Domů / MAGAZÍN / INSPIRACE / Koupelnovému nábytku sluší i jiné barvy než bílá

Koupelnovému nábytku sluší i jiné barvy než bílá

14. 04. 2022, SCONTO Nábytek
Zvlášť pokud máte v koupelně dostatek přirozeného světla, můžete klidně odhodit zábrany a vybrat si i barevný koupelnový nábytek. Ve světlé místnosti krásně vynikne a získáte stylový prostor, do kterého se zamilujete. Máte chuť jít za hranice běžného standardu? Máme pro vás inspirace, jak zařídit koupelnu v různých barevných variacích.

Nábytek v různých odstínech

Bílá je většinou spojována s čistotou. Má schopnost prostor opticky zvětšit a rozjasnit. I to jsou důvody, proč je preferovanou barvou při volbě koupelnového nábytku. Nikde ale není psáno, že zařízení koupelny musí být pouze bílé. V koupelně krásně vyniknou i další odstíny, přičemž si zachová svou eleganci a styl. Jaké barevné alternativy se nám například nabízí?

Lehce kombinovatelná šedá a černá

Jedná se o decentní, neutrální a nadčasové barvy, které se navíc snadno ladí s ostatním zařízením. Pro ty, kteří tedy mají rádi změny, jsou ideální. Stačí obměnit doplňky a koupelně tak rázem dodáte atmosféru podle momentální nálady. K dispozici je nábytek v různých odstínech šedé, ale také s dekorem betonu nebo mramoru. Dobře pasuje do koupelen v moderním i rustikálním stylu. Černá zase vnese do koupelny eleganci, přičemž mimořádně dobře působí v kombinaci s dřevěným dekorem.

S přírodním nádechem

Patříte k milovníkům přírody? Kousek si z ní můžete přenést do koupelny i prostřednictvím koupelnového nábytku ze dřeva nebo s dekorem dřeva. Podobně jako u šedé barvy, i u nábytku s dřevěným dekorem máte na výběr z různých odstínů a struktur, které určují jeho celkový charakter. Oblíbený je také dekor dub sonoma. Vhodně tak doplní koupelny v moderním minimalistickém i venkovském duchu. Dobře se kombinuje s různými doplňky, obzvlášť efektně však působí ve spojení s bytovými květinami, které podtrhují přírodní dojem a umocňují jeho uklidňující a hřejivé působení.

Povzbudivé i relaxační odstíny

Příjemné oživení vnáší do koupelny červená barva. Tato barva přímo srší energií, a tak vaší mysli během očistných a kosmetických rituálů jistě přinese požadované povzbuzení. Pokud však preferujete uklidňující odstíny, dobrou volbou bude zelený nebo modrý odstín, které se pro své relaxační účinky doporučují i do ložnic. Dobře se kombinují s neutrálními odstíny a sluší jim doplňky různých stylů.

Pokud vám bílá vyhovuje, ale chtěli byste ozvláštnění

Bílá koupelně sedí, o tom není pochyb. Pokud vás ještě neomrzela, klidně u ní zůstaňte, je to dobrá a osvědčená volba. Krásně se ladí v podstatě s čímkoli a je nadčasovou klasikou, která najde uplatnění v každém stylu bydlení a v prostorách s dobrými i špatnými světelnými podmínkami. Pokud se ale přece jen chcete vytrhnout z bílé všednosti, zkuste bílý nábytek s dřevěným nebo jiným dekorem, který ho ozvláštní a dodá mu šmrnc, případně zkombinujte bílé skříňky se skříňkami s jinými odstíny nebo se zajímavými regály a policemi. Může jít sice o drobnost, ale s velkým vlivem na konečný výsledek.
Další možností, jak dodat koupelovému prostoru s bílým nábytkem oživení, nebo ho zútulnit či zjemnit, je použít zajímavý barevný obklad, malbu nebo tapetu. Hodně samozřejmě udělají i koupelnové doplňky a dekorace, které se dají koupit opravdu ve všech možných barevných variacích. Nebojte se ani takových, které se u nás používají spíše v jiných částech domu, jako jsou například vázy, sošky, svícny nebo obrazy. I v koupelně mají své místo a dodají jí požadovaný charakter.

Nechte si nábytek vyrobit na míru

Pokud vám hotový koupelnový nábytek z nabídky obchodů nevyhovuje, není to žádný problém. Koupelnový nábytek na míru není v dnešní době ničím výjimečným. Toto řešení má dokonce tu výhodu, že nábytek přizpůsobíte dokonale nejen své představě, ale také koupelnové dispozici a svým nárokům na úložné prostory. Dát si vyrobit koupelnu na míru můžete například v kuchyňských studiích Sconto nábytku, přičemž máte tak jako u kuchyní na výběr z velkého množství designových provedení a dekorů. Ukázky koupelen a jiného nábytku na míru si můžete prohlédnout v sekci Více než kuchyň, která se zobrazuje pod jednotlivými kuchyněmi.

Barevný koupelnový nábytek: ano, nebo ne?

Bílá je ztělesněním čistoty a hygieny. Prostor opticky zvětší, zesvětlí a nic ní nezkazíte. Problém může být v tom, že pokud jí je v koupelně moc, působí až příliš sterilně a fádně. Nebojte se tedy ani při výběru nábytku do koupelny poslouchat svou intuici a zapojit fantazii. I tento prostor domácnosti může být stylovým místem, do něhož bude radost vstoupit.

Čtěte také

Ukázat další články

Očima designéra: Obývací pokoj v eklektickém stylu

Jste kreativní a nemáte rádi uhlazenost ani stereotyp? Rádi se lišíte od ostatních a neláká vás jít ruku v ruce s aktuálními trendy, ale přesto chcete, aby vaše bydl…

Jaký typ skříně vybrat do pracovny?

Práce s notebookem na kolenou z gauče nebo u kuchyňského stolu je častou náhradou improvizované domácí kanceláře. Jakmile se ale začnou ozývat vaše přetížené trapézy…