekorem dubu, klidně i v kombinaci s nějakou tlumenou barvou. Zkuste jim v rámci pokoje zařídit vlastní pracovnu, tedy prostor, v kterém je během učení nebude nic rušit. Chybět by neměla ani velká skříň, ať už pro slečnu, nebo pro chlapce, a sedací vak. Co naopak vynechat? Určitě televizor, protože dnešní děti tráví s elektronickými zařízeními už tak dost času.
Publikováno: 08. 12. 2020
Autor článku: SCONTO Nábytek

MAGAZÍN

Zařizujete, nebo jen zkrášlujete bydlení? Inspirace není nikdy dost. V našem magazínu najdete spoustu zajímavých tipů a praktických rad, jak vylepšit a zútulnit jakoukoliv část vašeho domova.
všechny články
Co s pokojem, když se z dítěte stane teenager?

Co s pokojem, když se z dítěte stane teenager?

Zařídili jste krásný pokojíček pro vaši princezničku nebo malého rošťáka, ale dnes už vašeho potomka jaksi neoslovuje? Když se z dítěte stane teenager, objeví se ind…
Číst dál
Toppery – kdy se vám hodí?

Toppery – kdy se vám hodí?

Pokud jste si koupili novou matraci, určitě vám leželo na srdci nejen to, aby byla pohodlná, ale také trvanlivá. Možná netušíte, že komfort během spánku a životnost …
Číst dál
Cookies Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací