Domů / MAGAZÍN / INSPIRACE / 5x jinak: Ložnice

5x jinak: Ložnice

10. 04. 2021, SCONTO Nábytek
Spaním strávíme asi třetinu života, i proto je důležité, abychom si v ložnici dokonale odpočinuli. Podlehnout v této místnosti některému z aktuálních barevných trendů, nebo ji raději zařídit neutrálně a v přírodních tónech? Inspirujte se následujícími pěti styly, které ovlivní vzhled postele i nábytku v ložnici.

Nadčasová bílá

Bílá barva v kombinaci s rovnými liniemi je nesmrtelnou designovou dvojicí, která v ložnici navodí pocit čistoty a klidu. Bílá zklidní mysl a připraví tělo na spánek. V této místnosti si raději odpusťte divoké spojení barev a vzorů. Pokud svou ložnicovou sestavu chcete přece jen něčím odlišit, inspirujte se řadou MERANO. Nenápadný detail v podobně jemného ozdobného frézování dodá ložnici venkovský šarm a zároveň vás časem neomrzí.

Moderní ložnice s tmavými akcenty

Tmavé akcenty v interiéru jsou stále moderní a žádaná je jejich kombinace se světlým dřevem. Nemusí jít přitom jen o černou barvu, designéři si zamilovali i tmavě šedou. Šedá barva je spolu se žlutou podle institutu Pantone Color Institute dokonce barvou tohoto roku. V nabídce SCONTO šedou naleznete například na posteli NEWTON, která má ve svém čele šikovně zakomponované poličky na odkládání a zásuvky v roli nočních stolků. Bonusem je podsvícení skříně s posuvnými dveřmi LED žárovkami, které v ložnici vytvoří příjemnou atmosféru.

Ložnice v přírodních tónech

Jak udělat ložnici ještě útulnější? Odpovědí je dřevo. A teď nemluvíme jen o masivní posteli, pravé dřevo do této místnosti dostanete například i v podobě nočních stolků z dřevěných špalíků. Vítané jsou i příjemné světlé tóny dřeva, ať už na podlaze, nebo na nábytku. Pokud toužíte po vzdušnějším řešení, jako je plné čelo v dekoru starého dřeva, vertikální laťování čela postele RUFA bude tou správnou volbou. Jemný kontrast a industriální nádech dodávají posteli kovové nožičky v černé barvě.

Spaní pro královny

Rafinovaný, honosný a nepřehlédnutelný – přesně takový je barokní styl v interiéru. Pro nábytek jsou typické zakřivené linie a zlatá a bílá barva. Doplňují ho honosné textilie, jako samet, satén či brokát. Pokud se chystáte na ložnici v barokním stylu v moderním pojetí, nábytek vybírejte z jedné série, nebudete si muset lámat hlavu nad různými kombinacemi. Luxusní dojem dotvoříte tapetami s květinovými motivy, trendové jsou zejména velké květy výrazných barev.

Postel do malého bytu

První bydlení mladých lidí má většinou podobu jednopokojového bytu či garsonky. Malé byty jsou rostoucím fenoménem a vyžadují citlivé řešení i v rámci designu ložnice. Pokud není k dispozici místnost navíc, z níž by se stala ložnice, přichází na řadu vestavěná vyvýšená ložnice, která může být součástí například obývací stěny, nebo osvědčené výklopné lůžko. Díky decentnímu provedení po zavření postele nikdo nezjistí, co se skrývá ve skříňce s bílými dvířky a kovovými relingovými úchytkami. Ve složeném stavu zabraňuje náhodnému otevření postele bezpečnostní mechanismus.

Čtěte také

Ukázat další články

Očima designéra: Obývací pokoj v eklektickém stylu

Jste kreativní a nemáte rádi uhlazenost ani stereotyp? Rádi se lišíte od ostatních a neláká vás jít ruku v ruce s aktuálními trendy, ale přesto chcete, aby vaše bydl…

Jaký typ skříně vybrat do pracovny?

Práce s notebookem na kolenou z gauče nebo u kuchyňského stolu je častou náhradou improvizované domácí kanceláře. Jakmile se ale začnou ozývat vaše přetížené trapézy…