Domů / MAGAZÍN / INSPIRACE / Moderní kuchyně na míru v tomto roce

Moderní kuchyně na míru v tomto roce

20. 03. 2024, SCONTO Nábytek
Moderní kuchyně na míru z nabídky SCONTA zaujmou kvalitním vypracováním i dokonalým designem. Jak vypadá moderní kuchyně pro nadcházející období, které trendy zůstávají, stačí je jen „oprášit“ a kterými novinkami se můžete nechat inspirovat při plánování vaší nové kuchyně?

Praktické povrchy

Otázka zda lesk, nebo mat je už dnes zbytečná. Moderní matné plochy za poslední roky vytlačily lesk z předních příček. Převládají matné kuchyně s povrchovou úpravou, která odolá otiskům prstů. Tyto nároky splňuje například kuchyně Touch s mnoha dekory v matné povrchové úpravě. Super hladký materiál lakované fólie skříněk je nejen estetický, ale také jednoduchý na údržbu. Dvířka jsou dostupná od bledých barev, jako jsou alpská bílá, magnolie, hedvábná šedá, přes modrý odstín aqua, břidlicově šedou, kamennou šedou až po černou barvu.
Bezúdržbovost dotáhl německý výrobce kuchyní do dokonalosti u kuchyní Easytouch. Jejich ultra matnou povrchovou úpravu v alpské bílé, pískové, rezavě červené nebo grafitové černé barvě doplňuje inovativní technologie antifingerprint, díky které se otisky prstů stanou minulostí. Barevné provedení tyto kuchyně předurčuje do moderních interiérů a zároveň odráží jeden z dalších trendů.

Barevné moderní kuchyně

Bílá jakožto neutrální barva byla, je a vždy bude oblíbená. Na kuchyňských dvířkách může mít několik podob, od alpské bílé přes klasickou po bílou s označením premium. Pokud ale patříte k těm, kdo bílé kuchyně považují za sterilní, černé a šedé kuchyně se bojí a máte rádi barvy, potěší vás trend kuchyní v osvěžujících odstínech. Nemusí přitom jít jen o pastelové barvy, ke slovu se dostávají také živější, především teplé odstíny.
Kouzlo starých časů do vašeho interiéru vnese díky barvě rákosu a designu kuchyně Cascada. Má promyšlené prvky, takže v ní nechybí nic, co očekáváte od moderní kuchyně. Největší výběr barev ovšem nabízí výše zmíněnou řadu kuchyní Easytouch.

Propojení s přírodou

Propojení s přírodou se v kuchyni odráží výběrem přírodních materiálů nebo dekorů v přirozeném vzhledu dřeva, které jsou kvalitní imitací přírodních motivů, a používáním naturálních doplňků. Kuchyně Structura vyniká povrchovou úpravou s imitací dřeva v různých dekorech dubu (havanna, sierra, nero) od světlého po černý odstín. Ti, kdo potřebují více úložného prostoru, v ní ocení korpusy generace XL. Oproti standardním korpusům jsou vyšší a nabízí tak více úložného místa, což je mimořádně vhodné do malých kuchyní.
Přírodní dekor nabízí také kuchyně Riva s věrohodnou kresbou dubu v designu san remo a bergamo nebo s kresbou ořechového dřeva. Naším favoritem pro letošní rok je kuchyně Natura, která je svou strukturou v dekoru dub montreal velmi blízko skutečnému dřevu.
 
Moderní a zároveň dlouhotrvající interiér se vyznačuje zapojením neutrálních zemitých odstínů. Akcenty v něm vytvoříte snadno vyměnitelnými doplňky. O tom, proč oblíbenost kameninových a břidlicových dekorů roste, vás jediným pohledem přesvědčí model Stoneart ve variantách břidlice a čediče. Je mimořádně odolný vůči manuálnímu poškození a přežije i náročné používání. Navíc je dostupný také s novými korpusy velikosti XL.

Moderní kuchyně – to jsou také dvířka se sklem a otevřené skříňky

Je to tak, kuchyňské linky se skleněnými dvířky hlásí comeback. Do místnosti vnesou vzdušnost. Ruku v ruce s nimi jde i trend otevřených skříněk bez dvířek a polic místo horních skříněk. U nich ale jednoznačně vyhrává promyšlený přístup ke skladování v kuchyni, jelikož na ně padne zrak jako na první. Na druhé straně, kuchyňské předměty nebyly nikdy esteticky přitažlivější než dnes, tak proč všechny ty krásné misky, skleničky či talíře nevystavit?

Skleněná dvířka hledejte v kolekci Nordic, která kombinuje nestárnoucí skandinávskou čistotu s jednoduchostí. Moderní varianta venkovského stylu se skleněnými vitrínkami nabízí zase kuchyň Sylt s předními plochami v bílé, černé a magnoliové barvě. Pro minimalisty doporučujeme kuchyně Focus, které kombinují sklo s čelními plochami v ultra vysokém lesku.

Minimalismus s důrazem na detaily

Minimalismus patří i do kuchyně, proto není divu, že klasické úchyty jsou v moderní kuchyni stále častěji nahrazovány skrytými řešeními. Čisté linie podtrhnou bezúchytkové skříňky, které se otevírají buď zatlačením (tzv. push up systém), nebo pomocí nenápadných úchopových lišt na hranách dvířek či zásuvek. Úchopy mohou být také vyfrézované do dvířek a nahrazovat běžné úchytky jako v případě matných kuchyní Inline.
Taková řešení jsou zároveň praktická, údržba čelních ploch je u nich totiž jednodušší. Minimalistický design, jasné tvary a linie bez zbytečných ozdob a úchytek jsou charakteristické pro kuchyně v designu Line N. Ve spojení s propracovanými detaily vybavení, jako jsou integrované LED osvětlení či moderní žaluzie, představují lákadlo pro všechny, kdo touží po elegantní, vizuálně čisté, moderní kuchyni. V designu Line N se dělají například kuchyně Artis, Stoneart, Easytouch a Structura.
Moderní kuchyně letošního roku přesvědčí sebevědomým designem a kvalitním vybavením, musí být ale především funkční a odolné. K tomu dopomohou precizně vypracované detaily. Trendový vzhled s pokročilou technologií spojuje série Laser. Hrany skříněk a jednotlivých elementů (dvířek, zásuvek, polic) jsou v ní opracovány laserem, proto jsou beze spár. To zaručuje nejen krásný čistý design, ale také vysokou odolnost vůči vlhkosti a vodě. A přestože s takovými technickými vylepšeními se většinou pojí i vyšší cena, v případě kuchyně Laser to neplatí – patří cenově k nejlevnějším modelům.

Tip na závěr: Promyšlený koncept bydlení začíná v kuchyni

Otevřené dispozice jsou v současnosti velmi populární, stále častěji se tedy setkáváme se spojováním kuchyně s jinými obývacími prostory. To postavilo výrobce kuchyní před zajímavou výzvu, a to posunout dekor kuchyňského nábytku na novou úroveň a dát zákazníkům příležitost snadno a elegantně zařídit v jednom stylu hned několik místností. Kromě obývacího pokoje a jídelny například i koupelnu. Takovou možnost nabízí kuchyně Flash, Touch, Easytouch, Riva, Natura, Novalux a mnohé jiné.
Jedete zařizovat? Prohlédněte si kompletní nabídku moderních kuchyní na míru z nabídky SCONTA.

Čtěte také

Ukázat další články

Moderní ložnice – inspirace pro příjemné zařízení

Ložnice by měla být útulné místo k odpočinku a načerpání nové energie. Abychom se v ní cítili dobře, musí odrážet náš vkus. Zároveň je potřeba – zvláště v malých byt…

Očima designéra: Jak zařídit malou předsíň

Předsíň nebo vstupní chodba je místo, kde by se mělo dát pohodlně sednout, zout a odložit si boty nebo si pověsit kabát. Jak ale vše potřebné zakomponovat na omezeno…