Domů / MAGAZÍN / INSPIRACE / 5x jinak: Ložnice

5x jinak: Ložnice

10. 04. 2021, SCONTO Nábytek
Spaním strávíme asi třetinu života, i proto je důležité, abychom si v ložnici dokonale odpočinuli. Podlehnout v této místnosti některému z aktuálních barevných trendů, nebo ji raději zařídit neutrálně a v přírodních tónech? Inspirujte se následujícími pěti styly, které ovlivní vzhled postele i nábytku v ložnici.

Nadčasová bílá

Bílá barva v kombinaci s rovnými liniemi je nesmrtelnou designovou dvojicí, která v ložnici navodí pocit čistoty a klidu. Bílá zklidní mysl a připraví tělo na spánek. V této místnosti si raději odpusťte divoké spojení barev a vzorů. Pokud svou ložnicovou sestavu chcete přece jen něčím odlišit, inspirujte se řadou MERANO. Nenápadný detail v podobně jemného ozdobného frézování dodá ložnici venkovský šarm a zároveň vás časem neomrzí. O výhodách bílé ložnice jsme sepsali samostatný článek, kde se můžete více inspirovat.

Moderní ložnice s tmavými akcenty

Tmavé akcenty v interiéru jsou stále moderní a žádaná je jejich kombinace se dřevem. Nemusí jít přitom jen o černou barvu, designéři si zamilovali i tmavě šedou. V nabídce SCONTO šedou naleznete například na nábytku BAREA. Postel má prostorný čelní panel a je vybavena praktickými nočními stolky. Minimalistickou skříň ozvláštňují dekorativní detaily předních ploch.

Ložnice v přírodních tónech

Jak udělat ložnici ještě útulnější? Odpovědí je dřevo. A teď nemluvíme jen o masivní posteli, pravé dřevo do této místnosti dostanete například i v podobě nočních stolků z dřevěných špalíků. Vítané jsou i příjemné světlé tóny dřeva, ať už na podlaze, nebo na nábytku. Pokud toužíte po efektním řešení, nábytek QUANT s LED osvětlením bude tou správnou volbou. Jemný kontrast a industriální nádech dodávají nábytku prvky v černé barvě.

Spaní pro královny

Rafinovaný, honosný a nepřehlédnutelný – přesně takový je glamour v interiéru. Pro nábytek jsou typické zakřivené linie a zlatá, stříbrná a bílá barva. Doplňují ho honosné textilie, jako samet, satén či brokát. Pokud se chystáte na ložnici v glamour stylu v moderním pojetí, nábytek vybírejte z jedné série, nebudete si muset lámat hlavu nad různými kombinacemi. Luxusní dojem dotvoříte tapetami.

Postel do malého bytu

První bydlení mladých lidí má většinou podobu jednopokojového bytu či garsonky. Malé byty jsou rostoucím fenoménem a vyžadují citlivé řešení i v rámci designu ložnice. Pokud není k dispozici místnost navíc, z níž by se stala ložnice, přichází na řadu vestavěná vyvýšená ložnice, která může být součástí například obývací stěny, nebo osvědčené výklopné lůžko. Díky decentnímu provedení po zavření postele nikdo nezjistí, co se skrývá ve skříňce s bílými dvířky a kovovými relingovými úchytkami. Ve složeném stavu zabraňuje náhodnému otevření postele bezpečnostní mechanismus.

Čtěte také

Ukázat další články

Očima designéra: Zařízení pokoje pro 3 děti

Zařídit dětský pokoj pro tři děti může být náročné, zvláště vezmeme-li v úvahu rozdílný věk, pohlaví a zájmy dětí. Je třeba začít od nezbytných prvků, bez kterých se…

Vyrobte si s dětmi motýla z papíru

Ať už vám sychravé počasí nedovoluje vyběhnout s dětmi ven, nebo dostanete jen tak chuť si něco vyrobit spolu a pobavit se u toho, tyto jednoduché origami motýlci js…