Pro veřejnost jsou naše prodejny otevřené pro nákup domácích potřeb a pro výdej zboží, firmy a živnostníci mohou nakupovat bez omezení. Více informací zde. 

Relax na balkoně

Vlastní zahrada může podle výzkumů psychologů přispět k pocitu pohody a štěstí. Podvědomě všichni toužíme po vlastním kousku zeleně. Ne každému je však zahrádka dopřána, proto může její funkci zastupovat balkon. Co s ním však udělat, abychom se na něm cítili příjemně?

Zelená oáza ve městě


Balkony se nám jaksi automaticky spojují se zelení. Rostlinky oživí každý prostor. Jako praktické se ukážou závěsné držáky na květináče, trendové jsou květináče umístěné na vyplétaném macramé závěsu a v designových stojanech. Dekorativně a zajímavě budou působit i vodní rostliny umístěné v miskách s vodou. Pro balkony jsou vhodné jejich trpasličí odrůdy. Balkon však může suplovat i zahrádku a být využit na městské zahradničení – tedy na pěstování bylinek, zeleniny a drobného ovoce (například jahod). Pozor však na jeho orientaci, aby rostlinám neublížilo prudké letní slunce.
Relax na balkoně

In/out nábytek

Relax na balkoně

Základem relaxu na balkoně je pohodlné sezení. Na velké balkony se vejde i exteriérová pohovka nebo ratanová sestava. Pokud jste majitelem menšího balkonu, dobrým řešením budou jednoduché stohovatelné židle a rozkládací nábytek. Tak jako se prvky z exteriéru dostávají do interiéru, je tomu i naopak. Mobiliář je díky zdokonaleným materiálům přizpůsoben nárokům pro outdoor a v případě nepříznivého počasí ho můžete přenést i do interiéru. Hranice mezi in/out nábytkem se stírají.

Světýlka a zkrocený oheň


Jak během teplých večerů na balkoně vytvořit tu správnou atmosféru? Přece osvětlením. Balkon zútulní přenosné LED lampy a světelné řetězy, ať už se solárním napájením, nebo s malými LED světýlky. Pokud patříte mezi romantické typy, dejte přednost mihotavému plamenu svíčky ve stylové lucerně. Velké lucerny z ratanu nebo bambusu na zimu pro jistotu umístěte do předsíně nebo obývacího pokoje. Element ohně na balkon přinesou i stoly s plynovým ohništěm, které mají své místo tam, kde nemůžete nebo nechcete založit pravý oheň.
Relax na balkoně

Doplňky balkon zútulní

Relax na balkoně

I když drtivá většina Čechů využívá balkony prakticky, na sušení spodního prádla, je trendem udělat z toho koutku útulné místo na trávení času. Praktický koberec z recyklovaného plastu, který je odolný vůči vlhkosti a snadno se čistí, má na balkoně své místo. Díky němu můžete chodit naboso a tento prostor rozhodně zútulní. Svůj malý soukromý ráj si dotvoříte i měkkými polštáři a podsedáky. Na chladnější večery se vám zase hodí teplý pléd nebo deka v hygge stylu.

MAGAZÍN

Zařizujete, nebo jen zkrášlujete bydlení? Inspirace není nikdy dost. V našem magazínu najdete spoustu zajímavých tipů a praktických rad, jak vylepšit a zútulnit jakoukoliv část vašeho domova.
všechny články
Chyby, kterých se často dopouštíme při zařizování interiéru

Chyby, kterých se často dopouštíme při zařizování interiéru

Jsou to maličkosti, na které často zapomínáme nebo s nimi nepočítáme. V konečném důsledku vedou ke snížení komfortu bydlení nebo k nespokojenosti se zařízeným interi…
Číst dál
Obývací stěna s dekorem dřeva – světlá, nebo tmavá?

Obývací stěna s dekorem dřeva – světlá, nebo tmavá?

Obývací stěny z masivu nebo s povrchovou úpravou imitující dřevo jsou dlouhodobě oblíbené. Na pohled totiž působí příjemně hřejivě, a některé kousky dokonce nikdy ne…
Číst dál
Cookies Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací