Domů / MAGAZÍN / INSPIRACE / Kterou raději? Pohovky v šedé barvě

Kterou raději? Pohovky v šedé barvě

12. 02. 2021, SCONTO Nábytek
Šedá barva je v interiéru vždy vítána. Designéři ji rádi vidí na stěnách i na nábytku. Oblíbeným kouskem posledních let je hlavně šedá pohovka, která se hodí do interiérů různých stylů. Díky různorodým tvarům, použitému čalounění i podnožím může šedá pohovka vypadat pokaždé jinak. A rozhodně to není žádná šedá nuda!

Bydlete jako filmová hvězda

Pohovka, která vás láskyplně obejme a zároveň bude její design zavánět podmanivým glamour stylem v moderním pojetí? Na jednu stranu dostanete funkčnost a pohodlí, na druhou elegantní vzhled, který ji předurčuje být tím pravým „statement piece“ vašeho obýváku. Přesně ve stylu bydlení filmových hvězd. Takovou šedou pohovku snadno poznáte – podle dekorativního přešívání zádové opěrky, příjemných oblých tvarů i jemného vzhledu pravého sametu nebo jeho imitace.

Pohovka Fredrika

Inspirujte se Seveřany

Přírodní materiály, nenápadné linie a nohy z masivního dřeva v dekoru buku, dubu nebo ořechu. Pohovka v severském stylu může být klidně i rozkládací, s úložným prostorem – praktičnost zde totiž jde ruku v ruce s vytříbeným designem. Pohovka v šedém odstínu do tohoto stylu dokonale zapadá, jelikož šedá je spolu s bílou jednou ze základních barev, které využívá. Polštářové sedačky mohou být čalouněné dokonce lnem, který v zimě hřeje a v létě příjemně chladí. A navíc je antistatický a odpuzuje prach!
Sedačka Aria

Nechte se zlákat křivkami

Křivky, obloučky a zaoblené linie se jako jeden z trendů, který se přenesl z roku 2020 i do 2021, prostřednictvím ozdobného prošívání dostaly i na pohovky. Hluboké sezení, zároveň co nejblíže k zemi, odráží binge-watching kulturu. Ta přináší sledování seriálů ve více dílech za sebou. A na takové audiovizuální maratony je ideální široké a hluboké sezení s pohodlnou opěrkou zad a s polštáři ve dvou velikostech. Materiál čalounění by měl být z hrubé tkaniny, co nejodolnější vůči otěru. Například i v trendové šedé barvě.
Sedačka Braven
 

Vytvořte si městský look

Není to tak dávno, co jsme lakované černé podnože z kovu vídávali pod stolky, židlemi, lavicemi nebo komodami. A tento trend neobešel ani pohovky. Kovová konstrukce, na pohled subtilní, ve skutečnosti však pevná, dá pohovce minimalistický a moderní městský vzhled. O pohodlné sezení se postará jádro z PUR pěny a hladká tkanina v šedé barvě bude díky tvaru sedadla a zádové opěrky působit jako povlečená na měkoučkém ohnutém polštáři.
Pohovka Vico

Získejte další prostor

Návštěvu, která neplánovaně zůstala i přes noc, zažil snad každý. V tomto případě oceníte, když vaše pohovka bude rozkládací a rychle se promění v praktické lůžko. Ať už díky výsuvnému systému typu „vozík“, nebo mechanismu se sklopnými zády. Kombinaci zajímavého designu, pohodlí a praktičnosti tak oceníte ve dne i v noci. Vybírejte takový rozkládací gauč, který je dostatečně pevný a stabilní, disponuje potahovým materiálem nenáročným na údržbu a snadno se manuálně rozkládá. Jeho výplň by neměla být příliš měkká ani přehnaně tvrdá. Mnohé pohovky disponují dokonce i praktickým úložným místem, čímž získáte prostor navíc.
Pohovka Patch
Věděli jste, že?
V mnohých zemích je šedá barva symbolem moci a vlivu a do šedých látek se kdysi mohli oblékat jen lidé z horní vrstvy společnosti. Dnes si, naštěstí, gauč oděný do šedé potahové látky může dopřát každý.

Čtěte také

Ukázat další články

Moderní ložnice – inspirace pro příjemné zařízení

Ložnice by měla být útulné místo k odpočinku a načerpání nové energie. Abychom se v ní cítili dobře, musí odrážet náš vkus. Zároveň je potřeba – zvláště v malých byt…

Moderní kuchyně na míru v tomto roce

Moderní kuchyně na míru z nabídky SCONTA zaujmou kvalitním vypracováním i dokonalým designem. Jak vypadá moderní kuchyně pro nadcházející období, které trendy zůstáv…