Vážení zákazníci, dne 28.10.2021 budou naše obchodní domy zavřené. Pro nákup neváhejte využít náš e-shop.

Kuchyňská linka: Hotová, nebo na míru?

Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Kuchyňská linka: Hotová, nebo na míru?
Publikováno: 10. 05. 2020
Pokud se chystáte pořídit si novou kuchyňskou linku, stojíte před základní otázkou: Koupit hotovou kuchyňskou sestavu, nebo si dát raději vyrobit linku na míru? Podívali jsme se blíže na pozitiva i negativa obou řešení. Lépe se tak možná rozhodnete, co je pro vás vhodnější alternativou.

PRO NEROZHODNÉ

Nechce se vám řešit, kam správně umístit kuchyňský dřez, jaká barva kuchyňské linky se hodí k různým typům kuchyňské desky nebo co je v rámci designu kuchyní momentálně in? Pak je pro vás jako stvořená kuchyňská sestava.

Výhodou takovéto linky je její okamžitá dostupnost – stačí jen přijít do obchodu, ukázat prstem na model, který si vás získal, a linku můžete mít doma bez dlouhého čekání na její výrobu. 

Stejně tak odpadá proces měření, navrhování a vybírání. To potěší hlavně nerozhodné, kteří mají problém vybrat si z vícera alternativ. Kompaktní rozměry hotových kuchyňských sestav je předurčují hlavně do menších kuchyní. Tak jako vše má i toto řešení své nevýhody. Tou největší je, že se hotový nábytek už nedá měnit a přizpůsobovat. Je to však přijatelná protihodnota ušetřeného času a rychlého nákupu bez dlouhého vybírání jednotlivých komponent.
Kuchyňská linka: Hotová, nebo na míru?

V rámci hotových kuchyňských sestav se můžete setkat s dvěma typy – sektorové kuchyně bez fixního uložení skříněk, které se skládají ze samostatných hotových skříněk, obvykle držených na skladě, a hotové kuchyňské linky s fixním uložením skříněk. Hlavní rozdíl mezi nimi je v tom, že u sektorových kuchyní si skříňky můžete sestavit tak, jak potřebujete. Ve větší míře se u nich používají volně stojící spotřebiče. Některé sektorové kuchyně mají skříňky s již integrovanou pracovní deskou, což může bohužel být nevýhodou kvůli viditelným spojům mezi jednotlivými skříňkami. Jiné jsou bez pracovní desky, která se dokupuje samostatně ve standardizovaných rozměrech a podle potřeby se při montáži zkracuje.

Oproti sektorovým kuchyním bez fixního uložení jsou hotové kuchyňské linky s pevnou sestavou neměnné, v lepším případě si k nim můžete dokoupit některé samostatné skříňky, jako například skříň na lednici nebo potravinovou skříň. Výhodou hotových kuchyňských linek, u kterých není možné přesouvat skříňky podle potřeby, je průběžná pracovní deska (tedy deska vcelku – bez zbytečných spojů) i možnost okamžitého odběru. Oba typy se vyznačují relativně omezeným výběrem skříněk a nižší až střední kvalitou použitého kování v porovnání s posledním typem – plánovanými kuchyněmi na míru.

Výhody hotové kuchyňské sestavy:
 

  • dostupnost, 
  • rychlost, 
  • cena, 
  • univerzálnost, 
  • méně práce se sestavováním.
Kuchyňská linka LAUREL

PRO DETAILISTY

Nejčastějším typem nábytku, který se vyrábí na míru, je právě kuchyňská linka. U tohoto řešení můžete její funkční uspořádání přizpůsobit vašim individuálním potřebám. Sami si určujete výšku pracovní plochy, hloubku skříněk a rozmístění spotřebičů. Další výhodou je maximální využití prostoru a případně i celé světlé výšky místnosti.
Kuchyňská linka na míru je tím nejlepším řešením pro detailisty, kteří potřebují mít vše do posledního bodu sladěné. Vybírání toho správného dekoru skříněk, jeho ladění s pracovní deskou, úchytkami a zástěnou umí být vzrušujícím dobrodružstvím! Do kuchyňské linky na míru není problém umístit skrytá řešení, jako například vestavěnou lednici s mrazákem, skrytý odpadkový koš, nebo dokonce skryté dveře do špajzu, které se tváří jako klasická vysoká skříňka. Připravte se však na delší dobu čekání na finální produkt a také na vyšší cenu.
MODERNÍ DESIGNOVÁ KUCHYNĚ TOUCH

Kuchyně na míru, označované také jako plánované kuchyně, představují v kuchyňských studiích vrchol nabídky. Vyrábějí se v závodech specializovaných na individuální zakázky. A ačkoliv ani zde není výběr druhů a rozměrů nekonečný, jejich variabilita je tak široká, že uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Kuchyně na míru v sobě spojují výhody vysoce kvalitní výroby, excelentních materiálů a nejkvalitnějšího kování.

Pokud vyloženě netrváte na použití masivního dřeva v kuchyni, kvůli výrobě kuchyňské linky nemusíte hledat spolehlivého truhláře v širém okolí. Kvalita výroby a použitých materiálů se u malých řemeslníků mnohdy nedá porovnat s profesionální výrobou u velkého specialisty. Velcí výrobci mají po technické stránce promyšlená řešení, která opakovaně používají. Při správném naplánování tak odpadá riziko překvapení, že něco nefunguje, případně zjištění, že kuchyňská linka není do detailu taková, jako jste původně chtěli.

Výhody kuchyňské linky na míru:
 

  • maximální využití prostoru,
  • možnost volby z množství materiálů a barev,
  • individuální řešení,
  • definování vlastních kritérií,
  • jednodušší sladění s ostatními částmi interiéru.
VENKOVSKÁ LUXUSNÍ KUCHYNĚ YORK
Publikováno: 10. 05. 2020
Autor článku: SCONTO Nábytek

MAGAZÍN

Zařizujete, nebo jen zkrášlujete bydlení? Inspirace není nikdy dost. V našem magazínu najdete spoustu zajímavých tipů a praktických rad, jak vylepšit a zútulnit jakoukoliv část vašeho domova.
všechny články
Co s pokojem, když se z dítěte stane teenager?

Co s pokojem, když se z dítěte stane teenager?

Zařídili jste krásný pokojíček pro vaši princezničku nebo malého rošťáka, ale dnes už vašeho potomka jaksi neoslovuje? Když se z dítěte stane teenager, objeví se ind…
Číst dál
Toppery – kdy se vám hodí?

Toppery – kdy se vám hodí?

Pokud jste si koupili novou matraci, určitě vám leželo na srdci nejen to, aby byla pohodlná, ale také trvanlivá. Možná netušíte, že komfort během spánku a životnost …
Číst dál
Cookies Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací