Náš sortiment
Kategorie
Filtrace

Retro pohovky

0 Produktů:
Kategorie
Filtrace
Cena
ZpětCena
0 Kč
0 Kč
Akce / výprodej
ZpětAkce / výprodej
  • Výprodej
  • Akce
Řazení
ZpětŘazení
  • Obnovit vše
Vámi vybraným požadavkům neodpovídají žádné produkty. Vymažte filtry nebo znovu načtěte stránku.

Co je retro

Retro promlouvá i do moderních interiérů. Pohodlná a stylová sedací souprava se stane působivou ozdobou vašeho domova. Jako retro obecně označujeme něco dávno minulého, časově se nedá úplně přesně vymezit. Bytoví designéři často pro inspiraci sahají do období 50. až 70. let minulého století. Retro nábytek si tak řada lidí pamatuje ještě například ze svého dětství, inspirovat se samozřejmě nemusíte jen evropským pojetím a můžete sáhnout i hlouběji do minulosti.

Jak začlenit retro styl do interiéru

 Retro pohovky jsou velmi působivým kusem nábytku. Dají se totiž úspěšně kombinovat i s moderními materiály. Na pozadí skandinávského minimalismu takováto pohovka může velmi dobře vyniknout. Ostatně pro tento styl jsou typické hlavně výrazné barvy a nápadné vzory, kterými se profilovala tehdy nastupující mladá generace designérů. Pro nábytek jsou také charakteristické hranaté tvary.

Čistý retro styl se nebojí kombinování řady nesourodých prvků. Je proto výrazný, extravagantní a rozhodně není pro každého. Vyžaduje určitý nadhled a cit pro spojení zdánlivě naprosto nespojitelného. Proto je možné vybrat právě jen jeden kus a začlenit jej do odlišně pojatého prostoru pouze jako zajímavý solitér.

 

Jak si vybrat kvalitní sedačku

 Ani v rámci retro stylu pak určitě nelze zapomínat na kvalitu. U pohovky to platí jak pro vnitřní konstrukci, tak i u vnějšího potahu. Vnitřní konstrukce musí být dostatečně pevná a robustní. Na potahový materiál by zase nemělo být nahlíženo jen z hlediska designu, ale také po stránce údržby. Velmi vhodným materiálem je klasická látka, jelikož je dostupná v nepřeberném množství dekorů. Důležité je, aby byla odolná vůči otěru, jinak budete řešit v krátkém čase nutnost přečalounění.

Velmi podstatný je z hlediska výběru nové sedačky náš životní styl. Musíme si odpovědět, k čemu sedací soupravu vlastně potřebujeme. Chceme ji primárně na sezení nebo na ni budeme často vleže odpočívat s knihou či u televize? Jsme doma především sami nebo potřebujeme, aby byla dost prostorná také pro návštěvy? Máme malé děti nebo domácí zvířata, takže by bylo vhodné chránit sedačku potahem? Kolik místa můžeme v obývacím pokoji pro ni vyčlenit? To všechno jsou zásadní otázky, které je potřeba si před koupí zodpovědět.