Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Bílé obývací stěny jsou pořád trendy

Bílé obývací stěny jsou pořád trendy

23. 04. 2020, SCONTO Nábytek
Hledáte stylový nábytek do svého obývacího pokoje? Možná vás osloví právě bílé obývací stěny. Pokud se obáváte, že výsledek bude nudný, rádi vás vyvedeme z omylu. Bílá je totiž nesmírně univerzální a nadčasová barva.
Obývací stěna sice nepatří k dominantním prvkům interiéru, nejednou ale vyplňuje zrovna tu část obývacího pokoje, na kterou se – i díky televizi – upírají všechny zraky. Proto je třeba věnovat jí náležitou pozornost. Bílé obývací sestavy jsou kouskem, který nikdy nevyjde  z módy. Hlavní devízou bílé barvy je zejména jednoduchá kombinovatelnost. Není tedy potřeba lámat si hlavu nad tím, jak sladit obývací stěnu se zbývajícím nábytkem v místnosti.

Výhody bílého nábytku 

 
  • Bílá je tvárná a všestranná; dokáže působit zdrženlivě, ale i velkolepě. Zdůrazní čistotu barev a tvarů.  
  • Prostory opticky „nafoukne“, místnosti s převahou bílé barvy se budou zdát větší než ve skutečnosti.  
  • Myslíte si, že se bílý nábytek více špiní? Dnešní povrchové úpravy skříněk vyžadují jen jednoduchou údržbu. Ve srovnání s tmavými povrchy navíc na těch bílých není moc vidět prach. 

UMÍ SPLYNOUT I VYNIKNOUT


Záleží vám na tom, abyste upozornili na své sběratelské poklady, knihy či pečlivě vybírané dekorace? Pokud bílou obývací stěnu umístíte před omítku ve stejné barvě, vynikne vše, co jste uložili do polic a otevřených částí sestavy. Obývací stěna s převahou souvislých hladkých ploch zase bude působit nenápadně. Představuje tedy skvělé řešení pro malé prostory, kde nepotřebujete zdůrazňovat každý kus nábytku. Nemusíte se ovšem obávat ani tmavého pozadí či barevné tapety – bílá obývací stěna z nich krásně vystoupí do popředí.
Obývací stěna NEW VISION 7

LESK – MAT

Bílé obývací stěny jsou pořád trendy

Přestože u nás stále ještě přetrvává trend vysoce leštěných povrchů, v zahraničí již lze pozorovat větší příklon k matným plochám. Obě úpravy mají samozřejmě své přednosti i nedostatky. Výhodou bílých skříněk ve vysokém lesku je jejich schopnost odrážet světlo. Interiér díky nim působí ještě prostorněji a získá jemný glamour nádech. Dokáží tak souznít i s tmavými stěnami. Hospodyňky zase ocení, že se lesklé povrchy čistí snadněji než matné. Stačí je přeleštit jemným čisticím prostředkem a utěrkou z mikrovlákna. Na druhou stranu jsou oproti matným úpravám mnohem citlivější na špínu nebo otisky prstů.

Matná bílá je na současném poli designu velkým favoritem interiérových tvůrců. Nábytek v takové úpravě působí hebce, až sametově. Barva je ve srovnání s lesklými povrchy více konzistentní a neodrážejí se v ní odstíny jiného mobiliáře či doplňků v místnosti, což může být v některých případech nežádoucí. Potřebujete-li ovšem opticky zvětšit interiér, s takovým „finišem“ raději nepočítejte. Jistou nevýhodou může být o něco horší čištění. Současný nábytek je však vyroben z vysoce odolného materiálu, péče vám proto vrásky na čele určitě dělat nebude, ať už se bude jednat o lesklou, nebo matnou úpravu.
Obývací stěna NEW VISION 6

Tip pro vás 

Pomyslnou třešničkou na dortu je LED osvětlení, které krášlí skleněné vitríny některých bílých obývacích sestav. Zaostřit na obsah polic tak můžete zejména večer.

INSPIRUJTE SE, JAK KOMBINOVAT BÍLOU


V současnosti jsou na trhu obývací stěny, které nabízejí spojení bílé úpravy s dalším dekorem, například se dřevy jako dub nebo ořech. Kombinace s přírodním materiálem nebo šedým povrchem perfektně zapadne třeba do skandinávského stylu vašeho obývacího pokoje. Pokud se vám naopak zalíbily industriální interiéry, můžete zvolit bílou obývací sestavu s imitací betonu. Stěna získá syrovější vzhled, díky kterému si doma vykouzlíte atmosféru trendového loftu. Ještě dramatičtěji zapůsobí bílá obývací stěna s kontrastními černými detaily. Je pouze na vás, jaké obývací stěně v bílém provedení dáte zelenou.
Obývací stěna VULCAN

Čtěte také

Ukázat další články

Výbava každé kuchyně: Hrnce a pánve

Hrnce a pánve jsou základní nádobí do kuchyně, bez nichž si teplé jídlo v podstatě neuvaříme – nepočítáme-li tedy instantní polévky, které stačí zalít horkou vodou. …

Pro příjemný spánek: přikrývky, polštáře a matracové chrániče

Spánek je důležitý pro regeneraci těla a zdraví organismu. Na jeho kvalitu má vliv řada faktorů, včetně světla, tepla nebo samotného vybavení postele. Jak si vybrat …